14.06.2011

Porsche World Roadshow 2011

Porsche World Roadshow 2011
Porsche World Roadshow 2011

Kilka tysięcy koni mechanicznych obudziło senne zazwyczaj (bo nieużywane) lotnisko wojskowe w pod poznańskim Kąkolewie.

Sprawdź teraz najlepsze kredyty samochodowe!

Właśnie lotnisko w Kąkolewie było tym razem areną Porsche World Roadshow 2011. To niezbyt częsta okazja, nawet dla nas, dziennikarzy motoryzacyjnych, żeby w jednym  miejscu wypróbować wszystkie modele Porsche i… siebie za ich kierownicą.

W tym roku mogliśmy się zmierzyć z off-roadem w Cayenne, w tym najnowszym Cayenne Hybrid, teście łosia w Panamerze Turbo, próbie ostrego hamowania na 911 Turbo, teście prędkości Panamerą, Cayenne, Caymanem i 911 (wszystkie modele w topowych wersjach silnikowych) i slalomie na Caymanie Turbo. Oj, działo się. Nasi instruktorzy (m in z Niemiec,  Hiszpanii,  Austrii) przekazali nam podstawową wiedzę z zakresu poruszania się baaaaardzo szybkimi samochodami. Potem kluczyki, kłapnięcie drzwiami i ...

Na początku trafiliśmy na próbę jazdy w łagodnym slalomie z przejściem do szybkiej jazdy. Tu, bezkonkurencyjna była 911 Turbo. Na prostej 200 pękało zaraz po wyjściu z zakrętu. Podobnie zachowywał się Cayman Turbo. Nieco spokojniej i dostojniej jeździło się Panamerą i Cayenne. Ale i one pokazały w końcu co potrafią.

Off – road za kierownicą Cayenne to czysta przyjemność. Auto jest najbardziej luksusowym SUV-em jakim jeździłem, I do tego tak naszpikowane elektroniką, że niedługo nie będzie już potrzebowało kierowcy. Ale wbrew pozorom, to piekielnie drogie i komfortowe auto nie jest zwykłą zabawką na bulwar. Dzięki regulowanemu zawieszeniu i innym elektronicznym „przeszkadzajkom” w lekkim terenie radzi sobie świetnie. A jak pokazują sukcesy w rajdzie transsyberyjskim, nie tylko w lekkim terenie...

Sprawdź teraz najlepsze kredyty samochodowe!

Test hamulców, to ciężka próba dla 911 cabrio ale także kierowcy.  Auto wystrzela do przodu niczym z katapulty. Po kilkudziesięciu metrach staje omalże dęba po brutalnym wciśnięciu pedału hamulca i tak przez… kilka miesięcy. Nawet my, zaprawieni w bojach mamy lekkie nudności. Nasi instruktorzy i auta zachowują stoicki spokój.

- Nie, jeszcze nie mieliśmy awarii żadnego z aut – mówi nasz instruktor, typowy flegmatyczny angielski dżemojad. – Wymieniamy tylko opony i klocki hamulcowe. A tarcze? No, są z kompozytów. Nic im nie grozi jeżeli wszyscy przestrzegają naszym zaleceń.

A przestrzegają. Nikt nie chce narobić sobie wstydu. A ponieważ językiem wykładowym jest angielki, ci co nie do końca rozumieją mogą liczyć na pomoc hostess. Trzeba przyznać, że dziewczyny tez znają się na motoryzacji.

Sporo emocji budzi tzw. test łosia. Szczególnie, że zasiadamy za kierownica Panamery. Najpierw instruktor i bez elektroniki. Potem my i wspomagająca kierowcę elektronika. I… bez pudła. Wszystkie łosie w Polsce są bezpieczne. Oczywiście, te, które chcą przejść przez drogę przed Porsche Panamerą.

Slalom w Caymanie to czysta przyjemność. Auto trzyma się drogi niczym przyklejone. Reakcja na wszystkie „polecenia” kierowcy idealna. Po prostu bajka.

Po co są takie imprezy? Cele są dwa. Pierwszy, to pokaz prasowy. Drugi, ważniejszy to przekonać do aut tych nie do końca przekonanych.

- Na takie spotkania na Porsche World Roadshow nasi dealerzy zapraszają tych, którzy zdecydowali się na zakup Porsche, tylko nie do końca wiedzą jakie. Tu, mogą spróbować jazdy każdym. I zazwyczaj po wyjeździe z imprezy, wiedza już dokładnie jakie i z jakim silnikiem – mów Margareta Smyczek szefowa PR polskiego przedstawicielstwa Porsche.

My, po wyjeździe z Kąkolewa też już wiedzieliśmy jakie Porsche chcielibyśmy mieć w swoim garażu...

Sprawdź teraz najlepsze kredyty samochodowe!

Artur Balwisz

Źródło: auto-strefa.pl14.06.2011
Dodaj do

TOP 3 - KREDYTY SAMOCHODOWE

Więcej
Bank
Rata
Prowizja
Oprocentowanie
rzeczywiste
Ocena
klientów
 
Kredyt samochodowy
964.38 PLN
1.00%
6.07%
Kredyt samochodowy
966.29 PLN
1.20%
6.15%
Kredyt samochodowy (z ubezpieczeniem)
987.84 PLN
4.50%
7.13%

 • Jak napisać oświadczenie o wypadku?
  24.05.201624.05.2016
  Jak napisać oświadczenie o wypadku?
  Gdy podczas podróży samochodem zdarzy nam się drobna stłuczka, do której nie musimy wzywać policji, powinniśmy za zgodą wszystkich uczestników zdarzenia spisać oświadczenie. Co powinno znaleźć się w oświadczeniu z kolizji...  »
 • Wypożyczanie samochodów - jak nie stracić kaucji?
  17.05.201617.05.2016
  Wypożyczanie samochodów - jak nie stracić kaucji?
  Decydując się na wypożyczenie samochodu, musimy liczyć się z tym, że wypożyczalnia będzie chciała skorzystać z opcji blokady pieniędzy na naszej karcie płatniczej lub zażąda wstępnej przedpłaty. Jak nie stracić kaucji, korzystając z...  »
 • Niemcy dopłacają do elektryków. A Polska?
  06.05.201606.05.2016
  Niemcy dopłacają do elektryków. A Polska?
  Ponieważ rynek samochodów elektrycznych w Niemczech nie rozwija się tak szybko, jak zakładał tamtejszy rząd, kraj ten zamierza przeznaczyć na rozwój tej gałęzi motoryzacji aż 1 mld euro. Czy w Polsce również możemy liczyć...  »
 • Zgubiona karta pojazdu to nie problem
  02.05.201602.05.2016
  Zgubiona karta pojazdu to nie problem
  Karta pojazdu jest wydawana obowiązkowo do każdego samochodu rejestrowanego w Polsce po 1999 roku. Tego typu dokument jest niezbędny przy rejestracji samochodu. Co zrobić, gdy jednak kartę pojazdu zgubimy?   »
 • Oto 3 najczęściej kupowane samochody w Polsce
  29.04.201629.04.2016
  Oto 3 najczęściej kupowane samochody w Polsce
  Wedle statystyk z roku poprzedniego okazuje się, że Polacy kupują coraz więcej nowych samochodów. Sprzedaż aut w salonach w roku 2015 w porównaniu do roku 2014 wzrosła aż o 8%. Jakie samochody są najczęściej kupowane Polsce?   »
 • Kolejne auta bezzałogowe wyjadą na ulice Chin
  25.04.201625.04.2016
  Kolejne auta bezzałogowe wyjadą na ulice Chin
  Już niedługo samochody autonomiczne będą testowane w warunkach ruchu drogowego w Chinach. Prezes Volvo zapowiedział, że w pierwszej kolejności technologia ta będzie jednak sprawdzona w Szwecji. Kiedy samochody bezzałogowe trafią na drogi Chin?...  »
 • Jak działa leasing konsumencki?
  20.04.201620.04.2016
  Jak działa leasing konsumencki?
  Leasing konsumencki to stosunkowo nowa metoda pozyskania pieniędzy na sfinansowanie samochodu przez osobę niebędącą przedsiębiorcą. Niestety wciąż wielu z nas nie wie, jak działa leasing konsumencki, a szkoda, bo może stanowić dobrą alternatywę...  »