• Autokredyty
 • Kredyty gotówkowe
 • Kredyty hipoteczne
 • Kredyty dla firm
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz aby otrzymać najlepsze oferty!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz aby otrzymać najlepsze oferty!
Kwota kredytu
Kwota spłaty
lat
Wypełnij formularz aby otrzymać najlepsze oferty!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz aby otrzymać najlepsze oferty!
24.04.2012

Habaj w Lancerze Evolution wygrywa w klasie III - rajd Świdnicki


materiały prasowe Mitsubishi Polska

II runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, Rajd Świdnicki był jedną z liczniej obsadzonych imprez rajdowych w ostatnich latach. Na starcie do pierwszego odcinka stanęło ponad 100 załóg (łącznie z Rajdowym Pucharem Polski), z czego w rywalizacji RSMP osiem ekip zasiadło w rajdówkach ze znakiem „Trzech Diamentów” na masce. Byli to m.in. Mariusz Małyszczycki z Jackiem Rathe, Mariusz Stec z Michałem Przystupą, Łukasz Habaj z Piotrem Wosiem oraz Mariusz Nowocień z Bartłomiejem Jakubowskim. Wszystkie Lancery rywalizowały w klasie III (niegdysiejsza Grupa N), tylko Paweł Tomaszek z Michałem Bojarem konkurowali swoim Evo IX w kategorii Open. Załoga Habaj/Woś zwyciężyła w Klasie III, zajmując 4 miejsce w klasyfikacji generalnej.

Sprawdź teraz najlepsze kredyty samochodowe!

 

Szybko okazało się, że karty w klasyfikacji generalnej rozdają kierowcy samochodów R4 oraz S2000, ale rywalizacja w klasie samochodów „seryjnych” była nie mniej emocjonująca.
Od początku rajdu szybkie tempo utrzymywali Mariusz Małyszczycki, Grzegorz Dul i Łukasz Habaj, ostro konkurując czasami na kolejnych odcinkach specjalnych. Po pierwszym dniu Małyszczycki liderował w Klasie III trzymając za sobą Łukasza Habaja i Mariusza Steca. Podium pierwszego etapu w całości zajęli kierowcy Lancerów.


Drugiego dnia rajdu zawodnicy mieli sobie jeszcze sporo do udowodnienia na technicznych i wymagających odcinkach asfaltowych wokół Świdnicy. Kolejne sześć prób sportowych stanowiło arenę zaciętej walki pomiędzy Małyszczyckim a Habajem. Ten wysunął się na prowadzenie po trzecim odcinku specjalnym dnia, a obu kierowców Mitsubishi dzieliło wówczas jedynie 0,3 sekundy. Ewidentnie jednak trójmiejski kierowca miał kłopoty na trasie spowodowane złym doborem ciśnienia w oponach i po kolejnym odcinku od jadącego bardzo szybko Habaja dzieliło go już ponad 20 sekund.
Kolejne próby już nie zmieniły tej klasyfikacji i po 14 odcinkach specjalnych rajdu Łukasz Habaj z Piotrem Wosiem zameldowali się na mecie zajmując czwartą pozycję w klasyfikacji generalnej i wygrywając klasę III. Podium w tej kategorii uzupełnili Mariusz Małyszczycki i Mariusz Stec, odpowiednio plasując się w „generalce” na 6 i 9 miejscu.


Bardzo udany rajd zaliczyli także debiutanci w rywalizacji aut czteronapędowych, ubiegłoroczni triumfatorzy RPP – Mariusz Nowocień z Bartłomiejem Jakubowskim jadący Lancerem Evo X przygotowanym przez Dytko Sport. Załoga zameldowała się na 10 pozycji w klasyfikacji generalnej i czwartej w klasie.
Kolejną rundą krajowych mistrzostw będzie ruszający z początkiem czerwca Rajd Karkonoski.

 

Sprawdź teraz najlepsze kredyty samochodowe!

Źródło: materiały prasowe Mitsubishi Polska24.04.2012
Dodaj do

TOP 3 - KREDYTY SAMOCHODOWE

Więcej
Bank
Rata
Prowizja
Oprocentowanie
rzeczywiste
Ocena
klientów
 
Kredyt samochodowy - nowe
954.83 PLN
0.00%
5.63%
Kredyt samochodowy
964.38 PLN
1.00%
6.07%
Kredyt samochodowy
1009.52 PLN
1.99%
8.11%

 • Jak napisać oświadczenie o wypadku?
  24.05.201624.05.2016
  Jak napisać oświadczenie o wypadku?
  Gdy podczas podróży samochodem zdarzy nam się drobna stłuczka, do której nie musimy wzywać policji, powinniśmy za zgodą wszystkich uczestników zdarzenia spisać oświadczenie. Co powinno znaleźć się w oświadczeniu z kolizji...  »
 • Wypożyczanie samochodów - jak nie stracić kaucji?
  17.05.201617.05.2016
  Wypożyczanie samochodów - jak nie stracić kaucji?
  Decydując się na wypożyczenie samochodu, musimy liczyć się z tym, że wypożyczalnia będzie chciała skorzystać z opcji blokady pieniędzy na naszej karcie płatniczej lub zażąda wstępnej przedpłaty. Jak nie stracić kaucji, korzystając z...  »
 • Niemcy dopłacają do elektryków. A Polska?
  06.05.201606.05.2016
  Niemcy dopłacają do elektryków. A Polska?
  Ponieważ rynek samochodów elektrycznych w Niemczech nie rozwija się tak szybko, jak zakładał tamtejszy rząd, kraj ten zamierza przeznaczyć na rozwój tej gałęzi motoryzacji aż 1 mld euro. Czy w Polsce również możemy liczyć...  »
 • Zgubiona karta pojazdu to nie problem
  02.05.201602.05.2016
  Zgubiona karta pojazdu to nie problem
  Karta pojazdu jest wydawana obowiązkowo do każdego samochodu rejestrowanego w Polsce po 1999 roku. Tego typu dokument jest niezbędny przy rejestracji samochodu. Co zrobić, gdy jednak kartę pojazdu zgubimy?   »
 • Oto 3 najczęściej kupowane samochody w Polsce
  29.04.201629.04.2016
  Oto 3 najczęściej kupowane samochody w Polsce
  Wedle statystyk z roku poprzedniego okazuje się, że Polacy kupują coraz więcej nowych samochodów. Sprzedaż aut w salonach w roku 2015 w porównaniu do roku 2014 wzrosła aż o 8%. Jakie samochody są najczęściej kupowane Polsce?   »
 • Kolejne auta bezzałogowe wyjadą na ulice Chin
  25.04.201625.04.2016
  Kolejne auta bezzałogowe wyjadą na ulice Chin
  Już niedługo samochody autonomiczne będą testowane w warunkach ruchu drogowego w Chinach. Prezes Volvo zapowiedział, że w pierwszej kolejności technologia ta będzie jednak sprawdzona w Szwecji. Kiedy samochody bezzałogowe trafią na drogi Chin?...  »
 • Jak działa leasing konsumencki?
  20.04.201620.04.2016
  Jak działa leasing konsumencki?
  Leasing konsumencki to stosunkowo nowa metoda pozyskania pieniędzy na sfinansowanie samochodu przez osobę niebędącą przedsiębiorcą. Niestety wciąż wielu z nas nie wie, jak działa leasing konsumencki, a szkoda, bo może stanowić dobrą alternatywę...  »