17.04.2012

ContiPremiumContact 5: Zwycięzca przed startem


auto-strefa.pl

Pod koniec marca 2012 r. w Barcelonie odbyła się prezentacja nowej opony letniej ContiPremiumContact 5 ze stajni Continental. W trakcie spotkania skoncentrowano się na tych właściwościach bieżnika, które zostaną uwzględnione na obowiązującej od listopada tego roku etykiecie opony. 

Sprawdź teraz najlepsze kredyty samochodowe!

 

Pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz. Nowa opona Continental zdała ten test wręcz śpiewająco. Niemiecki producent opon klasy premium kolejny raz udowodnił, że stworzył produkt najwyższej jakości. Podczas prezentacji w Barcelonie najnowszego bieżnika Continental, niemieccy inżynierowie szczegółowo omówili z uczestnikami spotkania te elementy konstrukcyjne opony, które przyczyniają sie do skrócenia drogi hamowania, zmniejszenia oporów toczenia i redukcji emisji hałasu.

Dzięki zastosowaniu innowacyjnych krawędzi 3D drogę hamowania na mokrej nawierzchni skrócono aż o 15% w stosunku do wcześniejszej wersji opony. Natomiast połączenie elastycznego barku i wzmocnionej stopki opony skutkuje zauważalną poprawą komfortu jazdy, wydłużonymi o 12% przebiegami oraz zmniejszonymi o 8% oporami toczenia.

Tak znaczne poprawienie kluczowych dla bezpieczeństwa parametrów opony nie dziwi Andrzeja Mazura, Brand Managera Continental Opony Polska, który stwierdził - Naszym inżynierom udało się w optymalny sposób połączyć wszystkie najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne wykorzystane i sprawdzone we wcześniejszych modelach opon letnich Continental. Wspomniał również, że - Najwyższe noty uzyskane za hamowanie i prowadzenie na mokrej nawierzchni oraz doskonała przyczepność w trakcie pokonywania śliskich zakrętów zapewniły nowej oponie pierwsze miejsce w rankingu ADAC. Wszyscy uczestnicy prezentacji mogli przekonać się o doskonałych właściwościach nowej ContiPremiumContact 5 podczas indywidualnych przejazdów odbywających się na trzech specjalnie wytyczonych trasach.

Przedstawiciele Continental prezentując swój najnowszy bieżnik, zwrócili uwagę zaproszonych do Barcelony gości na jeszcze jedną istotną właściwość opon ContiPremiumContact 5. Specjalistom firmy udało się bowiem sprawić, by poziom hałasu podczas pracy bieżnika nie przekraczał granicy 105 dB przy 4 oponach i 80 km/h.

 

Sprawdź teraz najlepsze kredyty samochodowe!

Źródło:17.04.2012
Dodaj do

TOP 3 - KREDYTY SAMOCHODOWE

Więcej
Bank
Rata
Prowizja
Oprocentowanie
rzeczywiste
Ocena
klientów
 
Kredyt samochodowy
964.38 PLN
1.00%
6.07%
Kredyt samochodowy
966.29 PLN
1.20%
6.15%
Kredyt samochodowy (z ubezpieczeniem)
987.84 PLN
4.50%
7.13%

 • Jak napisać oświadczenie o wypadku?
  24.05.201624.05.2016
  Jak napisać oświadczenie o wypadku?
  Gdy podczas podróży samochodem zdarzy nam się drobna stłuczka, do której nie musimy wzywać policji, powinniśmy za zgodą wszystkich uczestników zdarzenia spisać oświadczenie. Co powinno znaleźć się w oświadczeniu z kolizji...  »
 • Wypożyczanie samochodów - jak nie stracić kaucji?
  17.05.201617.05.2016
  Wypożyczanie samochodów - jak nie stracić kaucji?
  Decydując się na wypożyczenie samochodu, musimy liczyć się z tym, że wypożyczalnia będzie chciała skorzystać z opcji blokady pieniędzy na naszej karcie płatniczej lub zażąda wstępnej przedpłaty. Jak nie stracić kaucji, korzystając z...  »
 • Niemcy dopłacają do elektryków. A Polska?
  06.05.201606.05.2016
  Niemcy dopłacają do elektryków. A Polska?
  Ponieważ rynek samochodów elektrycznych w Niemczech nie rozwija się tak szybko, jak zakładał tamtejszy rząd, kraj ten zamierza przeznaczyć na rozwój tej gałęzi motoryzacji aż 1 mld euro. Czy w Polsce również możemy liczyć...  »
 • Zgubiona karta pojazdu to nie problem
  02.05.201602.05.2016
  Zgubiona karta pojazdu to nie problem
  Karta pojazdu jest wydawana obowiązkowo do każdego samochodu rejestrowanego w Polsce po 1999 roku. Tego typu dokument jest niezbędny przy rejestracji samochodu. Co zrobić, gdy jednak kartę pojazdu zgubimy?   »
 • Oto 3 najczęściej kupowane samochody w Polsce
  29.04.201629.04.2016
  Oto 3 najczęściej kupowane samochody w Polsce
  Wedle statystyk z roku poprzedniego okazuje się, że Polacy kupują coraz więcej nowych samochodów. Sprzedaż aut w salonach w roku 2015 w porównaniu do roku 2014 wzrosła aż o 8%. Jakie samochody są najczęściej kupowane Polsce?   »
 • Kolejne auta bezzałogowe wyjadą na ulice Chin
  25.04.201625.04.2016
  Kolejne auta bezzałogowe wyjadą na ulice Chin
  Już niedługo samochody autonomiczne będą testowane w warunkach ruchu drogowego w Chinach. Prezes Volvo zapowiedział, że w pierwszej kolejności technologia ta będzie jednak sprawdzona w Szwecji. Kiedy samochody bezzałogowe trafią na drogi Chin?...  »
 • Jak działa leasing konsumencki?
  20.04.201620.04.2016
  Jak działa leasing konsumencki?
  Leasing konsumencki to stosunkowo nowa metoda pozyskania pieniędzy na sfinansowanie samochodu przez osobę niebędącą przedsiębiorcą. Niestety wciąż wielu z nas nie wie, jak działa leasing konsumencki, a szkoda, bo może stanowić dobrą alternatywę...  »