22.07.2011

Suzuki Swift – nie tylko dla kobiet.


KCmedia.pl

W chwili pojawienia się pięć lat temu nowego  Suzuki Swift, niektórzy dopatrywali się  kopii modelu Mini. Jednak te dwa modele różni bardzo wiele, a naszym głównym obiektem zainteresowania dzisiaj jest odświeżona wersja tego japońskiego malucha.

Sprawdź teraz najlepsze kredyty samochodowe!

Niezwykle rzadko jakiś model wzbudza sympatię u większości, a tak właśnie jest w przypadku Suzuki Swift. Choć kobiety częściej oglądają się za tym modelem, to i mężczyznom nie jest obojętny. Tak naprawdę to jego sylwetka nie różni się za wiele od poprzednika.  Zwarta budowa, krótki przód z dużymi ładnie wkomponowanymi lampami i jeszcze krótszym delikatnie zaokrąglonym  tyłem i wyprofilowanymi kloszami lamp. Od swojego poprzednika jest o 9 cm dłuższy. Nisko osadzony na 16- sto calowych kołach sugerować może sportowe aspiracje.

Pomimo pozornie niewielkich zewnętrznych rozmiarów, wnętrze oferuje sporo miejsca. Na przednich fotelach siedzimy swobodnie i wygodnie, natomiast na tylnej kanapie wysokie osoby mogą delikatnie zawadzać o nisko opadającą linię dachu. Deska zaprojektowana została prosto i czytelnie. Przełączniki, przyciski, pokrętła ładnie rozplanowane, bez zbytniego błądzenia oczami po kabinie.

Już w wyposażeniu Comfort otrzymujemy wbudowane radio z CD, MP3 oraz podłączenie gniazda USB wraz ze sterowaniem w kole kierownicy, a manualna klimatyzacja jest w standardzie. Wyświetlacz komputera pokładowego powędrował teraz pomiędzy zegary prędkości i obrotów silnika. Jedynie, co może drażnić to zbyt twardy plastik w kokpicie.

Warto zwrócić uwagę na kluczyk, którego tak naprawdę można nie wyjmować z kieszeni. Jego bliskość przy aucie powoduje otwarcie i zamknięcie drzwi, a uruchomienie silnika następuje poprzez przycisk systemu Start and Stop. Kierownica regulowana jest tylko w pionie.

Sprawdź teraz najlepsze kredyty samochodowe!

Na pewno dla niektórych mankamentem może być wielkość bagażnika. No cóż 211 l. musi wystarczyć, tym bardziej że jest to pojazd do zadań miejskich, ale jeśli już musimy przewieźć coś większego to składamy oparcia kanapy. Natomiast spora ilość różnego rodzaju schowków i kieszeni pozwala na przewiezienie drobnych rzeczy.

W obecnej gamie modelowej do napędu używany jest jeden silnik.  Szesnasto zaworowa jednostka benzynowa z wtryskiem wielopunktowym 1.2 o mocy 94 KM. Tu zaznaczyć trzeba, że motor lubi, kiedy uzyskuje wysokie obroty. Moment obrotowy wynosi 118 Nm przy 4800 obr/min. Pomimo takiej pracy nie jest głośny. Setkę osiąga w 12,3s, a prędkość maksymalna to 165 km/h. Średni apetyt na paliwo to 6,0 l/100 km.

Sztywne zawieszenie z poprzedniej wersji zyskało teraz więcej miękkości i komfortu ale i tak zakręty pokonuje stabilne i pewnie. Swoją zwinność najlepiej pokazuje w jeździe miejskiej i podczas parkowania. Pięciobiegowa skrzynia pracuje bez większych zastrzeżeń płynnie włączając przełożenia. Oferowane systemy bezpieczeństwa w standardzie  takie jak ABS, EBD , ESP czy wspomaganie systemu hamowania awaryjnego BAS  - czuwają nad bezpieczną podróżą.

Nie podlega dyskusji, że Suzuki Swift jest atrakcyjnym pojazdem, a z wszystkimi walorami  czyni go ciekawą propozycją rynkową i to zarówno w wyglądzie, jak  i w cenie. Warto się o tym przekonać śledząc oferty. Dla kogo przeznaczony? Na pewno dla aktywnie żyjących, lubiących sprawne przemieszczanie się albo, jak kto woli, jako drugi pojazd do zadań domowych.

Sprawdź teraz najlepsze kredyty samochodowe!

Źródło: KC Media

KC Media 22.07.2011
Dodaj do

TOP 3 - KREDYTY SAMOCHODOWE

Więcej
Bank
Rata
Prowizja
Oprocentowanie
rzeczywiste
Ocena
klientów
 
Kredyt samochodowy
964.38 PLN
1.00%
6.07%
Kredyt samochodowy
966.29 PLN
1.20%
6.15%
Kredyt samochodowy (z ubezpieczeniem)
987.84 PLN
4.50%
7.13%

 • Jak napisać oświadczenie o wypadku?
  24.05.201624.05.2016
  Jak napisać oświadczenie o wypadku?
  Gdy podczas podróży samochodem zdarzy nam się drobna stłuczka, do której nie musimy wzywać policji, powinniśmy za zgodą wszystkich uczestników zdarzenia spisać oświadczenie. Co powinno znaleźć się w oświadczeniu z kolizji...  »
 • Wypożyczanie samochodów - jak nie stracić kaucji?
  17.05.201617.05.2016
  Wypożyczanie samochodów - jak nie stracić kaucji?
  Decydując się na wypożyczenie samochodu, musimy liczyć się z tym, że wypożyczalnia będzie chciała skorzystać z opcji blokady pieniędzy na naszej karcie płatniczej lub zażąda wstępnej przedpłaty. Jak nie stracić kaucji, korzystając z...  »
 • Niemcy dopłacają do elektryków. A Polska?
  06.05.201606.05.2016
  Niemcy dopłacają do elektryków. A Polska?
  Ponieważ rynek samochodów elektrycznych w Niemczech nie rozwija się tak szybko, jak zakładał tamtejszy rząd, kraj ten zamierza przeznaczyć na rozwój tej gałęzi motoryzacji aż 1 mld euro. Czy w Polsce również możemy liczyć...  »
 • Zgubiona karta pojazdu to nie problem
  02.05.201602.05.2016
  Zgubiona karta pojazdu to nie problem
  Karta pojazdu jest wydawana obowiązkowo do każdego samochodu rejestrowanego w Polsce po 1999 roku. Tego typu dokument jest niezbędny przy rejestracji samochodu. Co zrobić, gdy jednak kartę pojazdu zgubimy?   »
 • Oto 3 najczęściej kupowane samochody w Polsce
  29.04.201629.04.2016
  Oto 3 najczęściej kupowane samochody w Polsce
  Wedle statystyk z roku poprzedniego okazuje się, że Polacy kupują coraz więcej nowych samochodów. Sprzedaż aut w salonach w roku 2015 w porównaniu do roku 2014 wzrosła aż o 8%. Jakie samochody są najczęściej kupowane Polsce?   »
 • Kolejne auta bezzałogowe wyjadą na ulice Chin
  25.04.201625.04.2016
  Kolejne auta bezzałogowe wyjadą na ulice Chin
  Już niedługo samochody autonomiczne będą testowane w warunkach ruchu drogowego w Chinach. Prezes Volvo zapowiedział, że w pierwszej kolejności technologia ta będzie jednak sprawdzona w Szwecji. Kiedy samochody bezzałogowe trafią na drogi Chin?...  »
 • Jak działa leasing konsumencki?
  20.04.201620.04.2016
  Jak działa leasing konsumencki?
  Leasing konsumencki to stosunkowo nowa metoda pozyskania pieniędzy na sfinansowanie samochodu przez osobę niebędącą przedsiębiorcą. Niestety wciąż wielu z nas nie wie, jak działa leasing konsumencki, a szkoda, bo może stanowić dobrą alternatywę...  »