• Autokredyty
 • Kredyty gotówkowe
 • Kredyty hipoteczne
 • Kredyty dla firm
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz aby otrzymać najlepsze oferty!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz aby otrzymać najlepsze oferty!
Kwota kredytu
Kwota spłaty
lat
Wypełnij formularz aby otrzymać najlepsze oferty!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz aby otrzymać najlepsze oferty!
27.06.2011

Jak zadbać o klimatyzację.


Coraz większa ilość klientów zwraca się do nas z pytaniem: „Jak prawidłowo użytkować i eksploatować klimatyzację”?

Sprawdź teraz najlepsze kredyty samochodowe!

Producenci samochodów zalecają przynamniej raz na 3 lata sprawdzać właściwą ilość czynnika w układzie klimatyzacji, co gwarantuje jego poprawne działanie. Kolejną bardzo ważną rzeczą jest coroczna obsługa. Klimatyzacja powinna być sprawdzana pod względem czystości, drożności układów nawiewowych. Samochody wyposażone w filtry przeciwpyłowe, węglowe w układzie nawiewu, powinny mieć przynajmniej raz w roku wymieniany filtr. Kolejną rzeczą, którą należy sprawdzić jest czystość kanałów nawiewowych, które często wiążą się z przykrym zapachem, jeśli są przez nas zaniedbane.

Czyszczenie polega na stosowaniu odpowiednich środków chemicznych, które wpuszczone w kanał nawiewowy zabijają przykre zapachy. Ostatnio pojawiła się również nowa metoda – generatory ozonu, stosujemy je jednak bardziej profilaktycznie, gdyż nie dają dużej pewności wyczyszczenia układów klimatyzacji. Jak eksploatować samochody wyposażone w klimatyzację żeby czystość układów, oraz prawidłowe działanie było jak najdłuższe? Wymiana filtrów nawiewowych, pamiętajmy, że wilgoć i kurz jest środowiskiem bakterii. Ważne również by przed końcem jazdy na 5/10 min wyłączyć klimatyzację Aby nawiew zdążył osuszyć kanały nawiewowe, mówi Marek Godzieszka, Dyrektor ds. technicznych, Auto-Boss.

Sprawdź teraz najlepsze kredyty samochodowe!

Do objawów, że nasz układ klimatyzacji jest niesprawny zaliczamy na przykład, słabe chłodzenie, zwiększone zużycie paliwa, większy hałas, zaparowane szyby oraz nieprzyjemny zapach. Dbając o nią latem starajmy się parkować w cieniu. Przed rozpoczęciem jazdy przez chwilę zostawiać drzwi otwarte, natomiast na początku podróży ustawiajmy chłodzenie i dmuchawę na maksimum. Ponadto o ile to możliwe, przez kilka pierwszych min. podróżujmy z otwartymi oknami. Nie dopuszczajmy również do obniżenia temperatury poniżej 22ºC. W zimie, kierujmy nawiew na przednią szybę, włączajmy tryb zamkniętego obiegu powietrza oraz nastawiajmy ogrzewanie i dmuchawę na maksimum.

Ponadto starajmy się włączać klimatyzacje przynajmniej raz w tygodniu, także zimą, dbajmy o pasek klinowy, unikajmy serwisów nie mających właściwych narzędzi, materiałów ani odpowiedniej wiedzy.

Sprawdź teraz najlepsze kredyty samochodowe!

Źródło: auto-przekroj.pl27.06.2011
Dodaj do

TOP 3 - KREDYTY SAMOCHODOWE

Więcej
Bank
Rata
Prowizja
Oprocentowanie
rzeczywiste
Ocena
klientów
 
Kredyt samochodowy - nowe
954.83 PLN
0.00%
5.63%
Kredyt samochodowy
964.38 PLN
1.00%
6.07%
Kredyt samochodowy
1009.52 PLN
1.99%
8.11%

 • Jak napisać oświadczenie o wypadku?
  24.05.201624.05.2016
  Jak napisać oświadczenie o wypadku?
  Gdy podczas podróży samochodem zdarzy nam się drobna stłuczka, do której nie musimy wzywać policji, powinniśmy za zgodą wszystkich uczestników zdarzenia spisać oświadczenie. Co powinno znaleźć się w oświadczeniu z kolizji...  »
 • Wypożyczanie samochodów - jak nie stracić kaucji?
  17.05.201617.05.2016
  Wypożyczanie samochodów - jak nie stracić kaucji?
  Decydując się na wypożyczenie samochodu, musimy liczyć się z tym, że wypożyczalnia będzie chciała skorzystać z opcji blokady pieniędzy na naszej karcie płatniczej lub zażąda wstępnej przedpłaty. Jak nie stracić kaucji, korzystając z...  »
 • Niemcy dopłacają do elektryków. A Polska?
  06.05.201606.05.2016
  Niemcy dopłacają do elektryków. A Polska?
  Ponieważ rynek samochodów elektrycznych w Niemczech nie rozwija się tak szybko, jak zakładał tamtejszy rząd, kraj ten zamierza przeznaczyć na rozwój tej gałęzi motoryzacji aż 1 mld euro. Czy w Polsce również możemy liczyć...  »
 • Zgubiona karta pojazdu to nie problem
  02.05.201602.05.2016
  Zgubiona karta pojazdu to nie problem
  Karta pojazdu jest wydawana obowiązkowo do każdego samochodu rejestrowanego w Polsce po 1999 roku. Tego typu dokument jest niezbędny przy rejestracji samochodu. Co zrobić, gdy jednak kartę pojazdu zgubimy?   »
 • Oto 3 najczęściej kupowane samochody w Polsce
  29.04.201629.04.2016
  Oto 3 najczęściej kupowane samochody w Polsce
  Wedle statystyk z roku poprzedniego okazuje się, że Polacy kupują coraz więcej nowych samochodów. Sprzedaż aut w salonach w roku 2015 w porównaniu do roku 2014 wzrosła aż o 8%. Jakie samochody są najczęściej kupowane Polsce?   »
 • Kolejne auta bezzałogowe wyjadą na ulice Chin
  25.04.201625.04.2016
  Kolejne auta bezzałogowe wyjadą na ulice Chin
  Już niedługo samochody autonomiczne będą testowane w warunkach ruchu drogowego w Chinach. Prezes Volvo zapowiedział, że w pierwszej kolejności technologia ta będzie jednak sprawdzona w Szwecji. Kiedy samochody bezzałogowe trafią na drogi Chin?...  »
 • Jak działa leasing konsumencki?
  20.04.201620.04.2016
  Jak działa leasing konsumencki?
  Leasing konsumencki to stosunkowo nowa metoda pozyskania pieniędzy na sfinansowanie samochodu przez osobę niebędącą przedsiębiorcą. Niestety wciąż wielu z nas nie wie, jak działa leasing konsumencki, a szkoda, bo może stanowić dobrą alternatywę...  »