28.02.2012

Prestiżowe nagrody plebiscytu „AUTO LIDER 2011” dla Fiata Ducato i silnika TwinAir. Lancia Ypsilon – „Kobiecym Samochodem Roku 2011”


materiały prasowe Fiat Polska

Redakcje tygodnika „MOTOR" i magazynu „AUTO MOTO" ogłosiły wyniki plebiscytu „AUTO LIDER 2011". W plebiscycie polscy Czytelnicy oddali rekordową liczbę 152 370 głosów na najlepsze modele samochodów, innowacje techniczne oraz projekty marketingowe branży motoryzacyjnej roku 2011.

Sprawdź teraz najlepsze kredyty samochodowe!

 

Wśród zwycięzców plebiscytu największe uznanie Czytelników w/w gazet i Internautów, w kategorii „Auto Dostawcze" zdobył Fiat Ducato, wyprzedzając Toyote Hilux i Volkswagena Craftera.
Fiat Ducato, to najlepiej sprzedający się samochód dostawczy w Polsce nieprzerwanie od 2007 roku, a marka Fiat Professional jest liderem na polskim rynku samochodów użytkowych z 22 proc. udziałem.
Fiat Ducato, to wysoka niezawodność, którą po raz kolejny potwierdza zajęcie przez model miejsca w czołówce najnowszego raportu niemieckiego instytutu DEKRA.
Gama furgonów Ducato oferuje 8 różnych pojemności przestrzeni ładunkowej, od 8 do 17m3. Biorąc pod uwagę różne kombinacje nadwozia - silnika - rozstawu osi, Klient ma do wyboru około  2000 wersji do transportu towarów, przewozu osób oraz pojazdów do adaptacji i zabudowy.

Kolejny tytuł „AUTO LIDER 2011" w kategorii najlepsza „Innowacja Techniczna" został przyznany dwucylindrowemu silnikowi spalinowemu TwinAir, o pojemności 0,9 litra - produkowanego przez Fiat Powertrain Technologies w Bielsku-Białej. Międzynarodowy Silnik Roku 2011, „pozostawił w pokonanym polu" nowinki marek BMW (seria i) oraz Ford  (Active City Stop).
To kolejna nagroda dla silnika TwinAir produkowanego w Bielsku-Białej, który zdobył prestiżowy tytuł „International Engine of The Year 2012". To potwierdzenie pozycji Grupy Fiat, jako lidera w rozwoju i produkcji jednostek napędowych o małej pojemności, zaawansowanych technologicznie i o ograniczonym szkodliwym wpływie na środowisko naturalne.
Aktualnie dwucylindrowiec z Polski dostępny jest w konfiguracji Turbo o mocy 85 KM w modelach Fiat 500/500C, Fiat Panda, Fiat Punto, Alfa Romeo MiTo oraz w nowej Lancii Ypsilon. Silnik TwinAir zostanie w najbliższym czasie wprowadzony na rynek również w wersji wolnossącej o mocy 65 KM oraz w kolejnej wersji Turbo o wysokiej mocy 105 KM, plasującej go na szczycie kategorii, jeśli chodzi o uzyskiwany stosunek mocy do pojemności skokowej (120 KM/1 litr). Ponadto zostanie też wprowadzona ekologiczna wersja Turbo bi-fuel o mocy 80 KM.
Wydajne silniki z rodziny TwinAir stanowią największe osiągnięcia w zakresie tzw. downsizing'u; wyposażone są ponadto w rewolucyjną technologię MultiAir dla „inteligentnego zarządzania" zaworami dolotowymi, co zapewnia bardzo dobre osiągi i jednocześnie zmniejsza zużycie paliwa oraz emisję CO2 .

Magazyn „Twój Styl" wyróżnił „Najlepsze Kobiece Samochody Roku 2011" na polskim rynku. Jury konkursu w składzie Ilona Łepkowska, Agata  Młynarska, Beata Sadowska, Martyna Wojciechowska, Agnieszka Litorowicz-Siegert, w wyniku testów 24 samochodów zgłoszonych do konkursu, tytułem Najlepszy „Samochód Miejski 2011" nagrodziły Nową Lancię Ypsilon.
Najmniejsza Lancia swoje zwycięstwo zawdzięcza nietuzinkowej „urodzie" oraz temu, że oferuje jednocześnie luksus, elegancję, nowoczesną technologię i ekologiczną moc wydajnych silników. Ponadto, po raz pierwszy w ponad 25-letniej historii modelu, Ypsilon jest oferowana w wersji 5-drzwiowej, a ta z kolei jest niezwykle przestronna, jak na auto z segmentu B. Bagażnik ma pojemność 245 litrów. By nie wspomnieć, że samochód „wymaga" mało miejsca do zaparkowania. A wszystko to, aby gwarantować Użytkownikom jeszcze większy komfort i wygodę.

Na załączonych zdjęciach nagrody „AUTO LIDER 2011" z rąk Redaktora Naczelnego „MOTOR" i „AUTO MOTO" odbierali: Prezes Zarządu Fiat Auto Poland, pan Enrico Pavoni - dla silnika TwinAir oraz pan Piotr Kolejwa, Menedżer Marki Fiat Professional - dla Fiata Ducato.
Nagrodę magazynu „Twój Styl" dla „Najlepszego Samochodu Miejskiego 2011" odebrał z rąk Redaktora Naczelnego magazynu, pana Jacka Szmidta i pani Redektor Agnieszki Litorowicz-Siegert, Dyrektor marki Lancia i Jeep w Polsce, pan Sławomir Szałkowski.

 

Sprawdź teraz najlepsze kredyty samochodowe!

Źródło: materiały prasowe Fiat Polska28.02.2012
Dodaj do

TOP 3 - KREDYTY SAMOCHODOWE

Więcej
Bank
Rata
Prowizja
Oprocentowanie
rzeczywiste
Ocena
klientów
 
Kredyt samochodowy
964.38 PLN
1.00%
6.07%
Kredyt samochodowy
966.29 PLN
1.20%
6.15%
Kredyt samochodowy (z ubezpieczeniem)
987.84 PLN
4.50%
7.13%

 • Jak napisać oświadczenie o wypadku?
  24.05.201624.05.2016
  Jak napisać oświadczenie o wypadku?
  Gdy podczas podróży samochodem zdarzy nam się drobna stłuczka, do której nie musimy wzywać policji, powinniśmy za zgodą wszystkich uczestników zdarzenia spisać oświadczenie. Co powinno znaleźć się w oświadczeniu z kolizji...  »
 • Wypożyczanie samochodów - jak nie stracić kaucji?
  17.05.201617.05.2016
  Wypożyczanie samochodów - jak nie stracić kaucji?
  Decydując się na wypożyczenie samochodu, musimy liczyć się z tym, że wypożyczalnia będzie chciała skorzystać z opcji blokady pieniędzy na naszej karcie płatniczej lub zażąda wstępnej przedpłaty. Jak nie stracić kaucji, korzystając z...  »
 • Niemcy dopłacają do elektryków. A Polska?
  06.05.201606.05.2016
  Niemcy dopłacają do elektryków. A Polska?
  Ponieważ rynek samochodów elektrycznych w Niemczech nie rozwija się tak szybko, jak zakładał tamtejszy rząd, kraj ten zamierza przeznaczyć na rozwój tej gałęzi motoryzacji aż 1 mld euro. Czy w Polsce również możemy liczyć...  »
 • Zgubiona karta pojazdu to nie problem
  02.05.201602.05.2016
  Zgubiona karta pojazdu to nie problem
  Karta pojazdu jest wydawana obowiązkowo do każdego samochodu rejestrowanego w Polsce po 1999 roku. Tego typu dokument jest niezbędny przy rejestracji samochodu. Co zrobić, gdy jednak kartę pojazdu zgubimy?   »
 • Oto 3 najczęściej kupowane samochody w Polsce
  29.04.201629.04.2016
  Oto 3 najczęściej kupowane samochody w Polsce
  Wedle statystyk z roku poprzedniego okazuje się, że Polacy kupują coraz więcej nowych samochodów. Sprzedaż aut w salonach w roku 2015 w porównaniu do roku 2014 wzrosła aż o 8%. Jakie samochody są najczęściej kupowane Polsce?   »
 • Kolejne auta bezzałogowe wyjadą na ulice Chin
  25.04.201625.04.2016
  Kolejne auta bezzałogowe wyjadą na ulice Chin
  Już niedługo samochody autonomiczne będą testowane w warunkach ruchu drogowego w Chinach. Prezes Volvo zapowiedział, że w pierwszej kolejności technologia ta będzie jednak sprawdzona w Szwecji. Kiedy samochody bezzałogowe trafią na drogi Chin?...  »
 • Jak działa leasing konsumencki?
  20.04.201620.04.2016
  Jak działa leasing konsumencki?
  Leasing konsumencki to stosunkowo nowa metoda pozyskania pieniędzy na sfinansowanie samochodu przez osobę niebędącą przedsiębiorcą. Niestety wciąż wielu z nas nie wie, jak działa leasing konsumencki, a szkoda, bo może stanowić dobrą alternatywę...  »