16.09.2011

Najnowsze i klasyczne modele Fiata, Alfy Romeo, Lancii i Abartha gwiazdami na ogólnopolskim zlocie pasjonatów włoskiej kultury i motoryzacji.

Tagi: Fiatsamochody

„Jadowity" Abarth, uroczy Fiat, seksowna Alfa Romeo i dostojna Lancia! Oto perły dawnej i współczesnej włoskiej motoryzacji zjechały z całej Polski w jedno miejsce na dwa dni święta pasjonatów myśli technicznej, designu, kultury i smaków rodem ze słonecznej Italii. Fiat Auto Poland wspólnie z organizatorem zlotu, klubem ForzaItalia.pl, zadbał o odpowiednią oprawę tego niezwykłego wydarzenia. Nawet pogoda była niczym w Toskanii.

Sprawdź teraz najlepsze kredyty samochodowe!

Przez dwa dni w ostatni weekend, pałac w okolicach podwarszawskiego Konstancina-Jeziorna był miejscem spotkania fanów włoskiej motoryzacji i włoskiego stylu życia. Właśnie tam klub ForzaItalia.pl zorganizował już po raz piąty ogólnopolski zlot miłośników aut rodem z Włoch. Jednak tym razem wydarzenie miało nieco inny charakter...

„Tegoroczna edycja była pierwszą zorganizowaną w nowej formule. Otóż postanowiliśmy w bardzo ładnym otoczeniu zebrać fanów aut włoskich współczesnych, samochodów klasycznych, jak również miłośników włoskiego klimatu. Pojazdy, które pojawiły się na dziedzińcu Pałacu w Oborach to piękne klasyki w dobrym stanie - pieczołowicie odrestaurowane, czy też w stanie oryginalnym. (...) Staraliśmy się wytworzyć na naszym spotkaniu klimat miasteczka w Italii - piknikowa atmosfera udzieliła się wszystkim obecnym. Sądząc po uśmiechach i dobrych humorach osób, które pojawiły się na naszej imprezie pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę. Fajnie jest mieć świadomość, że praca jedenastu osób przyniosła taki pozytywny efekt." - powiedział Jakub Strzemżalski, organizator zlotu i członek klubu ForzaItalia.pl.

Specjalnie na tę imprezę Fiat Auto Poland zaprezentował najnowsze produkty marek ze swojego portfolio. Goście i uczestnicy mieli okazję przetestować najnowszą Alfę Romeo Giulietta, Alfę MiTo z nową skrzynią dwusprzęgłową „Alfa TCT", Lancię Delta serii 1, Fiata Bravo, Fiata Sedici, Abartha 500 i Abartha Punto Evo. Do samochodów ustawiała się kolejka. Auta ciągle jeździły, były sprawdzane, oglądane a... kluczyki z żalem były oddawane kolejnym osobom chętnym na jazdę próbną.

Zlot byłby niekompletny bez wyborów najpiękniejszego auta na imprezie. Głosami jury tytuł „miss" zdobyła Alfa Romeo 164 Q4 z 1993 roku należąca do Wojtka Witkowskiego. Także publiczność wybrała ten jeden jedyny najpiękniejszy pojazd - okrzyknięto nim replikę Fiata 124 Abarth należącą do Szymona Chojnowskiego. Ostatni laur trafił do klubu Alfaholicy.org za najliczniejszą reprezentację na zlocie.

Nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych - jedną z nich był konkurs rysunkowy na włoski pojazd przyszłości. Fiat Auto Poland zorganizował też mini-miasteczko, w którym ogromną popularnością cieszyły się małe Fiaty 500. Sportowe emocje zapewniał symulator jazdy Abartha - tu nawet dorośli chcieli poczuć się jak słynny włoski rajdowy mistrz Luca Rossetti.

W programie zlotu przewidziane były także liczne wykłady i prelekcje oraz wytworna kolacja - oczywiście w stylu południowym. W konkursie wiedzy o włoskiej motoryzacji jeden z uczestników wygrał dwa bilety lotnicze do Rzymu.

Organizatorzy we współpracy z włoskim dziennikarzem muzycznym przygotowali oprawę muzyczną spotkania oraz pokazy filmowe. Zlot odbył się pod honorowym patronatem Burmistrza Gminy Konstancin-Jeziorna, pana Kazimierza Jańczuka, który uczestniczył w spotkaniu i był pod wrażeniem profesjonalnej organizacji i panującego klimatu.

Śmiało można pokusić się o stwierdzenie, że lśniące karoserie Alf, Fiatów, Lancii sprowadziły ze sobą na te dwa dni pogodę ze słonecznej Toskanii. Piknik zgromadził ponad 150 samochodów i motocykli oraz mnóstwo odwiedzających - w sumie przewinęło się niemal pół tysiąca osób. Jesienno-letnia, leniwa atmosfera bardzo wspomagała integrację uczestników i gości. Dumni właściciele prezentowali swoje samochodowe perełki chętnie o nich opowiadając. Nad bezpieczeństwem i porządkiem czuwał jeden z uczestników przebrany za... włoskiego carabiniere.

Sprawdź teraz najlepsze kredyty samochodowe!16.09.2011
Dodaj do

TOP 3 - KREDYTY SAMOCHODOWE

Więcej
Bank
Rata
Prowizja
Oprocentowanie
rzeczywiste
Ocena
klientów
 
Kredyt samochodowy
964.38 PLN
1.00%
6.07%
Kredyt samochodowy
966.29 PLN
1.20%
6.15%
Kredyt samochodowy (z ubezpieczeniem)
987.84 PLN
4.50%
7.13%

 • Jak napisać oświadczenie o wypadku?
  24.05.201624.05.2016
  Jak napisać oświadczenie o wypadku?
  Gdy podczas podróży samochodem zdarzy nam się drobna stłuczka, do której nie musimy wzywać policji, powinniśmy za zgodą wszystkich uczestników zdarzenia spisać oświadczenie. Co powinno znaleźć się w oświadczeniu z kolizji...  »
 • Wypożyczanie samochodów - jak nie stracić kaucji?
  17.05.201617.05.2016
  Wypożyczanie samochodów - jak nie stracić kaucji?
  Decydując się na wypożyczenie samochodu, musimy liczyć się z tym, że wypożyczalnia będzie chciała skorzystać z opcji blokady pieniędzy na naszej karcie płatniczej lub zażąda wstępnej przedpłaty. Jak nie stracić kaucji, korzystając z...  »
 • Niemcy dopłacają do elektryków. A Polska?
  06.05.201606.05.2016
  Niemcy dopłacają do elektryków. A Polska?
  Ponieważ rynek samochodów elektrycznych w Niemczech nie rozwija się tak szybko, jak zakładał tamtejszy rząd, kraj ten zamierza przeznaczyć na rozwój tej gałęzi motoryzacji aż 1 mld euro. Czy w Polsce również możemy liczyć...  »
 • Zgubiona karta pojazdu to nie problem
  02.05.201602.05.2016
  Zgubiona karta pojazdu to nie problem
  Karta pojazdu jest wydawana obowiązkowo do każdego samochodu rejestrowanego w Polsce po 1999 roku. Tego typu dokument jest niezbędny przy rejestracji samochodu. Co zrobić, gdy jednak kartę pojazdu zgubimy?   »
 • Oto 3 najczęściej kupowane samochody w Polsce
  29.04.201629.04.2016
  Oto 3 najczęściej kupowane samochody w Polsce
  Wedle statystyk z roku poprzedniego okazuje się, że Polacy kupują coraz więcej nowych samochodów. Sprzedaż aut w salonach w roku 2015 w porównaniu do roku 2014 wzrosła aż o 8%. Jakie samochody są najczęściej kupowane Polsce?   »
 • Kolejne auta bezzałogowe wyjadą na ulice Chin
  25.04.201625.04.2016
  Kolejne auta bezzałogowe wyjadą na ulice Chin
  Już niedługo samochody autonomiczne będą testowane w warunkach ruchu drogowego w Chinach. Prezes Volvo zapowiedział, że w pierwszej kolejności technologia ta będzie jednak sprawdzona w Szwecji. Kiedy samochody bezzałogowe trafią na drogi Chin?...  »
 • Jak działa leasing konsumencki?
  20.04.201620.04.2016
  Jak działa leasing konsumencki?
  Leasing konsumencki to stosunkowo nowa metoda pozyskania pieniędzy na sfinansowanie samochodu przez osobę niebędącą przedsiębiorcą. Niestety wciąż wielu z nas nie wie, jak działa leasing konsumencki, a szkoda, bo może stanowić dobrą alternatywę...  »