01.07.2011

mTraffic.pl – nowy serwis o korkach dla iPhone i Android

Tagi: mapymTrafficTargeo

Twórcy serwisu http://Targeo.pl udostępnili nową wersję serwisu mobilnego http://mTraffic.pl dla iPhone, iPad i Android. Umożliwia ona sprawdzenie na mapie bieżących informacji o natężeniu ruchu drogowego i zamkniętych odcinkach dróg, a także wyszukiwanie adresów w całej Polsce oraz lokalizowanie własnej pozycji na mapie.

Sprawdź teraz najlepsze kredyty samochodowe!

Nowa wersja http://mTraffic.pl ma całkowicie nowy, dotykowy interfejs opracowany z myślą o użytkownikach nowoczesnych smartfonów, takich jak iPhone czy telefony z systemem Android. Dotykowa mapa została rozszerzona na cały ekran, a dostępna w górnym pasku wyszukiwarka miejscowości i adresów umożliwia teraz także wyszukiwanie miejsc użyteczności publicznej, atrakcji turystycznych i firm w bazie obejmującej łącznie ponad 600 tysięcy punktów.

Funkcja „lokalizuj” centruje mapę na obecnej pozycji użytkownika – w zależności od typu telefonu, są to dane z wbudowanego odbiornika GPS lub pozycja wyznaczona w oparciu o stacje bazowe telefonii komórkowej. Dzięki temu można szybko i wygodnie sprawdzić, które drogi w okolicy są zakorkowane i w jakim stopniu. Mając takie informacje kierowca stojący w korku może zdecydować czy lepiej poczekać, czy spróbować objazdu bocznymi drogami.

- Przetwarzamy w czasie rzeczywistym dane o prędkościach z ponad 80 tys. pojazdów, które łącznie przejeżdżają po polskich drogach niemal 4 miliony kilometrów dziennie, a także dane od użytkowników systemu AutoMapa Traffic. Już po kilku minutach są one uwzględnione w aktualnej sytuacji drogowej pokazywanej na mapie Targeo.pl i w mobilnej wersji - mTraffic.pl. Dzięki tak dużej liczbie pojazdów dostarczających dane, interaktywna mapa prędkości przejazdu pokazuje precyzyjnie również korki nietypowe, spowodowane wyjazdami na długi weekend czy zmianą wakacyjnych turnusów – mówi Rafał Mikołajczak, prezes zarządu Indigo Sp. z o.o., operatora serwisu Targeo.pl.

Aby sprawdzić aktualną sytuację drogową wystarczy uruchomić przeglądarkę mobilną w telefonie i wpisać adres mTraffic.pl – jeśli użytkownik korzysta z iPhone’, iPada lub telefonu z Android, automatycznie zostanie uruchomiona nowa wersja serwisu. Dostęp do mTraffic.pl jest bezpłatny i można z niego korzystać we wszystkich sieciach komórkowych.

Sprawdź teraz najlepsze kredyty samochodowe!

Źródło: materiały prasowe targeo.pl01.07.2011
Dodaj do

TOP 3 - KREDYTY SAMOCHODOWE

Więcej
Bank
Rata
Prowizja
Oprocentowanie
rzeczywiste
Ocena
klientów
 
Kredyt samochodowy
964.38 PLN
1.00%
6.07%
Kredyt samochodowy
966.29 PLN
1.20%
6.15%
Kredyt samochodowy (z ubezpieczeniem)
987.84 PLN
4.50%
7.13%

 • Jak napisać oświadczenie o wypadku?
  24.05.201624.05.2016
  Jak napisać oświadczenie o wypadku?
  Gdy podczas podróży samochodem zdarzy nam się drobna stłuczka, do której nie musimy wzywać policji, powinniśmy za zgodą wszystkich uczestników zdarzenia spisać oświadczenie. Co powinno znaleźć się w oświadczeniu z kolizji...  »
 • Wypożyczanie samochodów - jak nie stracić kaucji?
  17.05.201617.05.2016
  Wypożyczanie samochodów - jak nie stracić kaucji?
  Decydując się na wypożyczenie samochodu, musimy liczyć się z tym, że wypożyczalnia będzie chciała skorzystać z opcji blokady pieniędzy na naszej karcie płatniczej lub zażąda wstępnej przedpłaty. Jak nie stracić kaucji, korzystając z...  »
 • Niemcy dopłacają do elektryków. A Polska?
  06.05.201606.05.2016
  Niemcy dopłacają do elektryków. A Polska?
  Ponieważ rynek samochodów elektrycznych w Niemczech nie rozwija się tak szybko, jak zakładał tamtejszy rząd, kraj ten zamierza przeznaczyć na rozwój tej gałęzi motoryzacji aż 1 mld euro. Czy w Polsce również możemy liczyć...  »
 • Zgubiona karta pojazdu to nie problem
  02.05.201602.05.2016
  Zgubiona karta pojazdu to nie problem
  Karta pojazdu jest wydawana obowiązkowo do każdego samochodu rejestrowanego w Polsce po 1999 roku. Tego typu dokument jest niezbędny przy rejestracji samochodu. Co zrobić, gdy jednak kartę pojazdu zgubimy?   »
 • Oto 3 najczęściej kupowane samochody w Polsce
  29.04.201629.04.2016
  Oto 3 najczęściej kupowane samochody w Polsce
  Wedle statystyk z roku poprzedniego okazuje się, że Polacy kupują coraz więcej nowych samochodów. Sprzedaż aut w salonach w roku 2015 w porównaniu do roku 2014 wzrosła aż o 8%. Jakie samochody są najczęściej kupowane Polsce?   »
 • Kolejne auta bezzałogowe wyjadą na ulice Chin
  25.04.201625.04.2016
  Kolejne auta bezzałogowe wyjadą na ulice Chin
  Już niedługo samochody autonomiczne będą testowane w warunkach ruchu drogowego w Chinach. Prezes Volvo zapowiedział, że w pierwszej kolejności technologia ta będzie jednak sprawdzona w Szwecji. Kiedy samochody bezzałogowe trafią na drogi Chin?...  »
 • Jak działa leasing konsumencki?
  20.04.201620.04.2016
  Jak działa leasing konsumencki?
  Leasing konsumencki to stosunkowo nowa metoda pozyskania pieniędzy na sfinansowanie samochodu przez osobę niebędącą przedsiębiorcą. Niestety wciąż wielu z nas nie wie, jak działa leasing konsumencki, a szkoda, bo może stanowić dobrą alternatywę...  »