12.06.2012

Prius samochodem flotowym?


Toyota Motor Poland dostarczyła firmie Janssen Polska hybrydowe samochody Toyota Prius w liczbie 47 sztuk, które zastąpią w jej flocie konwencjonalne pojazdy innych producentów.

 

Sprawdź teraz najlepsze kredyty samochodowe!

 

Wizja stałego rozwoju firmy Janssen, partnera polskiej medycyny skupia się między innymi wokół produktu, ludzi oraz planety. Mierzymy i poprawiamy nasze osiągnięcia stosując najlepsze dostępne technologie. Od bardzo wczesnych etapów rozwoju nasi specjaliści oceniają wpływ produktów i samego procesu produkcyjnego na środowisko naturalne. Kierujemy się ekologicznym podejściem we wszystkich naszych działaniach. Szeroko zakrojone programy redukcji emisji zanieczyszczeń i CO2, a także zwiększania wykorzystania zielonej energii są wprowadzane we wszystkich firmach Johnson & Johnson, której Janssen jest częścią. Sama korporacja została wpisana na listę „World Wildlife Fund Climate Saver”.

Dlatego też przy wyborze samochodów firmowych ogromne znaczenie miała dla firmy minimalizacja kosztów utrzymania floty i jej wpływu na środowisko naturalne. W obydwu dziedzinach Toyota Prius okazała się bezkonkurencyjna.

Prius, dzięki rewolucyjnemu, w pełni hybrydowemu napędowi Toyota Hybrid Synergy Drive, wyróżnia się wyjątkowo niskim zużyciem paliwa i znikomą emisją szkodliwych substancji. Średnie zużycie paliwa wynosi zaledwie 3,9l/100 km w cyklu mieszanym, a emisja CO2 tylko 89 g/100km.

Jak wynika z doświadczeń ubiegłorocznego rajdu Eco-Challenge, przy oszczędnym stylu jazdy możliwe jest zmniejszenie zużycia paliwa poniżej granicy 3 l/100km.

W przeciwieństwie do silników wysokoprężnych, wchodzący w skład napędu hybrydowego silnik benzynowy nie emituje cząstek stałych, wytwarza też znacznie mniej szkodliwych tlenków azotu.

Napęd hybrydowy oznacza także dla właściciela floty niższe koszty utrzymywania pojazdów i znacznie mniejsze zużycie materiałów eksploatacyjnych. Prius, dzięki wykorzystaniu podczas hamowania energii z układu hybrydowego, pozwala wydłużyć okresy wymiany klocków hamulcowych do 100 tys. km. Ponadto w hybrydowym napędzie Toyoty nie występują elementy znane z tradycyjnych silników, które wymagają obsługi serwisowej lub są narażone na awarie eksploatacyjne (brak tradycyjnego alternatora, rozrusznika, paska klinowego, filtrów DPF, bezobsługowa skrzynia biegów itp.). Sam silnik benzynowy w Toyocie Prius pracuje w tzw. cyklu Atkinsona, przez co jest o ok. 30% mniej obciążony niż silniki tradycyjne.

Konsekwencją takiej konstrukcji napędu hybrydowego Toyoty jest jego największa niezawodność spośród wszystkich dostępnych dziś źródeł i technologii napędu w motoryzacji. Prius, który znalazł już ponad 2.5 mln nabywców na świecie, od lat jest uznawany za najbardziej niezawodny samochód. Potwierdza to m.in. coroczny raport bezawaryjności TUV.

Janssen w Polsce ma wieloletnie doświadczenie i znaczące osiągnięcia w dostarczaniu polskim pacjentom leków innowacyjnych w takich obszarach jak: onkologia, hematologia, choroby centralnego układu nerwowego, choroby zakaźne, choroby immunologiczne oraz zdrowie kobiet.

Janssen wykorzystuje nowe technologie integrując różne aspekty opieki zdrowotnej, aby zapewnić skuteczniejsze i zindywidualizowane rozwiązania lecznicze w przyszłości. Z pewnością nowatorskie samochody Prius wpisują się w filozofię działania zarówno firmy Janssen jak i firmy Toyota.

 

Sprawdź teraz najlepsze kredyty samochodowe!

Źródło: mototarget.pl12.06.2012
Dodaj do

TOP 3 - KREDYTY SAMOCHODOWE

Więcej
Bank
Rata
Prowizja
Oprocentowanie
rzeczywiste
Ocena
klientów
 
Kredyt samochodowy
964.38 PLN
1.00%
6.07%
Kredyt samochodowy
966.29 PLN
1.20%
6.15%
Kredyt samochodowy (z ubezpieczeniem)
987.84 PLN
4.50%
7.13%

 • Jak napisać oświadczenie o wypadku?
  24.05.201624.05.2016
  Jak napisać oświadczenie o wypadku?
  Gdy podczas podróży samochodem zdarzy nam się drobna stłuczka, do której nie musimy wzywać policji, powinniśmy za zgodą wszystkich uczestników zdarzenia spisać oświadczenie. Co powinno znaleźć się w oświadczeniu z kolizji...  »
 • Wypożyczanie samochodów - jak nie stracić kaucji?
  17.05.201617.05.2016
  Wypożyczanie samochodów - jak nie stracić kaucji?
  Decydując się na wypożyczenie samochodu, musimy liczyć się z tym, że wypożyczalnia będzie chciała skorzystać z opcji blokady pieniędzy na naszej karcie płatniczej lub zażąda wstępnej przedpłaty. Jak nie stracić kaucji, korzystając z...  »
 • Niemcy dopłacają do elektryków. A Polska?
  06.05.201606.05.2016
  Niemcy dopłacają do elektryków. A Polska?
  Ponieważ rynek samochodów elektrycznych w Niemczech nie rozwija się tak szybko, jak zakładał tamtejszy rząd, kraj ten zamierza przeznaczyć na rozwój tej gałęzi motoryzacji aż 1 mld euro. Czy w Polsce również możemy liczyć...  »
 • Zgubiona karta pojazdu to nie problem
  02.05.201602.05.2016
  Zgubiona karta pojazdu to nie problem
  Karta pojazdu jest wydawana obowiązkowo do każdego samochodu rejestrowanego w Polsce po 1999 roku. Tego typu dokument jest niezbędny przy rejestracji samochodu. Co zrobić, gdy jednak kartę pojazdu zgubimy?   »
 • Oto 3 najczęściej kupowane samochody w Polsce
  29.04.201629.04.2016
  Oto 3 najczęściej kupowane samochody w Polsce
  Wedle statystyk z roku poprzedniego okazuje się, że Polacy kupują coraz więcej nowych samochodów. Sprzedaż aut w salonach w roku 2015 w porównaniu do roku 2014 wzrosła aż o 8%. Jakie samochody są najczęściej kupowane Polsce?   »
 • Kolejne auta bezzałogowe wyjadą na ulice Chin
  25.04.201625.04.2016
  Kolejne auta bezzałogowe wyjadą na ulice Chin
  Już niedługo samochody autonomiczne będą testowane w warunkach ruchu drogowego w Chinach. Prezes Volvo zapowiedział, że w pierwszej kolejności technologia ta będzie jednak sprawdzona w Szwecji. Kiedy samochody bezzałogowe trafią na drogi Chin?...  »
 • Jak działa leasing konsumencki?
  20.04.201620.04.2016
  Jak działa leasing konsumencki?
  Leasing konsumencki to stosunkowo nowa metoda pozyskania pieniędzy na sfinansowanie samochodu przez osobę niebędącą przedsiębiorcą. Niestety wciąż wielu z nas nie wie, jak działa leasing konsumencki, a szkoda, bo może stanowić dobrą alternatywę...  »