24.04.2012

Wydajność w wielkim stylu - Audi A8 hybrid


Audi A8 hybrid, które trafi do sprzedaży wiosną, jest najbardziej wydajną hybrydową limuzyną w klasie luksusowej na świecie, a także jedyną w Europie pełną hybrydą w segmencie.

Sprawdź teraz najlepsze kredyty samochodowe!

 

Audi A8 hybrid łączy osiągi silnika sześciocylindrowego ze zużyciem paliwa jednostki czterocylindrowej. 2.0 TFSI i silnik elektryczny generują moc 180 kW (245 KM) mocy. Przy tym flagowy okręt marki zadowala się średnio jedynie 6,3 litra paliwa na 100 km. Na tak niskie spalanie ogromny wpływ ma karoseria pojazdu zbudowana w technologii ultra, opartej na wykorzystaniu lekkich materiałów.

Audi A8 hybrid jest hybrydą równoległą - koncepcją wysokiej wydajności. Silnik 2.0 TFSI o mocy 155 kW (211 KM) oraz silnik elektryczny, zostały zamontowane bezpośrednio jeden za drugim i w razie potrzeby mogą współpracować. Moc systemu wynosi 180 kW (245 KM), maksymalny moment obrotowy to 480 Nm. Napęd kierowany jest na przednie koła poprzez zmodyfikowaną ośmiobiegową przekładnię tiptronic. Akumulator litowo-jonowy znajdujący się z tyłu pojazdu zapewnia 1,3 kWh energii. Jest wyposażony w zaawansowany dwustopniowy system chłodzenia powietrzem.

Audi A8 hybrid łączy wydajność silnika sześciocylindrowego ze zużyciem paliwa jednostki czterocylindrowej. Na przyspieszenie od 0 do 100 km/h potrzebuje tylko 7,7 sekundy. Prędkość maksymalna wynosi 235 km/h. W cyklu standardowym, ta duża limuzyna zadowala się średnio jedynie 6,3 litra paliwa na 100 km (147 g CO2 na km). Jest to najlepszy wynik wśród konkurencji.

Napęd elektryczny pozwala Audi A8 hybrid na pokonanie około trzech kilometrów przy prędkości 60 km/h. Prędkość maksymalna przy użyciu wyłącznie napędu elektrycznego wynosi 100 kilometrów na godzinę. Kierowca może wybierać między trzema programami jazdy. Hybrydowy menedżer, będący jednostką sterującą układu przeniesienia napędu, wybiera najbardziej odpowiedni z pięciu trybów pracy.

Masa własna wynosząca 1870 kg sprawia, że Audi A8 hybrid jest zdecydowanie najlżejszą limuzyną hybrydową w swojej klasie. Świetny wynik to efekt zarówno niskiej wagi dodatkowych komponentów hybrydowych (ok. 130 kg), jak i ultra-lekkiej karoserii. Wykonana w technologii ASF (Audi Space Frame) z aluminium, waży tylko 231 kg.

Również układ jezdny modelu A8 hybrid powstał w oparciu o wiedzę inżynierów Audi dotyczącą konstruowania pojazdów z lekkich materiałów. Łączy on w sobie doskonały komfort jazdy, ze sportową precyzją sterowania. Wahacze zostały wykonane ze stopów metali lekkich, układ kierowniczy korzysta ze specjalnego elektromechanicznego napędu. System regulacji dynamiki jazdy Audi drive select oraz zawieszenie pneumatyczne adaptive air suspension z regulowanym systemem tłumienia należą do wyposażenia standardowego. Duże 19-calowe koła noszą cechy szczególne hybrydowej stylistyki.

Ponadczasowa i charakterystyczna: stylistyka

Forma zewnętrzna A8 hybrid charakteryzuje się ponadczasową elegancją. Montowane seryjnie reflektory w technice diodowej nadają przodowi pojazdu niepowtarzalny wyraz. Audi A8 hybrid ma 5,14 m długości. W wersji długiej, z większym rozstawem osi, jest o 13 centymetrów dłuższe.

Wnętrze charakteryzują lekko prowadzone linie, łatwa obsługa oraz najwyższa jakość wykonania. Kierowca może odczytać wszystkie ważne informacje na temat napędu hybrydowego na poszczególnych wyświetlaczach. Fotele oferują opcjonalną funkcję wentylacji i masażu, diody wykorzystane do oświetlenia wnętrza gwarantują niepowtarzalną atmosferę.

W modelu A8 hybrid Audi oferuje szeroką gamę systemów Infotainment. System dźwięku przestrzennego Bose należy do wyposażenia standardowego. Nagłośnienie Bang & Olufsen jest jedną z opcji, podobnie jak MMI Navigation z panelem dotykowym umożliwiającym wprowadzanie liter oraz cyfr.

Idealnym uzupełnieniem tego multimedialnego centrum jest telefon samochodowy online z Bluetooth, który łączy się z Internetem za pośrednictwem technologii UMTS. Pasażerowie mogą surfować po internecie oraz wysyłać i odbierać e-maile dzięki wbudowanemu hotspotowi WLAN. Kierowca natomiast korzysta ze spersonalizowanych usług internetowych, m.in. informacji drogowych Audi online.

Systemy wspomagające oraz komunikacyjne dostępne w modeluA8 hybrid, to również najbardziej nowoczesne rozwiązania techniczne. Należy do nich asystent jazdy nocnej z funkcją rozpoznawania pieszych oraz asystent parkowania, który pomaga kierowcy używając czterech małych kamer. System bezpieczeństwa Audi pre sense basic również należy do wyposażenia standardowego.

 

Sprawdź teraz najlepsze kredyty samochodowe!

 

Audi A8 hybrid w skrócie

Napęd
- Wydajny, równoległy, pełny system hybrydowy, silnik 2.0 i silnik elektryczny połączone za pośrednictwem sprzęgła
- Specjalna, płynnie przełączająca skrzynia biegów, oparta na bazie ośmiobiegowej skrzyni tiptronic
- Akumulator litowo-jonowy generujący moc 1,3 kWh z dwukierunkowym chłodzeniem powietrzem
- Moc systemowa 180 kW (245 KM), maksymalny moment obrotowy to 480 Nm
- Od 0 do 100 km/h w 7,7 sekundy, prędkość maksymalna: 235 km/h
- Zużycie paliwa w cyklu UE na poziomie 6,3 litra na 100 km (147 g CO2 na km)
- Jazda z użyciem napędu elektrycznego na odcinku o długości do trzech kilometrów do 100 km/h
- Łączna waga wszystkich komponentów hybrydowych wynosi tylko 130 kg

Układ jezdny
- Zawieszenie kół z aluminium, nowy elektro-mechaniczny układ kierowniczy
- System regulacji dynamiki jazdy Audi drive select, zawieszenie pneumatyczne adaptive air suspension
- Felgi aluminiowe o przekątnej 19 cali w hybrydowym wzornictwie

Karoseria
- Tylko 231 kg (wersja Long: 241 kg), dzięki budowie w technologii ASF
- Dostępny normalny i poszerzony rozstaw osi. Reflektory w technice LED w standardzie

Wnętrze i obsługa
- Najwyższa jakość wykończenia, intuicyjna łatwość obsługi, specjalne wyświetlacze hybrydowe w zestawie wskaźników na tablicy rozdzielczej
- Opcjonalnie fotele z funkcją wentylacji i masażu

Infotainment i Audi connect
- System dźwięku przestrzennego Bose w standardzie, opcjonalnie Bang & Olufsen Advanced Sound System z 19 głośnikami
- Na życzenie MMI Navigation Plus z touchpadem (MMI touch), telefon samochodowy online z Bluetooth z dostępem do Internetu i usług Audi connect

Systemy wspomagania kierowcy
- Dostępne nowoczesne systemy wspomagające oraz komunikacyjne, wśród nich: asystent jazdy nocnej, asystent zmiany pasa Audi side assist, system bezpieczeństwa Audi pre sense basic.

 

Sprawdź teraz najlepsze kredyty samochodowe!

Źródło: materiały prasowe Audi Polska24.04.2012
Dodaj do

TOP 3 - KREDYTY SAMOCHODOWE

Więcej
Bank
Rata
Prowizja
Oprocentowanie
rzeczywiste
Ocena
klientów
 
Kredyt samochodowy
954.83 PLN
0.00%
5.63%
Kredyt samochodowy
964.38 PLN
1.00%
6.07%
Kredyt samochodowy (z ubezpieczeniem)
973.51 PLN
4.50%
6.48%

 • Jak napisać oświadczenie o wypadku?
  24.05.201624.05.2016
  Jak napisać oświadczenie o wypadku?
  Gdy podczas podróży samochodem zdarzy nam się drobna stłuczka, do której nie musimy wzywać policji, powinniśmy za zgodą wszystkich uczestników zdarzenia spisać oświadczenie. Co powinno znaleźć się w oświadczeniu z kolizji...  »
 • Wypożyczanie samochodów - jak nie stracić kaucji?
  17.05.201617.05.2016
  Wypożyczanie samochodów - jak nie stracić kaucji?
  Decydując się na wypożyczenie samochodu, musimy liczyć się z tym, że wypożyczalnia będzie chciała skorzystać z opcji blokady pieniędzy na naszej karcie płatniczej lub zażąda wstępnej przedpłaty. Jak nie stracić kaucji, korzystając z...  »
 • Niemcy dopłacają do elektryków. A Polska?
  06.05.201606.05.2016
  Niemcy dopłacają do elektryków. A Polska?
  Ponieważ rynek samochodów elektrycznych w Niemczech nie rozwija się tak szybko, jak zakładał tamtejszy rząd, kraj ten zamierza przeznaczyć na rozwój tej gałęzi motoryzacji aż 1 mld euro. Czy w Polsce również możemy liczyć...  »
 • Zgubiona karta pojazdu to nie problem
  02.05.201602.05.2016
  Zgubiona karta pojazdu to nie problem
  Karta pojazdu jest wydawana obowiązkowo do każdego samochodu rejestrowanego w Polsce po 1999 roku. Tego typu dokument jest niezbędny przy rejestracji samochodu. Co zrobić, gdy jednak kartę pojazdu zgubimy?   »
 • Oto 3 najczęściej kupowane samochody w Polsce
  29.04.201629.04.2016
  Oto 3 najczęściej kupowane samochody w Polsce
  Wedle statystyk z roku poprzedniego okazuje się, że Polacy kupują coraz więcej nowych samochodów. Sprzedaż aut w salonach w roku 2015 w porównaniu do roku 2014 wzrosła aż o 8%. Jakie samochody są najczęściej kupowane Polsce?   »
 • Kolejne auta bezzałogowe wyjadą na ulice Chin
  25.04.201625.04.2016
  Kolejne auta bezzałogowe wyjadą na ulice Chin
  Już niedługo samochody autonomiczne będą testowane w warunkach ruchu drogowego w Chinach. Prezes Volvo zapowiedział, że w pierwszej kolejności technologia ta będzie jednak sprawdzona w Szwecji. Kiedy samochody bezzałogowe trafią na drogi Chin?...  »
 • Jak działa leasing konsumencki?
  20.04.201620.04.2016
  Jak działa leasing konsumencki?
  Leasing konsumencki to stosunkowo nowa metoda pozyskania pieniędzy na sfinansowanie samochodu przez osobę niebędącą przedsiębiorcą. Niestety wciąż wielu z nas nie wie, jak działa leasing konsumencki, a szkoda, bo może stanowić dobrą alternatywę...  »