27.06.2011

Loix po raz siódmy wygrywa Rajd Ypres

Tagi: 

Podczas rozegranego w miniony weekend belgijskiego Rajdu Ypres, piątej eliminacji IRC, Freddy Loix okazał się po raz kolejny najszybszy. Była to już jego siódma – rekordowa wygrana, co na stałe zapisało się na kartach historii tego rajdu.

Sprawdź teraz najlepsze kredyty samochodowe!

Freddy Loix był niepokonany aż w dziewięciu odcinkach i finiszował 1 minutę i 41 sekund przed prowadzącym Peugeota, Bouffierem. Kierowca przesunął się na szczyt klasyfikacji generalnej IRC. Sukces SKODY przypieczętowała także trzecia pozycja Hansa Weijsa, prowadzącego prywatną Fabię Super 2000. SKODA pozostaje liderem w rywalizacji producentów.

Rajd nie rozpoczął się zbyt pomyślnie dla SKODY Motorsport – czwartek okazał się pechowy dla duetu Kopecký & Starý. Podczas treningu doszło do wypadku, po którym Petr Starý uskarżał się na ból obojczyka. Po tym zdarzeniu załoga zdecydowała wycofać się z udziału w rajdzie. Jedynym reprezentantem fabrycznej drużyny SKODY pozostał więc Freddy Loix.

Tuż po przekroczeniu linii mety, zwycięzca wyznał: "Marzyłem o tym, aby wygrać tutaj po raz siódmy. Udało się! Razem z Fréderic’kiem z pewnością będziemy świętować to zwycięstwo, ale już w tej chwili zaczynamy myśleć o Rajdzie Bohemii, który rozpoczyna się już za tydzień."

Szef SKODA Motorsport, Michal Hrabánek dodał: "Gratuluję Freddiemu rekordowej wygranej. Cieszę się, że udało mu się ją osiągnąć jadąc Fabią Super 2000. Udowodnił, że wciąż jest kierowcą, który liczy się w stawce najlepszych. Żałujemy, że Kopecký & Starý musieli się wycofać z rajdu jeszcze przed jego rozpoczęciem, ale zdrowie naszych kierowców zawsze jest dla nas największym priorytetem. W ciągu najbliższych dni przekonamy się, czy kondycja pozwoli Petrowi Starý’emu na udział w kolejnej eliminacji IRC. Oczywiście, życzymy mu szybkiego powrotu do zdrowia i udanych startów w kolejnych rajdach."

Drużyna fabryczna SKODY Motorsport pojawi się podczas Rajdu Bohemii, który rozegrany zostanie już w przyszłym tygodniu. W ciągu najbliższych dni zapadnie decyzja o tym, czy poza Loixem weźmie w nim udział także drugi duet reprezentujący drużynę SKODA Motorsport.

Sprawdź teraz najlepsze kredyty samochodowe!

Źródło: materiały prasowe Skoda Polska27.06.2011
Dodaj do

TOP 3 - KREDYTY SAMOCHODOWE

Więcej
Bank
Rata
Prowizja
Oprocentowanie
rzeczywiste
Ocena
klientów
 
Kredyt samochodowy
964.38 PLN
1.00%
6.07%
Kredyt samochodowy
966.29 PLN
1.20%
6.15%
Kredyt samochodowy (z ubezpieczeniem)
987.84 PLN
4.50%
7.13%

 • Jak napisać oświadczenie o wypadku?
  24.05.201624.05.2016
  Jak napisać oświadczenie o wypadku?
  Gdy podczas podróży samochodem zdarzy nam się drobna stłuczka, do której nie musimy wzywać policji, powinniśmy za zgodą wszystkich uczestników zdarzenia spisać oświadczenie. Co powinno znaleźć się w oświadczeniu z kolizji...  »
 • Wypożyczanie samochodów - jak nie stracić kaucji?
  17.05.201617.05.2016
  Wypożyczanie samochodów - jak nie stracić kaucji?
  Decydując się na wypożyczenie samochodu, musimy liczyć się z tym, że wypożyczalnia będzie chciała skorzystać z opcji blokady pieniędzy na naszej karcie płatniczej lub zażąda wstępnej przedpłaty. Jak nie stracić kaucji, korzystając z...  »
 • Niemcy dopłacają do elektryków. A Polska?
  06.05.201606.05.2016
  Niemcy dopłacają do elektryków. A Polska?
  Ponieważ rynek samochodów elektrycznych w Niemczech nie rozwija się tak szybko, jak zakładał tamtejszy rząd, kraj ten zamierza przeznaczyć na rozwój tej gałęzi motoryzacji aż 1 mld euro. Czy w Polsce również możemy liczyć...  »
 • Zgubiona karta pojazdu to nie problem
  02.05.201602.05.2016
  Zgubiona karta pojazdu to nie problem
  Karta pojazdu jest wydawana obowiązkowo do każdego samochodu rejestrowanego w Polsce po 1999 roku. Tego typu dokument jest niezbędny przy rejestracji samochodu. Co zrobić, gdy jednak kartę pojazdu zgubimy?   »
 • Oto 3 najczęściej kupowane samochody w Polsce
  29.04.201629.04.2016
  Oto 3 najczęściej kupowane samochody w Polsce
  Wedle statystyk z roku poprzedniego okazuje się, że Polacy kupują coraz więcej nowych samochodów. Sprzedaż aut w salonach w roku 2015 w porównaniu do roku 2014 wzrosła aż o 8%. Jakie samochody są najczęściej kupowane Polsce?   »
 • Kolejne auta bezzałogowe wyjadą na ulice Chin
  25.04.201625.04.2016
  Kolejne auta bezzałogowe wyjadą na ulice Chin
  Już niedługo samochody autonomiczne będą testowane w warunkach ruchu drogowego w Chinach. Prezes Volvo zapowiedział, że w pierwszej kolejności technologia ta będzie jednak sprawdzona w Szwecji. Kiedy samochody bezzałogowe trafią na drogi Chin?...  »
 • Jak działa leasing konsumencki?
  20.04.201620.04.2016
  Jak działa leasing konsumencki?
  Leasing konsumencki to stosunkowo nowa metoda pozyskania pieniędzy na sfinansowanie samochodu przez osobę niebędącą przedsiębiorcą. Niestety wciąż wielu z nas nie wie, jak działa leasing konsumencki, a szkoda, bo może stanowić dobrą alternatywę...  »