• Autokredyty
 • Kredyty gotówkowe
 • Kredyty hipoteczne
 • Kredyty dla firm
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz aby otrzymać najlepsze oferty!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz aby otrzymać najlepsze oferty!
Kwota kredytu
Kwota spłaty
lat
Wypełnij formularz aby otrzymać najlepsze oferty!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz aby otrzymać najlepsze oferty!
24.04.2012

Chevrolet EN-V 2.0 w Pekinie


mototarget.pl

Koncern General Motors zaprezentował dziś podczas salonu samochodowego Auto China 2012 wizję koncepcyjnego Chevroleta EN-V 2.0. Jest to kolejna wersja rewolucyjnego pojazdu elektrycznego, który zadebiutował podczas targów Expo 2010 w Szanghaju.

Sprawdź teraz najlepsze kredyty samochodowe!

 

„Nasi projektanci i inżynierowie rozważają wiele możliwości urzeczywistnienia koncepcji pojazdu EN-V. Koncept EN-V 2.0 będzie wykorzystywał mobilny Internet, systemy elektryczne oraz zaawansowaną telematykę, dzięki czemu przyczyni się do wprowadzenia zmian w branży motoryzacyjnej i zapewni stabilną przyszłość w tym sektorze”, powiedział Kevin Wale, prezes i dyrektor zarządzający GM China Group. „Wizualizacje modelu EN-V 2.0, które dziś prezentujemy zwiedzającym, odzwierciedlają naszą wizję przyszłości”.

Oryginalny EN-V (ang. Electric Networked-Vehicle – pojazd elektryczny podłączany do sieci) był prezentowany w pawilonie SAIC-GM podczas World Expo 2010 w Szanghaju i zasłynął jako jeden z najciekawszych konceptów GM w historii. Ten dwumiejscowy pojazd elektryczny na nowo zdefiniował pojęcie samochodu dzięki konwergencji elektryfikacji i zdolności przyłączeniowej. Koncept został zaprojektowany w celu rozwiązania problemów związanych z korkami, możliwościami parkowania, jakością powietrza i oszczędnością kosztów w miastach.

„Koncepcyjny EN-V 2.0 zachował najważniejsze cechy poprzednika i ewoluował w stronę bardziej praktycznego projektu, doskonale sprawdzającego się w eksploatacji miejskiej”, powiedział Wale. „Połączenie technologii detekcji, komunikacji bezprzewodowej i nawigacji opartej na GPS stanowi podstawę technologiczną, której wybrane elementy mogłyby w przyszłości posłużyć do stworzenia zaawansowanych systemów w pojazdach przyszłości”.

W modelu EN-V 2.0 zastosowano dodatkowo elementy pożądane przez klientów, takie jak klimatyzacja czy praktyczne schowki. Samochód zyskał również możliwość poruszania się we wszystkich warunkach pogodowych i drogowych w mieście.

„Chevrolet EN-V 2.0 ma modułową architekturę, dzięki czemu nasi inżynierowie będą w przyszłości mogli stworzyć prosty pojazd z ręcznym sterowaniem lub bardziej zaawansowany, w pełni zautomatyzowany i połączony z siecią”, dodał Wale.

System bezprzewodowej komunikacji zastosowany w koncepcie umożliwia stworzenie „sieci społecznościowej” dla kierowców i pasażerów, którą będzie można wykorzystać podczas jazdy do komunikacji z przyjaciółmi lub partnerami biznesowymi. Obecnie GM planuje rozpocząć w Chinach pilotażowe badania prototypowych modeli EN-V 2.0.

 

Sprawdź teraz najlepsze kredyty samochodowe!

Źródło: mototarget.pl24.04.2012
Dodaj do

TOP 3 - KREDYTY SAMOCHODOWE

Więcej
Bank
Rata
Prowizja
Oprocentowanie
rzeczywiste
Ocena
klientów
 
Kredyt samochodowy - nowe
954.83 PLN
0.00%
5.63%
Kredyt samochodowy
964.38 PLN
1.00%
6.07%
Kredyt samochodowy
1009.52 PLN
1.99%
8.11%

 • Jak napisać oświadczenie o wypadku?
  24.05.201624.05.2016
  Jak napisać oświadczenie o wypadku?
  Gdy podczas podróży samochodem zdarzy nam się drobna stłuczka, do której nie musimy wzywać policji, powinniśmy za zgodą wszystkich uczestników zdarzenia spisać oświadczenie. Co powinno znaleźć się w oświadczeniu z kolizji...  »
 • Wypożyczanie samochodów - jak nie stracić kaucji?
  17.05.201617.05.2016
  Wypożyczanie samochodów - jak nie stracić kaucji?
  Decydując się na wypożyczenie samochodu, musimy liczyć się z tym, że wypożyczalnia będzie chciała skorzystać z opcji blokady pieniędzy na naszej karcie płatniczej lub zażąda wstępnej przedpłaty. Jak nie stracić kaucji, korzystając z...  »
 • Niemcy dopłacają do elektryków. A Polska?
  06.05.201606.05.2016
  Niemcy dopłacają do elektryków. A Polska?
  Ponieważ rynek samochodów elektrycznych w Niemczech nie rozwija się tak szybko, jak zakładał tamtejszy rząd, kraj ten zamierza przeznaczyć na rozwój tej gałęzi motoryzacji aż 1 mld euro. Czy w Polsce również możemy liczyć...  »
 • Zgubiona karta pojazdu to nie problem
  02.05.201602.05.2016
  Zgubiona karta pojazdu to nie problem
  Karta pojazdu jest wydawana obowiązkowo do każdego samochodu rejestrowanego w Polsce po 1999 roku. Tego typu dokument jest niezbędny przy rejestracji samochodu. Co zrobić, gdy jednak kartę pojazdu zgubimy?   »
 • Oto 3 najczęściej kupowane samochody w Polsce
  29.04.201629.04.2016
  Oto 3 najczęściej kupowane samochody w Polsce
  Wedle statystyk z roku poprzedniego okazuje się, że Polacy kupują coraz więcej nowych samochodów. Sprzedaż aut w salonach w roku 2015 w porównaniu do roku 2014 wzrosła aż o 8%. Jakie samochody są najczęściej kupowane Polsce?   »
 • Kolejne auta bezzałogowe wyjadą na ulice Chin
  25.04.201625.04.2016
  Kolejne auta bezzałogowe wyjadą na ulice Chin
  Już niedługo samochody autonomiczne będą testowane w warunkach ruchu drogowego w Chinach. Prezes Volvo zapowiedział, że w pierwszej kolejności technologia ta będzie jednak sprawdzona w Szwecji. Kiedy samochody bezzałogowe trafią na drogi Chin?...  »
 • Jak działa leasing konsumencki?
  20.04.201620.04.2016
  Jak działa leasing konsumencki?
  Leasing konsumencki to stosunkowo nowa metoda pozyskania pieniędzy na sfinansowanie samochodu przez osobę niebędącą przedsiębiorcą. Niestety wciąż wielu z nas nie wie, jak działa leasing konsumencki, a szkoda, bo może stanowić dobrą alternatywę...  »