06.06.2011

Ekstremalne testy Chevroleta Camaro

Ekstremalne testy Chevroleta Camaro
Ekstremalne testy Chevroleta Camaro

Chevrolet Camaro w wersji kabriolet wystąpił jako oficjalny samochód tegorocznych wyścigów samochodowych Indianapolis 500 i zaprezentował dach skonstruowany w taki sposób, aby przetrwał dziesięciolecia, działał bezproblemowo oraz zachowywał wygląd siostrzanego modelu coupe.

Sprawdź teraz najlepsze kredyty samochodowe!

W celu zapewnienia długotrwałej wytrzymałości rozkładany dach został poddany szeroko zakrojonym badaniom w fazie projektowania. Był otwierany i zamykany ponad 22 500 razy – trzy razy więcej niż można oczekiwać w typowym 10-letnim okresie użytkowania. Niektóre z tych cykli wykonano w ekstremalnych warunkach, w zakresie temperatur od -22 do 76 stopni Celsjusza i przy wilgotności nawet do 95 procent.

„Zeszłej zimy nasi inżynierowie otrzymali 80 kabrioletów, aby tu w Michigan dojeżdżali nimi każdego dnia do i z pracy” powiedział Al Oppenheiser, główny inżynier Camaro. „Musieli oni otwierać i zamykać dach pięć razy każdego dnia bez względu na pogodę”.

Każdy kabriolet Camaro zostaje poddany próbie wodnej, która zamyka etap montażu w zakładach Oshawa w Ontario. Dodatkowo pojazdy wyrywkowo poddawane są próbie wodnej, trwającej osiem minut. Ponad 27 200 litrów wody zrzucanych jest na samochód z siłą huraganu w tempie 3 400 litrów na minutę.

Aby zapewnić jak największy komfort we wnętrzu kabrioletu, trójwarstwowy dach Camaro zawiera warstwę wygłuszającą, wykonaną z gumy. Inżynierowie stosują zaawansowane urządzenie o nazwie Aachen Head, imitujące ludzkie ucho, aby zmierzyć poziomu hałasu. Zgodnie z danymi z ostatnich testów drogowych GM, kabriolet Camaro uzyskał lepsze oceny wyciszenia wnętrza niż Ford Mustang.

„Dla wielu nabywców kabriolet Camaro może stanowić samochód kolekcjonerski, coś, co można przechowywać przez całe pokolenia. Dlatego upewniliśmy się, że dach modelu zachowa swoją jakość przez bardzo długi czas” powiedział Oppenheiser. „Kabriolet z oryginalnym dachem ma olbrzymią wartość”. Oppenheiser dobrze zna potrzeby kolekcjonerów aut. Osobiście kilka lat temu odnowił model kabrioletu Camaro z 1969 roku.

Zgodnie ze swą dynamiką kabriolet Camaro oferuje wygląd Camaro coupe, kiedy dach jest podniesiony. Projekt pięciołukowego dachu sprawia, że jest on gładki, napięty i starannie wykończony oraz zachowuje kształtną linię dachu coupe.

W przeciwieństwie do innych modeli kabrioletów z segmentu, dach Camaro jest zamykany przy użyciu pojedynczego, wygodnego uchwytu. Gdy uchwyt jest ustawiony w pozycji otwartej wciśnięcie jednego przycisku prowadzi do opuszczenia szyb i aktywacji dachu, który otwiera się w około 20 sekund.

Aby dowiedzieć się czegoś więcej na temat ekstremalnych testów wykonywanych przez inżynierów Camaro w celu sprawdzenia jakości i wytrzymałości modelu obejrzyj nagranie Dept. 180 Camaro Convertible.

Sprawdź teraz najlepsze kredyty samochodowe!

Źródło: Mototarget.pl06.06.2011
Dodaj do

TOP 3 - KREDYTY SAMOCHODOWE

Więcej
Bank
Rata
Prowizja
Oprocentowanie
rzeczywiste
Ocena
klientów
 
Kredyt samochodowy
964.38 PLN
1.00%
6.07%
Kredyt samochodowy
966.29 PLN
1.20%
6.15%
Kredyt samochodowy (z ubezpieczeniem)
987.84 PLN
4.50%
7.13%

 • Jak napisać oświadczenie o wypadku?
  24.05.201624.05.2016
  Jak napisać oświadczenie o wypadku?
  Gdy podczas podróży samochodem zdarzy nam się drobna stłuczka, do której nie musimy wzywać policji, powinniśmy za zgodą wszystkich uczestników zdarzenia spisać oświadczenie. Co powinno znaleźć się w oświadczeniu z kolizji...  »
 • Wypożyczanie samochodów - jak nie stracić kaucji?
  17.05.201617.05.2016
  Wypożyczanie samochodów - jak nie stracić kaucji?
  Decydując się na wypożyczenie samochodu, musimy liczyć się z tym, że wypożyczalnia będzie chciała skorzystać z opcji blokady pieniędzy na naszej karcie płatniczej lub zażąda wstępnej przedpłaty. Jak nie stracić kaucji, korzystając z...  »
 • Niemcy dopłacają do elektryków. A Polska?
  06.05.201606.05.2016
  Niemcy dopłacają do elektryków. A Polska?
  Ponieważ rynek samochodów elektrycznych w Niemczech nie rozwija się tak szybko, jak zakładał tamtejszy rząd, kraj ten zamierza przeznaczyć na rozwój tej gałęzi motoryzacji aż 1 mld euro. Czy w Polsce również możemy liczyć...  »
 • Zgubiona karta pojazdu to nie problem
  02.05.201602.05.2016
  Zgubiona karta pojazdu to nie problem
  Karta pojazdu jest wydawana obowiązkowo do każdego samochodu rejestrowanego w Polsce po 1999 roku. Tego typu dokument jest niezbędny przy rejestracji samochodu. Co zrobić, gdy jednak kartę pojazdu zgubimy?   »
 • Oto 3 najczęściej kupowane samochody w Polsce
  29.04.201629.04.2016
  Oto 3 najczęściej kupowane samochody w Polsce
  Wedle statystyk z roku poprzedniego okazuje się, że Polacy kupują coraz więcej nowych samochodów. Sprzedaż aut w salonach w roku 2015 w porównaniu do roku 2014 wzrosła aż o 8%. Jakie samochody są najczęściej kupowane Polsce?   »
 • Kolejne auta bezzałogowe wyjadą na ulice Chin
  25.04.201625.04.2016
  Kolejne auta bezzałogowe wyjadą na ulice Chin
  Już niedługo samochody autonomiczne będą testowane w warunkach ruchu drogowego w Chinach. Prezes Volvo zapowiedział, że w pierwszej kolejności technologia ta będzie jednak sprawdzona w Szwecji. Kiedy samochody bezzałogowe trafią na drogi Chin?...  »
 • Jak działa leasing konsumencki?
  20.04.201620.04.2016
  Jak działa leasing konsumencki?
  Leasing konsumencki to stosunkowo nowa metoda pozyskania pieniędzy na sfinansowanie samochodu przez osobę niebędącą przedsiębiorcą. Niestety wciąż wielu z nas nie wie, jak działa leasing konsumencki, a szkoda, bo może stanowić dobrą alternatywę...  »