01.08.2011

Zabezpieczenie samochodu przed kradzieżą.


Sposobów na zabezpieczenie samochodu przed kradzieżą jest wiele - alarmy, immobilisery, ukryte wyłączniki, czy monitoring GPS. Dochodzą do tego również zabezpieczenia mechaniczne - blokady kierownicy i skrzyni biegów.

Sprawdź teraz najlepsze kredyty samochodowe!

Mimo iż liczba złodziei spadła nie warto z nich rezygnować. Specjalista Działu Doposażeń, Firmy Auto-Boss, Tomasz Orłowski podpowiada nam jakie zabezpieczenia są najlepsze - „Podstawowym zabezpieczeniem samochodu przed kradzieżą jest immobiliser, standardowo montowany w każdym samochodzie marki Ford. Działa  na takiej zasadzie, że gdy złodziej próbuje uruchomić samochód a nie posiada oryginalnych kluczyków, nie jest w stanie włączyć zapłonu a tym samym uruchomić rozrusznika i odjechać.

Kolejnym zabezpieczeniem jest alarm samochodowy. Rozróżniamy dwa rodzaje: alarmy obwodowe i obwodowo-pojemnościowe. Pierwszy rodzaj, reaguje tylko i wyłącznie na otwarcie drzwi lub pokryw natomiast obwodowo-pojemnościowy dodatkowo na ruch wewnątrz samochodu.”

„Kolejnym z opcji alarmów samochodowych jest elektryczne domykanie szyb. Działa na takiej zasadzie, że przy włączeniu alarmu szyby i szyberdach automatycznie zamykają się. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla osób które żyją w ciągłym pospiechu i często o czymś zapominają.

Innym zabezpieczeniem samochodu jest blokada skrzyni biegów. Jest to zabezpieczenie mechaniczne, które uniemożliwia przesuwanie lewarka zmiany biegów, najczęściej zakładane jest na wsteczny bieg. Jednym z ciekawszych rozwiązań są ukryte wyłączniki zapłonu. Klient ma możliwość założenia wyłączników, gdzie mu tylko wygodnie. Złodziej nie wie w którym miejscu jest założone a tym samym ma problem z uruchomieniem samochodu”- mówi Specjalista Działu Doposażeń, Firmy Auto-Boss, Tomasz Orłowski.

Sprawdź teraz najlepsze kredyty samochodowe!

Źródło: auto-przekroj.pl01.08.2011
Dodaj do

TOP 3 - KREDYTY SAMOCHODOWE

Więcej
Bank
Rata
Prowizja
Oprocentowanie
rzeczywiste
Ocena
klientów
 
Kredyt samochodowy
954.83 PLN
0.00%
5.63%
Kredyt samochodowy
964.38 PLN
1.00%
6.07%
Kredyt samochodowy (z ubezpieczeniem)
973.51 PLN
4.50%
6.48%

 • Jak napisać oświadczenie o wypadku?
  24.05.201624.05.2016
  Jak napisać oświadczenie o wypadku?
  Gdy podczas podróży samochodem zdarzy nam się drobna stłuczka, do której nie musimy wzywać policji, powinniśmy za zgodą wszystkich uczestników zdarzenia spisać oświadczenie. Co powinno znaleźć się w oświadczeniu z kolizji...  »
 • Wypożyczanie samochodów - jak nie stracić kaucji?
  17.05.201617.05.2016
  Wypożyczanie samochodów - jak nie stracić kaucji?
  Decydując się na wypożyczenie samochodu, musimy liczyć się z tym, że wypożyczalnia będzie chciała skorzystać z opcji blokady pieniędzy na naszej karcie płatniczej lub zażąda wstępnej przedpłaty. Jak nie stracić kaucji, korzystając z...  »
 • Niemcy dopłacają do elektryków. A Polska?
  06.05.201606.05.2016
  Niemcy dopłacają do elektryków. A Polska?
  Ponieważ rynek samochodów elektrycznych w Niemczech nie rozwija się tak szybko, jak zakładał tamtejszy rząd, kraj ten zamierza przeznaczyć na rozwój tej gałęzi motoryzacji aż 1 mld euro. Czy w Polsce również możemy liczyć...  »
 • Zgubiona karta pojazdu to nie problem
  02.05.201602.05.2016
  Zgubiona karta pojazdu to nie problem
  Karta pojazdu jest wydawana obowiązkowo do każdego samochodu rejestrowanego w Polsce po 1999 roku. Tego typu dokument jest niezbędny przy rejestracji samochodu. Co zrobić, gdy jednak kartę pojazdu zgubimy?   »
 • Oto 3 najczęściej kupowane samochody w Polsce
  29.04.201629.04.2016
  Oto 3 najczęściej kupowane samochody w Polsce
  Wedle statystyk z roku poprzedniego okazuje się, że Polacy kupują coraz więcej nowych samochodów. Sprzedaż aut w salonach w roku 2015 w porównaniu do roku 2014 wzrosła aż o 8%. Jakie samochody są najczęściej kupowane Polsce?   »
 • Kolejne auta bezzałogowe wyjadą na ulice Chin
  25.04.201625.04.2016
  Kolejne auta bezzałogowe wyjadą na ulice Chin
  Już niedługo samochody autonomiczne będą testowane w warunkach ruchu drogowego w Chinach. Prezes Volvo zapowiedział, że w pierwszej kolejności technologia ta będzie jednak sprawdzona w Szwecji. Kiedy samochody bezzałogowe trafią na drogi Chin?...  »
 • Jak działa leasing konsumencki?
  20.04.201620.04.2016
  Jak działa leasing konsumencki?
  Leasing konsumencki to stosunkowo nowa metoda pozyskania pieniędzy na sfinansowanie samochodu przez osobę niebędącą przedsiębiorcą. Niestety wciąż wielu z nas nie wie, jak działa leasing konsumencki, a szkoda, bo może stanowić dobrą alternatywę...  »