01.06.2011

Range Rover Evoque „Najładniejszym Samochodem Roku 2011” według czytelników „Auto Bild”.

Range Rover Evoque „Najładniejszym Samochodem Roku 2011” według czytelników „Auto Bild”.
Range Rover Evoque „Najładniejszym Samochodem Roku 2011” według czytelników „Auto Bild”.

Range Rover Evoque zdobył tytuł „Najładniejszego Auta Roku” w kategorii SUVy i Vany oraz 4x4 w konkursie organizowanym przez niemiecki magazyn motoryzacyjny „Auto Bild”. To kolejna nagroda, gdzie doceniony został design najmniejszego w historii Range Rovera, który pojawi się w Polsce już w drugiej połowie roku.

Sprawdź teraz najlepsze kredyty samochodowe!

„W marcu Range Rover Evoque został laureatem prestiżowej nagrody Car Design of the Year w kategorii najlepszy samochód produkcyjny roku 2011. W Genewie decyzję o wytypowaniu zwycięzcy podejmowali eksperci w dziedzinie projektowania samochodów, w przypadku nagrody magazynu Auto Bild najlepszy samochód został wybrany przez czytelników. Bardzo nas cieszy uznanie zarówno wśród profesjonalistów, jak i przyszłych użytkowników naszych samochodów” – powiedział Przemysław Szafrański, Brand Manager Land Rover.

Range Rover Evoque, który pojawi się w Polsce już we wrześniu 2011 roku,powstał na bazie modelu koncepcyjnego LRX, wiernie oddającego ducha pomysłu na projekt typu cross-coupé. Najlżejszy i najoszczędniejszy jak dotąd Range Rover – Evoque – wyróżnia się stylową i sportową sylwetką. Szeroki rozstaw osi i kół na zewnątrz auta pozwolił uzyskać bardziej zdecydowany wygląd samochodu – nadkola są szerokie, ale miękko zintegrowane z nadwoziem. Kierowca siedzi niżej niż w większych Range Roverach, co zapewnia bardziej sportowy charakter, jednocześnie pozwala na zachowanie pozycji umożliwiającej pełną kontrolę nad pojazdem. Pomimo nisko poprowadzonej linii dachu charakterystycznej dla coupé, Evoque oferuje większą niż w wielu sportowych sedanach ilość miejsca na wysokości głowy kierowcy.

„Mamy nadzieję, że Evoque zdefiniuje nowy segment premium dla kompaktowych SUVów, bardziej stylowych i sportowych. Jest prezentacją kierunku przyszłego rozwoju marki Range Rover, podnoszącej swoją atrakcyjność i kierującą ofertę do szerokiej rzeszy klientów kupujących samochody klasy premium” – dodał Przemysław Szafrański, Brand Manager Land Rover.

Ogólnoeuropejski plebiscyt Design Awardzostał zorganizowany po raz trzeci. Jego zasięg obejmuje 26 krajów, w których ukazują się pisma motoryzacyjne z grupy „Auto Bild”, docierające do około 40 mln czytelników. I to oni decydują, który model zostanie zwycięzcą plebiscytu w ich kraju oraz w całej Europie. W tegorocznej edycji czytelnicy wyłonili zwycięzców w pięciu kategoriach:

 •     auta małe i kompakty
 •     limuzyny i kombi
 •     coupe i kabriolet
 •     SUV, vany i auta 4x4
 •     koncepty.

 

Sprawdź teraz najlepsze kredyty samochodowe!

Źródło: auto-strefa.pl

 01.06.2011
Dodaj do

TOP 3 - KREDYTY SAMOCHODOWE

Więcej
Bank
Rata
Prowizja
Oprocentowanie
rzeczywiste
Ocena
klientów
 
Kredyt samochodowy
964.38 PLN
1.00%
6.07%
Kredyt samochodowy
966.29 PLN
1.20%
6.15%
Kredyt samochodowy (z ubezpieczeniem)
987.84 PLN
4.50%
7.13%

 • Jak napisać oświadczenie o wypadku?
  24.05.201624.05.2016
  Jak napisać oświadczenie o wypadku?
  Gdy podczas podróży samochodem zdarzy nam się drobna stłuczka, do której nie musimy wzywać policji, powinniśmy za zgodą wszystkich uczestników zdarzenia spisać oświadczenie. Co powinno znaleźć się w oświadczeniu z kolizji...  »
 • Wypożyczanie samochodów - jak nie stracić kaucji?
  17.05.201617.05.2016
  Wypożyczanie samochodów - jak nie stracić kaucji?
  Decydując się na wypożyczenie samochodu, musimy liczyć się z tym, że wypożyczalnia będzie chciała skorzystać z opcji blokady pieniędzy na naszej karcie płatniczej lub zażąda wstępnej przedpłaty. Jak nie stracić kaucji, korzystając z...  »
 • Niemcy dopłacają do elektryków. A Polska?
  06.05.201606.05.2016
  Niemcy dopłacają do elektryków. A Polska?
  Ponieważ rynek samochodów elektrycznych w Niemczech nie rozwija się tak szybko, jak zakładał tamtejszy rząd, kraj ten zamierza przeznaczyć na rozwój tej gałęzi motoryzacji aż 1 mld euro. Czy w Polsce również możemy liczyć...  »
 • Zgubiona karta pojazdu to nie problem
  02.05.201602.05.2016
  Zgubiona karta pojazdu to nie problem
  Karta pojazdu jest wydawana obowiązkowo do każdego samochodu rejestrowanego w Polsce po 1999 roku. Tego typu dokument jest niezbędny przy rejestracji samochodu. Co zrobić, gdy jednak kartę pojazdu zgubimy?   »
 • Oto 3 najczęściej kupowane samochody w Polsce
  29.04.201629.04.2016
  Oto 3 najczęściej kupowane samochody w Polsce
  Wedle statystyk z roku poprzedniego okazuje się, że Polacy kupują coraz więcej nowych samochodów. Sprzedaż aut w salonach w roku 2015 w porównaniu do roku 2014 wzrosła aż o 8%. Jakie samochody są najczęściej kupowane Polsce?   »
 • Kolejne auta bezzałogowe wyjadą na ulice Chin
  25.04.201625.04.2016
  Kolejne auta bezzałogowe wyjadą na ulice Chin
  Już niedługo samochody autonomiczne będą testowane w warunkach ruchu drogowego w Chinach. Prezes Volvo zapowiedział, że w pierwszej kolejności technologia ta będzie jednak sprawdzona w Szwecji. Kiedy samochody bezzałogowe trafią na drogi Chin?...  »
 • Jak działa leasing konsumencki?
  20.04.201620.04.2016
  Jak działa leasing konsumencki?
  Leasing konsumencki to stosunkowo nowa metoda pozyskania pieniędzy na sfinansowanie samochodu przez osobę niebędącą przedsiębiorcą. Niestety wciąż wielu z nas nie wie, jak działa leasing konsumencki, a szkoda, bo może stanowić dobrą alternatywę...  »