• Autokredyty
 • Kredyty gotówkowe
 • Kredyty hipoteczne
 • Kredyty dla firm
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz aby otrzymać najlepsze oferty!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz aby otrzymać najlepsze oferty!
Kwota kredytu
Kwota spłaty
lat
Wypełnij formularz aby otrzymać najlepsze oferty!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz aby otrzymać najlepsze oferty!
01.08.2011

Zabezpieczenie samochodu przed kradzieżą.


Sposobów na zabezpieczenie samochodu przed kradzieżą jest wiele - alarmy, immobilisery, ukryte wyłączniki, czy monitoring GPS. Dochodzą do tego również zabezpieczenia mechaniczne - blokady kierownicy i skrzyni biegów.

Sprawdź teraz najlepsze kredyty samochodowe!

Mimo iż liczba złodziei spadła nie warto z nich rezygnować. Specjalista Działu Doposażeń, Firmy Auto-Boss, Tomasz Orłowski podpowiada nam jakie zabezpieczenia są najlepsze - „Podstawowym zabezpieczeniem samochodu przed kradzieżą jest immobiliser, standardowo montowany w każdym samochodzie marki Ford. Działa  na takiej zasadzie, że gdy złodziej próbuje uruchomić samochód a nie posiada oryginalnych kluczyków, nie jest w stanie włączyć zapłonu a tym samym uruchomić rozrusznika i odjechać.

Kolejnym zabezpieczeniem jest alarm samochodowy. Rozróżniamy dwa rodzaje: alarmy obwodowe i obwodowo-pojemnościowe. Pierwszy rodzaj, reaguje tylko i wyłącznie na otwarcie drzwi lub pokryw natomiast obwodowo-pojemnościowy dodatkowo na ruch wewnątrz samochodu.”

„Kolejnym z opcji alarmów samochodowych jest elektryczne domykanie szyb. Działa na takiej zasadzie, że przy włączeniu alarmu szyby i szyberdach automatycznie zamykają się. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla osób które żyją w ciągłym pospiechu i często o czymś zapominają.

Innym zabezpieczeniem samochodu jest blokada skrzyni biegów. Jest to zabezpieczenie mechaniczne, które uniemożliwia przesuwanie lewarka zmiany biegów, najczęściej zakładane jest na wsteczny bieg. Jednym z ciekawszych rozwiązań są ukryte wyłączniki zapłonu. Klient ma możliwość założenia wyłączników, gdzie mu tylko wygodnie. Złodziej nie wie w którym miejscu jest założone a tym samym ma problem z uruchomieniem samochodu”- mówi Specjalista Działu Doposażeń, Firmy Auto-Boss, Tomasz Orłowski.

Sprawdź teraz najlepsze kredyty samochodowe!

Źródło: auto-przekroj.pl01.08.2011
Dodaj do

TOP 3 - KREDYTY SAMOCHODOWE

Więcej
Bank
Rata
Prowizja
Oprocentowanie
rzeczywiste
Ocena
klientów
 
Kredyt samochodowy - nowe
954.83 PLN
0.00%
5.63%
Kredyt samochodowy
964.38 PLN
1.00%
6.07%
Kredyt samochodowy
1009.52 PLN
1.99%
8.11%

 • Jak napisać oświadczenie o wypadku?
  24.05.201624.05.2016
  Jak napisać oświadczenie o wypadku?
  Gdy podczas podróży samochodem zdarzy nam się drobna stłuczka, do której nie musimy wzywać policji, powinniśmy za zgodą wszystkich uczestników zdarzenia spisać oświadczenie. Co powinno znaleźć się w oświadczeniu z kolizji...  »
 • Wypożyczanie samochodów - jak nie stracić kaucji?
  17.05.201617.05.2016
  Wypożyczanie samochodów - jak nie stracić kaucji?
  Decydując się na wypożyczenie samochodu, musimy liczyć się z tym, że wypożyczalnia będzie chciała skorzystać z opcji blokady pieniędzy na naszej karcie płatniczej lub zażąda wstępnej przedpłaty. Jak nie stracić kaucji, korzystając z...  »
 • Niemcy dopłacają do elektryków. A Polska?
  06.05.201606.05.2016
  Niemcy dopłacają do elektryków. A Polska?
  Ponieważ rynek samochodów elektrycznych w Niemczech nie rozwija się tak szybko, jak zakładał tamtejszy rząd, kraj ten zamierza przeznaczyć na rozwój tej gałęzi motoryzacji aż 1 mld euro. Czy w Polsce również możemy liczyć...  »
 • Zgubiona karta pojazdu to nie problem
  02.05.201602.05.2016
  Zgubiona karta pojazdu to nie problem
  Karta pojazdu jest wydawana obowiązkowo do każdego samochodu rejestrowanego w Polsce po 1999 roku. Tego typu dokument jest niezbędny przy rejestracji samochodu. Co zrobić, gdy jednak kartę pojazdu zgubimy?   »
 • Oto 3 najczęściej kupowane samochody w Polsce
  29.04.201629.04.2016
  Oto 3 najczęściej kupowane samochody w Polsce
  Wedle statystyk z roku poprzedniego okazuje się, że Polacy kupują coraz więcej nowych samochodów. Sprzedaż aut w salonach w roku 2015 w porównaniu do roku 2014 wzrosła aż o 8%. Jakie samochody są najczęściej kupowane Polsce?   »
 • Kolejne auta bezzałogowe wyjadą na ulice Chin
  25.04.201625.04.2016
  Kolejne auta bezzałogowe wyjadą na ulice Chin
  Już niedługo samochody autonomiczne będą testowane w warunkach ruchu drogowego w Chinach. Prezes Volvo zapowiedział, że w pierwszej kolejności technologia ta będzie jednak sprawdzona w Szwecji. Kiedy samochody bezzałogowe trafią na drogi Chin?...  »
 • Jak działa leasing konsumencki?
  20.04.201620.04.2016
  Jak działa leasing konsumencki?
  Leasing konsumencki to stosunkowo nowa metoda pozyskania pieniędzy na sfinansowanie samochodu przez osobę niebędącą przedsiębiorcą. Niestety wciąż wielu z nas nie wie, jak działa leasing konsumencki, a szkoda, bo może stanowić dobrą alternatywę...  »