24.01.2012

Stacja ładowania pojazdów elektrycznych - mniejsze koszty instalacji i szybszy rozwój tej kategorii pojazdów


Rynek pojazdów elektrycznych rozwija się powoli. Jednym z sektorów, w których otwiera się obiecująca perspektywa zmiany tej sytuacji, są pojazdy użytkowe. Po drogach USA już teraz jeździ ponad 230 mln pojazdów użytkowych i małych ciężarówek, co oznacza ogromne możliwości szerokiego wprowadzenia pojazdów elektrycznych. Jednak wielkie przedsiębiorstwa, instytucje rządowe i lokalne oraz inni operatorzy flot pojazdów wahają się, czy dokonać takiej zmiany.

Sprawdź teraz najlepsze kredyty samochodowe!

GE właśnie rozpoczął projekt, który ma na celu przyśpieszenie zmian w tym kierunku. Badacze z Globalnego Centrum Badawczego GE w Niskayuna (stan Nowy Jork) zamierzają zaprojektować i zbudować ulepszoną stację do ładowania elektrycznych pojazdów użytkowych. Dzięki wykorzystaniu opracowanej przez GE technologii inteligentnej sieci energetycznej pozwoli ona na radykalne obniżenie kosztów instalacji stacji ładowania w zajezdniach, garażach dla autobusów i pojazdów dostawczych oraz innych pojazdów użytkowych i służbowych. Projekt jest wspierany przez Departament Energii USA.

Obecnie operator floty pojazdów musi zainstalować oddzielną stację ładowania dla każdego pojazdu elektrycznego, co może być bardzo kosztowne. Ponadto, aby dostarczyć energię i monitorować jej zużycie do każdej takiej stacji muszą być doprowadzone oddzielne kable zasilania i informatyczne.

W nowej technologii opracowywanej przez GE występuje mniejsza liczba części elektronicznych, natomiast zaawansowane systemy telekomunikacyjne zapewniają wymianę informacji z inteligentną siecią energetyczną. Taka konstrukcja pozwala na zmniejszenie łącznej liczby wymaganych stacji fizycznych przy tej samej liczbie przewodów do ładowania.

GE nawiąże współpracę z przedsiębiorstwami energetycznymi oraz operatorami flot pojazdów w celu opracowania i przetestowania prototypowego systemu.
Firma eksperymentuje z różnymi rodzajami stacji i różnymi opcjami ładowania pojazdów elektrycznych, od stacji WattStation zaprojektowanej przez Yvesa Behara, przeznaczonej dla garaży przydomowych i oferowanej przez Amazon.com, po zasilany odnawialną energią słoneczną „carport” w Plainville w stanie Connecticut. Instalacja w Plainville będzie wyposażona w sześć stacji GE DuraStation 1 Level 2 do ładowania pojazdów elektrycznych.

Badacze z laboratorium inteligentnych sieci energetycznych GE opracowują zaawansowane systemy telekomunikacyjne i sterujące, które pozwolą na obniżenie kosztów instalacji stacji ładowania, ponoszonych przez operatorów flot pojazdów. Technologia ta ułatwi również przedsiębiorstwom energetycznym efektywne monitorowanie obciążenia sieci spowodowanego ładowaniem pojazdów elektrycznych oraz zarządzanie tym obciążeniem.

Sprawdź teraz najlepsze kredyty samochodowe!

Źródło: GE24.01.2012
Dodaj do

TOP 3 - KREDYTY SAMOCHODOWE

Więcej
Bank
Rata
Prowizja
Oprocentowanie
rzeczywiste
Ocena
klientów
 
Kredyt samochodowy
954.83 PLN
0.00%
5.63%
Kredyt samochodowy
964.38 PLN
1.00%
6.07%
Kredyt samochodowy (z ubezpieczeniem)
973.51 PLN
4.50%
6.48%

 • Jak napisać oświadczenie o wypadku?
  24.05.201624.05.2016
  Jak napisać oświadczenie o wypadku?
  Gdy podczas podróży samochodem zdarzy nam się drobna stłuczka, do której nie musimy wzywać policji, powinniśmy za zgodą wszystkich uczestników zdarzenia spisać oświadczenie. Co powinno znaleźć się w oświadczeniu z kolizji...  »
 • Wypożyczanie samochodów - jak nie stracić kaucji?
  17.05.201617.05.2016
  Wypożyczanie samochodów - jak nie stracić kaucji?
  Decydując się na wypożyczenie samochodu, musimy liczyć się z tym, że wypożyczalnia będzie chciała skorzystać z opcji blokady pieniędzy na naszej karcie płatniczej lub zażąda wstępnej przedpłaty. Jak nie stracić kaucji, korzystając z...  »
 • Niemcy dopłacają do elektryków. A Polska?
  06.05.201606.05.2016
  Niemcy dopłacają do elektryków. A Polska?
  Ponieważ rynek samochodów elektrycznych w Niemczech nie rozwija się tak szybko, jak zakładał tamtejszy rząd, kraj ten zamierza przeznaczyć na rozwój tej gałęzi motoryzacji aż 1 mld euro. Czy w Polsce również możemy liczyć...  »
 • Zgubiona karta pojazdu to nie problem
  02.05.201602.05.2016
  Zgubiona karta pojazdu to nie problem
  Karta pojazdu jest wydawana obowiązkowo do każdego samochodu rejestrowanego w Polsce po 1999 roku. Tego typu dokument jest niezbędny przy rejestracji samochodu. Co zrobić, gdy jednak kartę pojazdu zgubimy?   »
 • Oto 3 najczęściej kupowane samochody w Polsce
  29.04.201629.04.2016
  Oto 3 najczęściej kupowane samochody w Polsce
  Wedle statystyk z roku poprzedniego okazuje się, że Polacy kupują coraz więcej nowych samochodów. Sprzedaż aut w salonach w roku 2015 w porównaniu do roku 2014 wzrosła aż o 8%. Jakie samochody są najczęściej kupowane Polsce?   »
 • Kolejne auta bezzałogowe wyjadą na ulice Chin
  25.04.201625.04.2016
  Kolejne auta bezzałogowe wyjadą na ulice Chin
  Już niedługo samochody autonomiczne będą testowane w warunkach ruchu drogowego w Chinach. Prezes Volvo zapowiedział, że w pierwszej kolejności technologia ta będzie jednak sprawdzona w Szwecji. Kiedy samochody bezzałogowe trafią na drogi Chin?...  »
 • Jak działa leasing konsumencki?
  20.04.201620.04.2016
  Jak działa leasing konsumencki?
  Leasing konsumencki to stosunkowo nowa metoda pozyskania pieniędzy na sfinansowanie samochodu przez osobę niebędącą przedsiębiorcą. Niestety wciąż wielu z nas nie wie, jak działa leasing konsumencki, a szkoda, bo może stanowić dobrą alternatywę...  »