30.05.2012

Pierwsze zwycięstwo Audi w wyścigu na torze Nurburgring

Tagi: AudiR8 LMSwyścig

mototarget.pl

Kapryśna aura, ekstremalne tempo, zażarta konkurencja, gorzkie porażki i wielki triumf: Audi wyszło zwycięsko z karuzeli burzliwych emocji podczas dwudziestoczterogodzinnego wyścigu na torze Nürburgring.

Sprawdź teraz najlepsze kredyty samochodowe!

 

W czterdziestej edycji wyścigu, odbywającego się w Eifel i stanowiącego już klasykę tej dyscypliny sportowej, marka Audi odniosła na nowym R8 LMS ultra pierwsze całkowite zwycięstwo. Za kierownicą samochodu ze stajni Audi Sport Team Phoenix siedzieli na zmianę kierowcy z niemieckiego kwartetu Marc Basseng, Christopher Haase, Frank Stippler i Markus Winkelhock. Christian Abt, Michael Ammermüller, Armin Hahne i Christian Mamerow z drużyny Mamerow Racing uwieńczyli wyścig zajęciem drugiego miejsca.

W ten sposób Audi w ciągu zaledwie jedenastu miesięcy wyznaczyło kolejny kamień milowy w wyścigach na długich dystansach. W czerwcu 2011 r. marka reprezentowana przez sportowy model LMP R18 TDI, świętowała dziesiąte zwycięstwo w dwudziestoczterogodzinnym wyścigu na torze w Le Mans. Przed rokiem, w lipcu, auto wyścigowe R8 LMS, po raz pierwszy wygrało równie bogaty w tradycje dwudziestoczterogodzinny wyścig w Spa-Francorchamps w Belgii. Zwycięstwo na torze Nürburgring stanowi dopełnienie bilansu wygranych w wyścigach długodystansowych. Szczególnie morderczą próbą w tym roku były zmagania na pętli północnej toru. Tempo jazdy ośmiu różnych marek, startujących w klasie GT3 było niezwykle wysokie, wiele czołowych drużyn prześladowały usterki techniczne, a liczne wypadki sprawiły, że liczba startujących topniała. Mimo, że auto wyścigowe GT3, stworzone na bazie jednego z modeli seryjnych Audi, przez całe 24 godziny zachowywało się bez zarzutu, ekipy Audi nie uchroniły się przed wypadkami.

Audi R8 LMS ultra z numerem startowym 2, za którego kierownicą siedział Christopher Mies, przy zaczynającym rano padać deszczu, zostało uderzone przez auto przeciwnika. 53 minuty potrzebne na naprawę auta, pozbawiły Mies’a i jego kolegów z ekipy, Marcela Fässlera i René Rasta, wszelkich szans na zwycięstwo - w klasyfikacji końcowej zajęli oni piąte miejsce. Nocą, auto z numerem startowym 4 ze stajni Speedhunters Team WRT po kolizji z innym samochodem i uszkodzeniu w ten sposób układu kierowniczego, również straciło dużo czasu. Belgijski team uplasował się na 32 pozycji. Ekipa Raeder Motorsport, po siedemnastu godzinach wyścigu, zajmowała dające dobre perspektywy piąte miejsce, gdy Thomasowi Mutschowi nie udało się wyminąć innego pojazdu, wyprzedzającego go o jedną rundę i uderzył weń podczas zmiany pasa. Dalsza jazda auta z numerem startowym 9 po uderzeniu w barierę boczna była niemożliwa. Audi Race Experience, którym jechali Christian Bollrath, Pierre Ehret, Peter Venn i Marco Werner zajęło miejsce 17. Bliźniaczy pojazd, prowadzony przez ekipę Luca Cappellari, Florian Gruber, Warren Luff i Alexander Yoong wypadł z gry w wyniku uszkodzeń, jakim uległ wskutek wypadku.

Presja zwycięstwa w klasyfikacji łącznej skupiła się w fazie końcowej na autach z numerami startowymi 3 i 26. Audi Sport Team Phoenix zwyciężyło w konkurencji na własnym terenie dzięki wyważonemu tempu, mądremu stylowi jazdy i niezawodnej pracy całej ekipy w pit stopach. Dla ekipy z Meuspath było to już trzecie zwycięstwo łączne i pierwsze w barwach Audi. Mniej więcej w tym samym czasie, zespół Ernsta Mosera zdobył trzecie miejsce w trzecim wyścigu DTM w Brands Hatch, będąc tu najlepszą ekipą Audi. Piękne zwycięstwo odniosła też ekipa Mamerow Racing. Jej szef Peter Mamerow przesiadł się dopiero w tym roku na Audi. Ekipa ta, w składzie Christian Abt, Michael Ammermüller, Armin Hahne, Christian Mamerow, dzięki wsparciu Audi Sport Customer Racing wystawiła model R8 LMS ultra. Drużyna z Castrop-Rauxel niewątpliwie solidnie zapracowała na drugie miejsce w klasyfikacji łącznej.

„To długo wyczekiwane zwycięstwo w Eifel cieszy nas szczególnie“ - powiedział Dieter Gass, kierujący startami Audi Sport w wyścigach. „Audi R8 LMS było od trzech lat najlepszym autem GT3 na torze w Nürburgring. Teraz osiągnęliśmy też zwycięstwo łączne w zmaganiach z siedmioma innymi markami. W ciągu minionych 24 godzin, doprawdy, nic nie spadło nam z nieba. Zwycięscy kierowcy wraz z ekipami pokazali, że są w stanie prowadzić wyścig w pięknym stylu: dobrze, wyrównanie i nienagannie. Serdeczne gratulacje dla naszych zwycięzców. Gloria ta, odniesiona przez auto bardzo zbliżone do modelu seryjnego, udowadnia raz jeszcze, że Audi Sport Customer Racing oferuje swoim klientom dopracowany, wszechstronny i odnoszący sukcesy pojazd wyścigowy.“

 

Sprawdź teraz najlepsze kredyty samochodowe!

Źródło: mototarget.pl30.05.2012
Dodaj do

TOP 3 - KREDYTY SAMOCHODOWE

Więcej
Bank
Rata
Prowizja
Oprocentowanie
rzeczywiste
Ocena
klientów
 
Kredyt samochodowy
964.38 PLN
1.00%
6.07%
Kredyt samochodowy
966.29 PLN
1.20%
6.15%
Kredyt samochodowy (z ubezpieczeniem)
987.84 PLN
4.50%
7.13%

 • Jak napisać oświadczenie o wypadku?
  24.05.201624.05.2016
  Jak napisać oświadczenie o wypadku?
  Gdy podczas podróży samochodem zdarzy nam się drobna stłuczka, do której nie musimy wzywać policji, powinniśmy za zgodą wszystkich uczestników zdarzenia spisać oświadczenie. Co powinno znaleźć się w oświadczeniu z kolizji...  »
 • Wypożyczanie samochodów - jak nie stracić kaucji?
  17.05.201617.05.2016
  Wypożyczanie samochodów - jak nie stracić kaucji?
  Decydując się na wypożyczenie samochodu, musimy liczyć się z tym, że wypożyczalnia będzie chciała skorzystać z opcji blokady pieniędzy na naszej karcie płatniczej lub zażąda wstępnej przedpłaty. Jak nie stracić kaucji, korzystając z...  »
 • Niemcy dopłacają do elektryków. A Polska?
  06.05.201606.05.2016
  Niemcy dopłacają do elektryków. A Polska?
  Ponieważ rynek samochodów elektrycznych w Niemczech nie rozwija się tak szybko, jak zakładał tamtejszy rząd, kraj ten zamierza przeznaczyć na rozwój tej gałęzi motoryzacji aż 1 mld euro. Czy w Polsce również możemy liczyć...  »
 • Zgubiona karta pojazdu to nie problem
  02.05.201602.05.2016
  Zgubiona karta pojazdu to nie problem
  Karta pojazdu jest wydawana obowiązkowo do każdego samochodu rejestrowanego w Polsce po 1999 roku. Tego typu dokument jest niezbędny przy rejestracji samochodu. Co zrobić, gdy jednak kartę pojazdu zgubimy?   »
 • Oto 3 najczęściej kupowane samochody w Polsce
  29.04.201629.04.2016
  Oto 3 najczęściej kupowane samochody w Polsce
  Wedle statystyk z roku poprzedniego okazuje się, że Polacy kupują coraz więcej nowych samochodów. Sprzedaż aut w salonach w roku 2015 w porównaniu do roku 2014 wzrosła aż o 8%. Jakie samochody są najczęściej kupowane Polsce?   »
 • Kolejne auta bezzałogowe wyjadą na ulice Chin
  25.04.201625.04.2016
  Kolejne auta bezzałogowe wyjadą na ulice Chin
  Już niedługo samochody autonomiczne będą testowane w warunkach ruchu drogowego w Chinach. Prezes Volvo zapowiedział, że w pierwszej kolejności technologia ta będzie jednak sprawdzona w Szwecji. Kiedy samochody bezzałogowe trafią na drogi Chin?...  »
 • Jak działa leasing konsumencki?
  20.04.201620.04.2016
  Jak działa leasing konsumencki?
  Leasing konsumencki to stosunkowo nowa metoda pozyskania pieniędzy na sfinansowanie samochodu przez osobę niebędącą przedsiębiorcą. Niestety wciąż wielu z nas nie wie, jak działa leasing konsumencki, a szkoda, bo może stanowić dobrą alternatywę...  »