14.07.2011

Ekskluzywna wersja Fiata 500 „First Edition” trafia na chiński rynek.


12 lipca 2011 r. w Szanghaju, Lorenzo Sistino, wiceprezes ds. operacji zagranicznych Fiat Group Automobiles,  zaprezentował przeznaczony tylko na rynek Chin samochód Fiat 500 „First Edition", wyróżniający się niezwykle kreatywną grafiką nadwozia, zaprojektowaną przez pięcioro młodych artystów chińskich.

Sprawdź teraz najlepsze kredyty samochodowe!

Limitowana seria „First Edition" liczy zaledwie 100 kolejno numerowanych egzemplarzy i wyprzedza niejako oficjalną chińską premierę „pięćsetki",  przewidzianą na 15 września bieżącego roku. Każdy Klient, który złoży zamówienie na Fiata 500 w okresie od 12 lipca do 15 września,  weźmie udział w losowaniu, dającym szczęśliwcom możliwość zastąpienia oryginalnie zamówionego samochodu właśnie wersją  „First Edition".

„Promocję wstępnych zamówień uważamy za niezbędny etap wprowadzania modelu 500 w Chinach oraz istotny krok dla dalszej współpracy pomiędzy Fiatem i GAC." - powiedział prezes Lorenzo Sistino. „A ponieważ jest to model najlepiej oddający wartości, którymi kieruje się firma Fiat, jego zadaniem jest wdrożenie obecności i znajomości naszej marki na tym rynku."

Oparta na wersji 500 Lounge, seria „First Edition" otrzymała trójwarstwowy, biały lakier perłowy, skórzaną tapicerkę siedzeń w kolorze czerwonym oraz specjalne plakietki na słupkach drzwi. Pod maską zamontowano 1,4-litrową jednostkę benzynową MultiAir, która zdobyła międzynarodowy tytuł najlepszego silnika roku 2010. W parze z sześciostopniową przekładnią automatyczną, silnik ten rozwija moc 101 KM (75 kW) przy 6500 obr/min i moment obrotowy 133 Nm przy 4000 obr/min.

Jak mówi prezes Lorenzo Sistino, szczególną cechą Fiata 500 „First Edition" jest jego charakterystyczna „uroda".

Sprawdź teraz najlepsze kredyty samochodowe!

„To stworzona wyłącznie dla Klienta chińskiego oferta specjalna i symbol łączności naszych dwóch kultur. Nie bez powodu zaprosiliśmy pięcioro młodych twórców chińskich, aby zinterpretowali relacje łączące oba nasze kraje w sposób kreatywny i oryginalny - jako swoisty wkład w premierę „pięćsetki" w Chinach. Poza 100 egzemplarzami „First Edition", Fiat 500 oferowany będzie w wielu wersjach i seriach specjalnych. Na rok przyszły planujemy m.in. kabriolet 500C oraz ekskluzywną edycję „500 by Gucci". Fiat 500 to tylko pierwszy, choć jakże ważny dla Fiata krok na tym wielkim rynku; do końca roku 2012 planujemy premierę nowego samochodu typu sedan, produkowanego w chińskim zakładzie Changsha na bazie partnerstwa z firmą GAC."

Pięć szczególnie wyrazistych ekskluzywnych grafik po obu stronach Fiata 500 „First Edition", to pięć przemyślanych symboli związków pomiędzy Włochami a Chinami.  Pierwszym z grona młodych awangardowych twórców jest Leilei, laureat wielu liczących się nagród chińskich i zagranicznych, którego prace charakteryzują się wykorzystaniem głównie elementów ludowej kultury narodowej.

Drugą zaproszoną młodą artystką jest Mee Wong, ilustratorka i wykładowczyni akademicka Instytutu Sztuk Guangzhou, której ulubionym motywem twórczym jest symbolizujący chińską kulturę miś panda.

Trzeci twórca - to Benny Luk, inspirowany tradycjami azjatyckimi designer o światowej sławie, którego pasją jest projektowanie grafiki komputerowej. Nod Young z kolei - to niezwykły artysta sztuki wizualnej, podziwiany w wielu krajach świata (W. Brytania, Niemcy, USA, Włochy, RPA, ChRL). Listę zamyka mistrzyni rysunku i ilustracji Yan Wei, która swą twórczość opiera na tradycyjnym wzornictwie chińskim, a jej prace wystawiane są w niektórych z najsłynniejszych galerii Szanghaju, Pekinu, Nowego Jorku i Tokio.

Fiat 500 na rynek chiński produkowany jest w meksykańskiej fabryce Toluca, a jego cena podstawowa wynosi 190.000 RMB (renminbi). Oferta „pięćsetki" obejmuje trzy poziomy wyposażenia (Pop, Sport i Lounge), jeden silnik benzynowy (1,4-litrowy Multi-Air o mocy 101 KM), automatyczną przekładnię sześciostopniową, 12 kolorów karoserii (pastelowe, metalizowane i perłowe trójwarstwowe), 9 kombinacji kolorystycznych i materiałowych tapicerki oraz dwa kolory wnętrza (czarny lub kość słoniowa). 

Dzięki idealnej wielkości dla ruchu miejskiego, żywiołowej dynamice na drodze i wspaniałemu wrażeniu podczas prowadzenia, innowacyjnemu systemowi komunikacji bezprzewodowej Blue&Me oraz siedmiu poduszkom powietrznym w standardzie wyposażenia,  Fiat 500,  to pełen wdzięku, czteromiejscowy  samochód segmentu „A", który sprawia wiele satysfakcji i przyjemności w czasie jazdy.

Sprawdź teraz najlepsze kredyty samochodowe!

Źródło: materiały prasowe Fiat Polska14.07.2011
Dodaj do

TOP 3 - KREDYTY SAMOCHODOWE

Więcej
Bank
Rata
Prowizja
Oprocentowanie
rzeczywiste
Ocena
klientów
 
Kredyt samochodowy
964.38 PLN
1.00%
6.07%
Kredyt samochodowy
966.29 PLN
1.20%
6.15%
Kredyt samochodowy (z ubezpieczeniem)
987.84 PLN
4.50%
7.13%

 • Jak napisać oświadczenie o wypadku?
  24.05.201624.05.2016
  Jak napisać oświadczenie o wypadku?
  Gdy podczas podróży samochodem zdarzy nam się drobna stłuczka, do której nie musimy wzywać policji, powinniśmy za zgodą wszystkich uczestników zdarzenia spisać oświadczenie. Co powinno znaleźć się w oświadczeniu z kolizji...  »
 • Wypożyczanie samochodów - jak nie stracić kaucji?
  17.05.201617.05.2016
  Wypożyczanie samochodów - jak nie stracić kaucji?
  Decydując się na wypożyczenie samochodu, musimy liczyć się z tym, że wypożyczalnia będzie chciała skorzystać z opcji blokady pieniędzy na naszej karcie płatniczej lub zażąda wstępnej przedpłaty. Jak nie stracić kaucji, korzystając z...  »
 • Niemcy dopłacają do elektryków. A Polska?
  06.05.201606.05.2016
  Niemcy dopłacają do elektryków. A Polska?
  Ponieważ rynek samochodów elektrycznych w Niemczech nie rozwija się tak szybko, jak zakładał tamtejszy rząd, kraj ten zamierza przeznaczyć na rozwój tej gałęzi motoryzacji aż 1 mld euro. Czy w Polsce również możemy liczyć...  »
 • Zgubiona karta pojazdu to nie problem
  02.05.201602.05.2016
  Zgubiona karta pojazdu to nie problem
  Karta pojazdu jest wydawana obowiązkowo do każdego samochodu rejestrowanego w Polsce po 1999 roku. Tego typu dokument jest niezbędny przy rejestracji samochodu. Co zrobić, gdy jednak kartę pojazdu zgubimy?   »
 • Oto 3 najczęściej kupowane samochody w Polsce
  29.04.201629.04.2016
  Oto 3 najczęściej kupowane samochody w Polsce
  Wedle statystyk z roku poprzedniego okazuje się, że Polacy kupują coraz więcej nowych samochodów. Sprzedaż aut w salonach w roku 2015 w porównaniu do roku 2014 wzrosła aż o 8%. Jakie samochody są najczęściej kupowane Polsce?   »
 • Kolejne auta bezzałogowe wyjadą na ulice Chin
  25.04.201625.04.2016
  Kolejne auta bezzałogowe wyjadą na ulice Chin
  Już niedługo samochody autonomiczne będą testowane w warunkach ruchu drogowego w Chinach. Prezes Volvo zapowiedział, że w pierwszej kolejności technologia ta będzie jednak sprawdzona w Szwecji. Kiedy samochody bezzałogowe trafią na drogi Chin?...  »
 • Jak działa leasing konsumencki?
  20.04.201620.04.2016
  Jak działa leasing konsumencki?
  Leasing konsumencki to stosunkowo nowa metoda pozyskania pieniędzy na sfinansowanie samochodu przez osobę niebędącą przedsiębiorcą. Niestety wciąż wielu z nas nie wie, jak działa leasing konsumencki, a szkoda, bo może stanowić dobrą alternatywę...  »