19.10.2012

W styczniu 2013 roku na rynku pojawi się Chevrolet Corvette nowej generacji


Mototarget.pl

13 stycznia 2013 roku w Detroit zadebiutuje Chevrolet Corvette siódmej generacji. Tymczasem światło dzienne ujrzało nowe logo ze skrzyżowanymi flagami, które będzie zdobiło model Corvette z rocznika modelowego 2014.
 

Sprawdź teraz najlepsze kredyty samochodowe!

„Chevrolet Corvette siódmej generacji w pełni zasługuje na nowy emblemat”, powiedział Ed Welburn, wiceprezes ds. globalnego designu w General Motors. „Nowy projekt skrzyżowanych flag odzwierciedla charakter Corvette. Flagi są bardziej nowoczesne, techniczne i szczegółowe niż wcześniej, co podkreśla zmiany, jakie wprowadziliśmy w nowym modelu”.

Prezentacja nowego logo odbyła się na torze Road Atlanta w związku z wywalczeniem przez zespół Corvette Racing tytułu mistrzowskiego w sezonie 2012 amerykańskiej serii wyścigów Le Mans (ALMS – American Le Mans Series) w klasie GT.

Chevrolet zapewnił sobie zwycięstwo w klasyfikacji konstruktorów, team Corvette Racing okazał się najlepszy wśród wszystkich zespołów, natomiast Oliver Gavin i Tommy Milner znaleźli się na czele klasyfikacji kierowców, wygrywając cztery z dziewięciu wyścigów. Ostatnia runda tegorocznego sezonu ALMS (Petit Le Mans) zostanie rozegrana na torze Road Atlanta.

Corvette Racing jest najbardziej utytułowanym zespołem w historii ALMS, mającym na swoim koncie łącznie 77 zwycięstw w klasie, osiem tytułów mistrzowskich w klasyfikacji kierowców oraz dziewięć tytułów mistrzowskich w klasyfikacji konstruktorów i zespołów od 2001 roku. Team wywalczył również siedem zwycięstw w klasie w 24-godzinnym wyścigu Le Mans od roku 2001. W sezonie 2013 zespół Corvette Racing będzie wykorzystywał model C6.R, a wersja C7.R zadebiutuje w wyścigach w roku 2014.

 

Sprawdź teraz najlepsze kredyty samochodowe!

„Zwycięstwo modelu Corvette C6.R w serii ALMS w walce z prestiżowymi konkurentami ze stajni Ferrari, Porsche i BMW to doskonały sposób na godne pożegnanie Chevroleta Corvette szóstej generacji”, powiedział Tadge Juechter, główny inżynier modelu Corvette.

„Chevrolet Corvette siódmej generacji będzie bazował na sukcesie poprzednika”, dodał Juechter. „Naszym celem w przypadku nowego modelu było stworzenie jednego z najlepszych na świecie samochodów sportowych pod względem projektu nadwozia, osiągów oraz przyjemności z jazdy. W rezultacie powstał nowy Chevrolet Corvette C7, który dzieli z poprzednikiem zaledwie dwa elementy – filtr kabinowy oraz tylny zatrzask zdejmowanego panelu dachowego”.

Logo ze skrzyżowanymi flagami jest znakiem rozpoznawczym Chevroleta Corvette od 1953 roku. Emblemat od zawsze zawierał dwie skrzyżowane flagi, przy czym jedna to wyścigowa flaga w szachownicę, a druga przedstawia „muszkę” Chevroleta oraz francuski symbol fleur-de-lis. Projekt logotypu ewoluował na przestrzeni lat i w różnej postaci ozdabiał nadwozie ponad 1,5 miliona egzemplarzy Corvette wyprodukowanych w latach 1953-2012.

W Chevrolecie Corvette siódmej generacji emblemat jest bardziej techniczny, kanciasty i szerszy – proporcje te odzwierciedlają charakter nowego samochodu. Projekt logotypu w szczegółowy sposób zwraca też uwagę na większą głębię, bogactwo kolorów i przywiązanie uwagi do detali.

Przed podjęciem ostatecznej decyzji o wyborze nowego emblematu przeanalizowano ponad 100 różnych projektów.

Nowe logo ze skrzyżowanymi flagami ozdobi nowego Chevroleta Corvette 2014, który zadebiutuje w niedzielę 13 stycznia w Detroit. W premierze auta będą uczestniczyć wyłącznie przedstawiciele mediów. Firma Chevrolet zaoferuje jednak entuzjastom modelu Corvette ograniczoną liczbę biletów uprawniających do uczestnictwa w tym wydarzeniu. Dochód z ich sprzedaży zasili konto Narodowego Muzeum Corvetty w Bowling Green w stanie Kentucky.

W ciągu najbliższych kilku tygodni na stronie www.one13thirteen.com pojawi się więcej informacji i materiałów wideo dotyczących modelu Corvette siódmej generacji. Fani mogę też wziąć udział w dyskusji na temat nowego modelu, a także śledzić najnowsze wpisy na Facebooku (facebook.com/corvette) i Twitterze @Chevrolet(#Corvette). Osoby śledzące hashtag #one13thirteen na Twiterze wkrótce otrzymają więcej informacji i mogą liczyć na ekskluzywne treści.

SZYBKI FAKT: Pierwszy Chevrolet Corvette zadebiutował jako koncept 17 stycznia 1953 roku podczas GM Motorama w Nowym Jorku. W samochodzie początkowo zastosowano logo przedstawiające flagę w szachownicę skrzyżowaną z flagą Stanów Zjednoczonych. Flaga USA nie mogła być jednak wykorzystywana w celach komercyjnych, dlatego w momencie wprowadzenia samochodu do produkcji w czerwcu 1953 roku na emblemacie pojawił się symbol „muszki” Chevroleta i fleu-de-lis.

Sprawdź teraz najlepsze kredyty samochodowe!

Źródło: Mototarget.pl19.10.2012
Dodaj do

TOP 3 - KREDYTY SAMOCHODOWE

Więcej
Bank
Rata
Prowizja
Oprocentowanie
rzeczywiste
Ocena
klientów
 
Kredyt samochodowy
964.38 PLN
1.00%
6.07%
Kredyt samochodowy
966.29 PLN
1.20%
6.15%
Kredyt samochodowy (z ubezpieczeniem)
987.84 PLN
4.50%
7.13%

 • Jak napisać oświadczenie o wypadku?
  24.05.201624.05.2016
  Jak napisać oświadczenie o wypadku?
  Gdy podczas podróży samochodem zdarzy nam się drobna stłuczka, do której nie musimy wzywać policji, powinniśmy za zgodą wszystkich uczestników zdarzenia spisać oświadczenie. Co powinno znaleźć się w oświadczeniu z kolizji...  »
 • Wypożyczanie samochodów - jak nie stracić kaucji?
  17.05.201617.05.2016
  Wypożyczanie samochodów - jak nie stracić kaucji?
  Decydując się na wypożyczenie samochodu, musimy liczyć się z tym, że wypożyczalnia będzie chciała skorzystać z opcji blokady pieniędzy na naszej karcie płatniczej lub zażąda wstępnej przedpłaty. Jak nie stracić kaucji, korzystając z...  »
 • Niemcy dopłacają do elektryków. A Polska?
  06.05.201606.05.2016
  Niemcy dopłacają do elektryków. A Polska?
  Ponieważ rynek samochodów elektrycznych w Niemczech nie rozwija się tak szybko, jak zakładał tamtejszy rząd, kraj ten zamierza przeznaczyć na rozwój tej gałęzi motoryzacji aż 1 mld euro. Czy w Polsce również możemy liczyć...  »
 • Zgubiona karta pojazdu to nie problem
  02.05.201602.05.2016
  Zgubiona karta pojazdu to nie problem
  Karta pojazdu jest wydawana obowiązkowo do każdego samochodu rejestrowanego w Polsce po 1999 roku. Tego typu dokument jest niezbędny przy rejestracji samochodu. Co zrobić, gdy jednak kartę pojazdu zgubimy?   »
 • Oto 3 najczęściej kupowane samochody w Polsce
  29.04.201629.04.2016
  Oto 3 najczęściej kupowane samochody w Polsce
  Wedle statystyk z roku poprzedniego okazuje się, że Polacy kupują coraz więcej nowych samochodów. Sprzedaż aut w salonach w roku 2015 w porównaniu do roku 2014 wzrosła aż o 8%. Jakie samochody są najczęściej kupowane Polsce?   »
 • Kolejne auta bezzałogowe wyjadą na ulice Chin
  25.04.201625.04.2016
  Kolejne auta bezzałogowe wyjadą na ulice Chin
  Już niedługo samochody autonomiczne będą testowane w warunkach ruchu drogowego w Chinach. Prezes Volvo zapowiedział, że w pierwszej kolejności technologia ta będzie jednak sprawdzona w Szwecji. Kiedy samochody bezzałogowe trafią na drogi Chin?...  »
 • Jak działa leasing konsumencki?
  20.04.201620.04.2016
  Jak działa leasing konsumencki?
  Leasing konsumencki to stosunkowo nowa metoda pozyskania pieniędzy na sfinansowanie samochodu przez osobę niebędącą przedsiębiorcą. Niestety wciąż wielu z nas nie wie, jak działa leasing konsumencki, a szkoda, bo może stanowić dobrą alternatywę...  »