19.12.2011

Kredyt na samochód kalkulator


Na co zwrócić szczególną uwagę przy wyborze kredytu samochodowego? Nierzadko twardym orzechem do zgryzienia okazuje się kwestia podjęcia decyzji, gdzie najkorzystniej zaciągnąć pożyczkę. Kredyt na samochód kalkulator, jest bardzo pomocnym narzędziem w takiej sytuacji. 

Sprawdź teraz najlepsze kredyty samochodowe!

 

Porównanie kredytów jest trudne i niemiarodajne. Przyczyną tego jest uzależnienie poziomu poszczególnych opłat od stanu finansowanego auta. Instytucje finansowe rozkładają wszystkie opłaty na dwa podstawowe czynniki: oprocentowanie i prowizja. W skład kosztorysu może wchodzić także opłata przygotowawcza, oraz składka na ubezpieczenie kredytu, w razie naszej ewentualnej śmierci.

W sytuacji, kiedy nasz wybór padł na pojazd z rynku wtórnego, możemy spodziewać się paradoksalnie, wyższych kosztów w postaci oprocentowania, niż w przypadku nowego samochodu. Analogiczna sytuacja może dotyczyć okresu spłaty. Im dłuższy, tym wyższym oprocentowaniem może nas obarczyć bank. Na najlepszych warunkach udzielane są przeważnie pożyczki na nowe auta (maksymalnie 2 - 3 letnie). Standardowo, - jak to w przypadku świadczeń bankowych - dużo zależy od wysokości naszego wkładu własnego. Stanowi ono niejako zabezpieczenie przekazywanej kwoty. Istotny jest także aspekt jednorazowej opłaty w postaci prowizji. Względem panujących przepisów nie może być ona wyższa niż 5% wartości naszej pożyczki. Podobnie jak marża jest to kolejny wskaźnik kredytu, który podlega negocjacjom. Warto więc negocjować z instytucją finansową obniżenie tego parametru. W świetle konkurencji, jaka panuje w sektorze bankowym, operatorzy bankowi chętniej udzielają pożyczek na preferencyjnych warunkach.

 

Kredyt na samochód - kalkulator

 

Instrumentem dzięki, któremu samodzielnie dokonamy wstępnej symulacji kredytu jest - Kredyt na samochód kalkulator. Każdy bank udzielający kredytów samochodowych, posiada na swojej stronie internetowej takie narzędzie. System jest stale aktualizowany o nowe rozporządzenia w kwestii opłat. Należy jednak pamiętać, że nie jest to w pełni zobrazowany kredyt, a jedynie punkt orientacyjny i oszacowanie całokształtu kosztów.

 

Sprawdź teraz najlepsze kredyty samochodowe!

Autoa.pl19.12.2011
Dodaj do

TOP 3 - KREDYTY SAMOCHODOWE

Więcej
Bank
Rata
Prowizja
Oprocentowanie
rzeczywiste
Ocena
klientów
 
Kredyt samochodowy
964.38 PLN
1.00%
6.07%
Kredyt samochodowy
966.29 PLN
1.20%
6.15%
Kredyt samochodowy (z ubezpieczeniem)
987.84 PLN
4.50%
7.13%

 • Jak napisać oświadczenie o wypadku?
  24.05.201624.05.2016
  Jak napisać oświadczenie o wypadku?
  Gdy podczas podróży samochodem zdarzy nam się drobna stłuczka, do której nie musimy wzywać policji, powinniśmy za zgodą wszystkich uczestników zdarzenia spisać oświadczenie. Co powinno znaleźć się w oświadczeniu z kolizji...  »
 • Wypożyczanie samochodów - jak nie stracić kaucji?
  17.05.201617.05.2016
  Wypożyczanie samochodów - jak nie stracić kaucji?
  Decydując się na wypożyczenie samochodu, musimy liczyć się z tym, że wypożyczalnia będzie chciała skorzystać z opcji blokady pieniędzy na naszej karcie płatniczej lub zażąda wstępnej przedpłaty. Jak nie stracić kaucji, korzystając z...  »
 • Niemcy dopłacają do elektryków. A Polska?
  06.05.201606.05.2016
  Niemcy dopłacają do elektryków. A Polska?
  Ponieważ rynek samochodów elektrycznych w Niemczech nie rozwija się tak szybko, jak zakładał tamtejszy rząd, kraj ten zamierza przeznaczyć na rozwój tej gałęzi motoryzacji aż 1 mld euro. Czy w Polsce również możemy liczyć...  »
 • Zgubiona karta pojazdu to nie problem
  02.05.201602.05.2016
  Zgubiona karta pojazdu to nie problem
  Karta pojazdu jest wydawana obowiązkowo do każdego samochodu rejestrowanego w Polsce po 1999 roku. Tego typu dokument jest niezbędny przy rejestracji samochodu. Co zrobić, gdy jednak kartę pojazdu zgubimy?   »
 • Oto 3 najczęściej kupowane samochody w Polsce
  29.04.201629.04.2016
  Oto 3 najczęściej kupowane samochody w Polsce
  Wedle statystyk z roku poprzedniego okazuje się, że Polacy kupują coraz więcej nowych samochodów. Sprzedaż aut w salonach w roku 2015 w porównaniu do roku 2014 wzrosła aż o 8%. Jakie samochody są najczęściej kupowane Polsce?   »
 • Kolejne auta bezzałogowe wyjadą na ulice Chin
  25.04.201625.04.2016
  Kolejne auta bezzałogowe wyjadą na ulice Chin
  Już niedługo samochody autonomiczne będą testowane w warunkach ruchu drogowego w Chinach. Prezes Volvo zapowiedział, że w pierwszej kolejności technologia ta będzie jednak sprawdzona w Szwecji. Kiedy samochody bezzałogowe trafią na drogi Chin?...  »
 • Jak działa leasing konsumencki?
  20.04.201620.04.2016
  Jak działa leasing konsumencki?
  Leasing konsumencki to stosunkowo nowa metoda pozyskania pieniędzy na sfinansowanie samochodu przez osobę niebędącą przedsiębiorcą. Niestety wciąż wielu z nas nie wie, jak działa leasing konsumencki, a szkoda, bo może stanowić dobrą alternatywę...  »