24.04.2012

Habaj w Lancerze Evolution wygrywa w klasie III - rajd Świdnicki


materiały prasowe Mitsubishi Polska

II runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, Rajd Świdnicki był jedną z liczniej obsadzonych imprez rajdowych w ostatnich latach. Na starcie do pierwszego odcinka stanęło ponad 100 załóg (łącznie z Rajdowym Pucharem Polski), z czego w rywalizacji RSMP osiem ekip zasiadło w rajdówkach ze znakiem „Trzech Diamentów” na masce. Byli to m.in. Mariusz Małyszczycki z Jackiem Rathe, Mariusz Stec z Michałem Przystupą, Łukasz Habaj z Piotrem Wosiem oraz Mariusz Nowocień z Bartłomiejem Jakubowskim. Wszystkie Lancery rywalizowały w klasie III (niegdysiejsza Grupa N), tylko Paweł Tomaszek z Michałem Bojarem konkurowali swoim Evo IX w kategorii Open. Załoga Habaj/Woś zwyciężyła w Klasie III, zajmując 4 miejsce w klasyfikacji generalnej.

Sprawdź teraz najlepsze kredyty samochodowe!

 

Szybko okazało się, że karty w klasyfikacji generalnej rozdają kierowcy samochodów R4 oraz S2000, ale rywalizacja w klasie samochodów „seryjnych” była nie mniej emocjonująca.
Od początku rajdu szybkie tempo utrzymywali Mariusz Małyszczycki, Grzegorz Dul i Łukasz Habaj, ostro konkurując czasami na kolejnych odcinkach specjalnych. Po pierwszym dniu Małyszczycki liderował w Klasie III trzymając za sobą Łukasza Habaja i Mariusza Steca. Podium pierwszego etapu w całości zajęli kierowcy Lancerów.


Drugiego dnia rajdu zawodnicy mieli sobie jeszcze sporo do udowodnienia na technicznych i wymagających odcinkach asfaltowych wokół Świdnicy. Kolejne sześć prób sportowych stanowiło arenę zaciętej walki pomiędzy Małyszczyckim a Habajem. Ten wysunął się na prowadzenie po trzecim odcinku specjalnym dnia, a obu kierowców Mitsubishi dzieliło wówczas jedynie 0,3 sekundy. Ewidentnie jednak trójmiejski kierowca miał kłopoty na trasie spowodowane złym doborem ciśnienia w oponach i po kolejnym odcinku od jadącego bardzo szybko Habaja dzieliło go już ponad 20 sekund.
Kolejne próby już nie zmieniły tej klasyfikacji i po 14 odcinkach specjalnych rajdu Łukasz Habaj z Piotrem Wosiem zameldowali się na mecie zajmując czwartą pozycję w klasyfikacji generalnej i wygrywając klasę III. Podium w tej kategorii uzupełnili Mariusz Małyszczycki i Mariusz Stec, odpowiednio plasując się w „generalce” na 6 i 9 miejscu.


Bardzo udany rajd zaliczyli także debiutanci w rywalizacji aut czteronapędowych, ubiegłoroczni triumfatorzy RPP – Mariusz Nowocień z Bartłomiejem Jakubowskim jadący Lancerem Evo X przygotowanym przez Dytko Sport. Załoga zameldowała się na 10 pozycji w klasyfikacji generalnej i czwartej w klasie.
Kolejną rundą krajowych mistrzostw będzie ruszający z początkiem czerwca Rajd Karkonoski.

 

Sprawdź teraz najlepsze kredyty samochodowe!

Źródło: materiały prasowe Mitsubishi Polska24.04.2012
Dodaj do

TOP 3 - KREDYTY SAMOCHODOWE

Więcej
Bank
Rata
Prowizja
Oprocentowanie
rzeczywiste
Ocena
klientów
 
Kredyt samochodowy
954.83 PLN
0.00%
5.63%
Kredyt samochodowy
964.38 PLN
1.00%
6.07%
Kredyt samochodowy (z ubezpieczeniem)
973.51 PLN
4.50%
6.48%

 • Jak napisać oświadczenie o wypadku?
  24.05.201624.05.2016
  Jak napisać oświadczenie o wypadku?
  Gdy podczas podróży samochodem zdarzy nam się drobna stłuczka, do której nie musimy wzywać policji, powinniśmy za zgodą wszystkich uczestników zdarzenia spisać oświadczenie. Co powinno znaleźć się w oświadczeniu z kolizji...  »
 • Wypożyczanie samochodów - jak nie stracić kaucji?
  17.05.201617.05.2016
  Wypożyczanie samochodów - jak nie stracić kaucji?
  Decydując się na wypożyczenie samochodu, musimy liczyć się z tym, że wypożyczalnia będzie chciała skorzystać z opcji blokady pieniędzy na naszej karcie płatniczej lub zażąda wstępnej przedpłaty. Jak nie stracić kaucji, korzystając z...  »
 • Niemcy dopłacają do elektryków. A Polska?
  06.05.201606.05.2016
  Niemcy dopłacają do elektryków. A Polska?
  Ponieważ rynek samochodów elektrycznych w Niemczech nie rozwija się tak szybko, jak zakładał tamtejszy rząd, kraj ten zamierza przeznaczyć na rozwój tej gałęzi motoryzacji aż 1 mld euro. Czy w Polsce również możemy liczyć...  »
 • Zgubiona karta pojazdu to nie problem
  02.05.201602.05.2016
  Zgubiona karta pojazdu to nie problem
  Karta pojazdu jest wydawana obowiązkowo do każdego samochodu rejestrowanego w Polsce po 1999 roku. Tego typu dokument jest niezbędny przy rejestracji samochodu. Co zrobić, gdy jednak kartę pojazdu zgubimy?   »
 • Oto 3 najczęściej kupowane samochody w Polsce
  29.04.201629.04.2016
  Oto 3 najczęściej kupowane samochody w Polsce
  Wedle statystyk z roku poprzedniego okazuje się, że Polacy kupują coraz więcej nowych samochodów. Sprzedaż aut w salonach w roku 2015 w porównaniu do roku 2014 wzrosła aż o 8%. Jakie samochody są najczęściej kupowane Polsce?   »
 • Kolejne auta bezzałogowe wyjadą na ulice Chin
  25.04.201625.04.2016
  Kolejne auta bezzałogowe wyjadą na ulice Chin
  Już niedługo samochody autonomiczne będą testowane w warunkach ruchu drogowego w Chinach. Prezes Volvo zapowiedział, że w pierwszej kolejności technologia ta będzie jednak sprawdzona w Szwecji. Kiedy samochody bezzałogowe trafią na drogi Chin?...  »
 • Jak działa leasing konsumencki?
  20.04.201620.04.2016
  Jak działa leasing konsumencki?
  Leasing konsumencki to stosunkowo nowa metoda pozyskania pieniędzy na sfinansowanie samochodu przez osobę niebędącą przedsiębiorcą. Niestety wciąż wielu z nas nie wie, jak działa leasing konsumencki, a szkoda, bo może stanowić dobrą alternatywę...  »