07.12.2011

Maserati wybiera Alfę Romeo Giulietta dla europejskiej sieci sprzedaży.


materiały prasowe Fiat Polska

Maserati i Alfa Romeo: to dwie marki Grupy Fiat i dwie ikony włoskiego designu w światowej motoryzacji, które sportowymi osiągami, technologią i elegancją pobudzają wyobraźnię, przyprawiając o przyspieszone bicie serca.

Sprawdź teraz najlepsze kredyty samochodowe!

Już wkrótce specjalnie przygotowane dla sieci sprzedaży Maserati modele Alfy Romeo Giulietta w limitowanej edycji pojawią się na drogach Europy. Będą to pojazdy zastępcze na czas serwisu, które firma Maserati udostępnia swoim Klientom rozkochanym we włoskim stylu. Wybierając Alfę Romeo Giuliettę, najbardziej uwodzicielski i bezpieczny kompakt w swej klasie, Maserati daje kolejny dowód troski o absolutne bezpieczeństwo swoich Klientów.

Samochody Alfa Romeo Giulietta wyposażone będą w znakomite silniki benzynowe 1750 Turbo o mocy 235 KM (dostępne wyłącznie w sportowej wersji Giulietta Quadrifoglio Verde), które perfekcyjnie łączą sportowe osiągi z wymogami ekologii. Jest to zasługą bezpośredniego wtrysku paliwa, podwójnych wariatorów faz rozrządu oraz turbodoładowania w systemie Scavenging, eliminującym praktycznie zjawisko tzw. turbo-dziury. Pod względem mocy i właściwego momentu obrotowego silnik ten osiąga  wartości rekordowe w swej kategorii - przy jednoczesnym ograniczonym zużyciu paliwa podczas codziennej eksploatacji.

Wybrane przez firmę Maserati elementy wyposażenia wnętrza Alfy Romeo Giulietta pokazują ogromną dbałość o najmniejsze nawet szczegóły: elektrycznie podgrzewane i regulowane fotele pokryte licowaną skórą Venere w nowej barwie „Maserati Brown", ekskluzywna plakietka „Alfa Romeo for Maserati" na desce rozdzielczej  oraz specjalne, aluminiowe nakładki progowe z napisem „Giulietta" i „Maserati" - podkreślają  współpracę obu znanych producentów samochodów. Deskę rozdzielczą urozmaicają wstawki z polerowanego aluminium.

Sprawdź teraz najlepsze kredyty samochodowe!

Bogaty pakiet standardowego wyposażenia partii stu przeznaczonych dla Maserati samochodów Giulietta obejmuje: reflektory bi-ksenonowe z funkcją doświetlania zakrętów AFS, system nawigacji z otwieranym wyświetlaczem, mapy Europy i program TMC Pro, system multimedialny Blue&Me Bluetooth z przyciskami sterowania na kierownicy, przyłącza USB i AUX oraz dwustrefową klimatyzację automatyczną.
Wyróżnikiem samochodów „Giulietta for Maserati" są także elementy zewnętrzne: 18-calowe koła z lekkiego stopu o wzorze rombowym, wzmocnione hamulce z zaciskami w kolorze czerwonym i sportowe zwieszenie, które zapewnia najlepsze w klasie osiągi dynamiczne bez uszczerbku dla tak charakterystycznego dla Giulietty komfortu jazdy.

Na podobieństwo innych wersji modelowych, „Giulietta for Maserati" posiada system Alfa DNA, który współdziałając z innymi układami  samochodu, pozwala dostosować jego dynamikę do stylu jazdy kierowcy i panujących warunków drogowych. W trybie sportowym DNA - Dynamic, następuje przyspieszenie reakcji silnika oraz aktywacja podnoszącej moment obrotowy funkcji overboost, ułatwiającego pokonywanie zakrętów mechanizmu różnicowego Alfa Q2 oraz systemu wstępnej gotowości hamulców Pre-Fill.

Najwyższy komfort jazdy w połączeniu z minimalnym  poziomem zużycia paliwa i emisji spalin zapewnia tryb ekonomiczny systemu DNA -  Normal,  idealny w warunkach codziennej eksploatacji.  Z kolei tryb DNA - All Weather (w luźnym tłumaczeniu „przycisk na zimę") pozwala zwiększyć możliwości trakcyjne pojazdu nawet w najtrudniejszych warunkach pogodowych.

Klienci europejskiej sieci Maserati mają  więc do dyspozycji jedyny w swoim rodzaju samochód, elegancki i sportowy, nawiązujący do filozofii i włoskiego ducha tej ekskluzywnej marki.

Sprawdź teraz najlepsze kredyty samochodowe!

Źródło: Materiały prasowe Fiat Polska07.12.2011
Dodaj do

TOP 3 - KREDYTY SAMOCHODOWE

Więcej
Bank
Rata
Prowizja
Oprocentowanie
rzeczywiste
Ocena
klientów
 
Kredyt samochodowy
964.38 PLN
1.00%
6.07%
Kredyt samochodowy
966.29 PLN
1.20%
6.15%
Kredyt samochodowy (z ubezpieczeniem)
987.84 PLN
4.50%
7.13%

 • Jak napisać oświadczenie o wypadku?
  24.05.201624.05.2016
  Jak napisać oświadczenie o wypadku?
  Gdy podczas podróży samochodem zdarzy nam się drobna stłuczka, do której nie musimy wzywać policji, powinniśmy za zgodą wszystkich uczestników zdarzenia spisać oświadczenie. Co powinno znaleźć się w oświadczeniu z kolizji...  »
 • Wypożyczanie samochodów - jak nie stracić kaucji?
  17.05.201617.05.2016
  Wypożyczanie samochodów - jak nie stracić kaucji?
  Decydując się na wypożyczenie samochodu, musimy liczyć się z tym, że wypożyczalnia będzie chciała skorzystać z opcji blokady pieniędzy na naszej karcie płatniczej lub zażąda wstępnej przedpłaty. Jak nie stracić kaucji, korzystając z...  »
 • Niemcy dopłacają do elektryków. A Polska?
  06.05.201606.05.2016
  Niemcy dopłacają do elektryków. A Polska?
  Ponieważ rynek samochodów elektrycznych w Niemczech nie rozwija się tak szybko, jak zakładał tamtejszy rząd, kraj ten zamierza przeznaczyć na rozwój tej gałęzi motoryzacji aż 1 mld euro. Czy w Polsce również możemy liczyć...  »
 • Zgubiona karta pojazdu to nie problem
  02.05.201602.05.2016
  Zgubiona karta pojazdu to nie problem
  Karta pojazdu jest wydawana obowiązkowo do każdego samochodu rejestrowanego w Polsce po 1999 roku. Tego typu dokument jest niezbędny przy rejestracji samochodu. Co zrobić, gdy jednak kartę pojazdu zgubimy?   »
 • Oto 3 najczęściej kupowane samochody w Polsce
  29.04.201629.04.2016
  Oto 3 najczęściej kupowane samochody w Polsce
  Wedle statystyk z roku poprzedniego okazuje się, że Polacy kupują coraz więcej nowych samochodów. Sprzedaż aut w salonach w roku 2015 w porównaniu do roku 2014 wzrosła aż o 8%. Jakie samochody są najczęściej kupowane Polsce?   »
 • Kolejne auta bezzałogowe wyjadą na ulice Chin
  25.04.201625.04.2016
  Kolejne auta bezzałogowe wyjadą na ulice Chin
  Już niedługo samochody autonomiczne będą testowane w warunkach ruchu drogowego w Chinach. Prezes Volvo zapowiedział, że w pierwszej kolejności technologia ta będzie jednak sprawdzona w Szwecji. Kiedy samochody bezzałogowe trafią na drogi Chin?...  »
 • Jak działa leasing konsumencki?
  20.04.201620.04.2016
  Jak działa leasing konsumencki?
  Leasing konsumencki to stosunkowo nowa metoda pozyskania pieniędzy na sfinansowanie samochodu przez osobę niebędącą przedsiębiorcą. Niestety wciąż wielu z nas nie wie, jak działa leasing konsumencki, a szkoda, bo może stanowić dobrą alternatywę...  »