28.10.2011

Najwyższe standardy bezpieczeństwa: pięć gwiazdek Euro NCAP dla Opla Zafiry Tourer i Astry GTC


auto-przekroj.pl

Nowe modele Opla otrzymały kolejne najwyższe oceny od niezależnej organizacji konsumenckiej Euro-NCAP (European New Car Assessment Programme – Europejski Program Oceny Nowych Samochodów).

Sprawdź teraz najlepsze kredyty samochodowe!

Eksperci w dziedzinie testów zderzeniowych przyznali pięć gwiazdek pod względem bezpieczeństwa i zapobiegania wypadkom, zarówno Oplowi Astra GTC, jak i nowej Zafirze Tourer.

“Kwestia bezpieczeństwa pasażera zawsze zajmowała wysokie miejsce na liście priorytetów Opla” powiedziała Rita Forst, wiceprezes GME Engineering. “Jesteśmy dumni z ostatnich pięciogwiazdkowych wyników i usatysfakcjonowani nie tylko tym, że spełniliśmy standardy bezpieczeństwa, jeżeli chodzi o Zafirę Tourer i Astrę GTC, ale także tym, że je przekroczyliśmy.” We wszystkich kategoriach testowych (bezpieczeństwo pasażera dorosłego i dziecka, a także bezpieczeństwo przechodnia i systemy wspomagania kierowcy) oba samochody osiągnęły doskonałe wyniki. Oświadczenie NCAP nastąpiło prawie dwa miesiące po tym, jak pojazd elektryczny Opel Ampera również uzyskał pięć gwiazdek od Euro-NCAP.

Zarówno Zafira Tourer, jak i Astra GTC świetnie się spisały w testach zderzeniowych, dowodząc wysokiego stopnia stabilności nadwozia. Wnętrze kabiny i elementy bezpieczeństwa obu samochodów zostały zaprojektowane w taki sposób, że na przykład ryzyko urazu kolan, stykających się z tablicą rozdzielczą, jest zmniejszone do minimum. Wykazano również, że pasy bezpieczeństwa, przeznaczone dla dzieci oferują doskonały poziom ochrony w przypadku obu pojazdów.

 

 

Konsorcjum Euro-NCAP (European New Car Assessment Programme) z siedzibą w Brukseli składa się z przedstawicieli ministerstw transportu Unii Europejskiej, stowarzyszeń motoryzacyjnych, ubezpieczycieli samochodów i grup lobbystycznych konsumentów. Jej rygorystyczne standardy, dotyczące testowania pojazdów, wykraczają poza minimum wymagane przez prawo UE. Dlatego są postrzegane jako międzynarodowy wzorzec.

Organizacja Euro-NCAP ustanowiła znormalizowany test, który sprawdza ryzyko uszkodzenia ciała pasażerów i przechodniów w różnych scenariuszach wypadków. Do symulowania wpływu wywieranego na różne części ludzkiego ciała wykorzystywane są manekiny. Symulacje wypadków uwzględniają testy, które obejmują pełne czołowe i boczne zderzenie z innymi pojazdami i nieruchomymi obiektami.

Nowa Zafira Tourer ustanawia nowe standardy elastyczności i atmosfery w segmencie monocabów wraz ze swoim w pełni przekonstruowanym systemem foteli Flex7. Oplowski „salon na kółkach” zajmuje wiodącą pozycję w swojej klasie pod względem oszczędności paliwa i systemów wspomagania kierowcy.

Wygląd i sportowy charakter nowej Astry GTC to główne cechy najnowszego kompaktowego modelu Opla. Nowe coupé w głównej mierze przemawia do klientów, którzy cenią wyrazistą stylistykę i przykładają dużą uwagę do właściwości jezdnych, których najwyższy poziom w Astrze GTC zapewnia wyczynowe przednie zawieszenie HiPerStrut (High Performance Strut).

Sprawdź teraz najlepsze kredyty samochodowe!

Źródło: auto-przekroj.pl28.10.2011
Dodaj do

TOP 3 - KREDYTY SAMOCHODOWE

Więcej
Bank
Rata
Prowizja
Oprocentowanie
rzeczywiste
Ocena
klientów
 
Kredyt samochodowy
964.38 PLN
1.00%
6.07%
Kredyt samochodowy
966.29 PLN
1.20%
6.15%
Kredyt samochodowy (z ubezpieczeniem)
987.84 PLN
4.50%
7.13%

 • Jak napisać oświadczenie o wypadku?
  24.05.201624.05.2016
  Jak napisać oświadczenie o wypadku?
  Gdy podczas podróży samochodem zdarzy nam się drobna stłuczka, do której nie musimy wzywać policji, powinniśmy za zgodą wszystkich uczestników zdarzenia spisać oświadczenie. Co powinno znaleźć się w oświadczeniu z kolizji...  »
 • Wypożyczanie samochodów - jak nie stracić kaucji?
  17.05.201617.05.2016
  Wypożyczanie samochodów - jak nie stracić kaucji?
  Decydując się na wypożyczenie samochodu, musimy liczyć się z tym, że wypożyczalnia będzie chciała skorzystać z opcji blokady pieniędzy na naszej karcie płatniczej lub zażąda wstępnej przedpłaty. Jak nie stracić kaucji, korzystając z...  »
 • Niemcy dopłacają do elektryków. A Polska?
  06.05.201606.05.2016
  Niemcy dopłacają do elektryków. A Polska?
  Ponieważ rynek samochodów elektrycznych w Niemczech nie rozwija się tak szybko, jak zakładał tamtejszy rząd, kraj ten zamierza przeznaczyć na rozwój tej gałęzi motoryzacji aż 1 mld euro. Czy w Polsce również możemy liczyć...  »
 • Zgubiona karta pojazdu to nie problem
  02.05.201602.05.2016
  Zgubiona karta pojazdu to nie problem
  Karta pojazdu jest wydawana obowiązkowo do każdego samochodu rejestrowanego w Polsce po 1999 roku. Tego typu dokument jest niezbędny przy rejestracji samochodu. Co zrobić, gdy jednak kartę pojazdu zgubimy?   »
 • Oto 3 najczęściej kupowane samochody w Polsce
  29.04.201629.04.2016
  Oto 3 najczęściej kupowane samochody w Polsce
  Wedle statystyk z roku poprzedniego okazuje się, że Polacy kupują coraz więcej nowych samochodów. Sprzedaż aut w salonach w roku 2015 w porównaniu do roku 2014 wzrosła aż o 8%. Jakie samochody są najczęściej kupowane Polsce?   »
 • Kolejne auta bezzałogowe wyjadą na ulice Chin
  25.04.201625.04.2016
  Kolejne auta bezzałogowe wyjadą na ulice Chin
  Już niedługo samochody autonomiczne będą testowane w warunkach ruchu drogowego w Chinach. Prezes Volvo zapowiedział, że w pierwszej kolejności technologia ta będzie jednak sprawdzona w Szwecji. Kiedy samochody bezzałogowe trafią na drogi Chin?...  »
 • Jak działa leasing konsumencki?
  20.04.201620.04.2016
  Jak działa leasing konsumencki?
  Leasing konsumencki to stosunkowo nowa metoda pozyskania pieniędzy na sfinansowanie samochodu przez osobę niebędącą przedsiębiorcą. Niestety wciąż wielu z nas nie wie, jak działa leasing konsumencki, a szkoda, bo może stanowić dobrą alternatywę...  »