24.04.2012

Chevrolet EN-V 2.0 w Pekinie


mototarget.pl

Koncern General Motors zaprezentował dziś podczas salonu samochodowego Auto China 2012 wizję koncepcyjnego Chevroleta EN-V 2.0. Jest to kolejna wersja rewolucyjnego pojazdu elektrycznego, który zadebiutował podczas targów Expo 2010 w Szanghaju.

Sprawdź teraz najlepsze kredyty samochodowe!

 

„Nasi projektanci i inżynierowie rozważają wiele możliwości urzeczywistnienia koncepcji pojazdu EN-V. Koncept EN-V 2.0 będzie wykorzystywał mobilny Internet, systemy elektryczne oraz zaawansowaną telematykę, dzięki czemu przyczyni się do wprowadzenia zmian w branży motoryzacyjnej i zapewni stabilną przyszłość w tym sektorze”, powiedział Kevin Wale, prezes i dyrektor zarządzający GM China Group. „Wizualizacje modelu EN-V 2.0, które dziś prezentujemy zwiedzającym, odzwierciedlają naszą wizję przyszłości”.

Oryginalny EN-V (ang. Electric Networked-Vehicle – pojazd elektryczny podłączany do sieci) był prezentowany w pawilonie SAIC-GM podczas World Expo 2010 w Szanghaju i zasłynął jako jeden z najciekawszych konceptów GM w historii. Ten dwumiejscowy pojazd elektryczny na nowo zdefiniował pojęcie samochodu dzięki konwergencji elektryfikacji i zdolności przyłączeniowej. Koncept został zaprojektowany w celu rozwiązania problemów związanych z korkami, możliwościami parkowania, jakością powietrza i oszczędnością kosztów w miastach.

„Koncepcyjny EN-V 2.0 zachował najważniejsze cechy poprzednika i ewoluował w stronę bardziej praktycznego projektu, doskonale sprawdzającego się w eksploatacji miejskiej”, powiedział Wale. „Połączenie technologii detekcji, komunikacji bezprzewodowej i nawigacji opartej na GPS stanowi podstawę technologiczną, której wybrane elementy mogłyby w przyszłości posłużyć do stworzenia zaawansowanych systemów w pojazdach przyszłości”.

W modelu EN-V 2.0 zastosowano dodatkowo elementy pożądane przez klientów, takie jak klimatyzacja czy praktyczne schowki. Samochód zyskał również możliwość poruszania się we wszystkich warunkach pogodowych i drogowych w mieście.

„Chevrolet EN-V 2.0 ma modułową architekturę, dzięki czemu nasi inżynierowie będą w przyszłości mogli stworzyć prosty pojazd z ręcznym sterowaniem lub bardziej zaawansowany, w pełni zautomatyzowany i połączony z siecią”, dodał Wale.

System bezprzewodowej komunikacji zastosowany w koncepcie umożliwia stworzenie „sieci społecznościowej” dla kierowców i pasażerów, którą będzie można wykorzystać podczas jazdy do komunikacji z przyjaciółmi lub partnerami biznesowymi. Obecnie GM planuje rozpocząć w Chinach pilotażowe badania prototypowych modeli EN-V 2.0.

 

Sprawdź teraz najlepsze kredyty samochodowe!

Źródło: mototarget.pl24.04.2012
Dodaj do

TOP 3 - KREDYTY SAMOCHODOWE

Więcej
Bank
Rata
Prowizja
Oprocentowanie
rzeczywiste
Ocena
klientów
 
Kredyt samochodowy
954.83 PLN
0.00%
5.63%
Kredyt samochodowy
964.38 PLN
1.00%
6.07%
Kredyt samochodowy (z ubezpieczeniem)
973.51 PLN
4.50%
6.48%

 • Jak napisać oświadczenie o wypadku?
  24.05.201624.05.2016
  Jak napisać oświadczenie o wypadku?
  Gdy podczas podróży samochodem zdarzy nam się drobna stłuczka, do której nie musimy wzywać policji, powinniśmy za zgodą wszystkich uczestników zdarzenia spisać oświadczenie. Co powinno znaleźć się w oświadczeniu z kolizji...  »
 • Wypożyczanie samochodów - jak nie stracić kaucji?
  17.05.201617.05.2016
  Wypożyczanie samochodów - jak nie stracić kaucji?
  Decydując się na wypożyczenie samochodu, musimy liczyć się z tym, że wypożyczalnia będzie chciała skorzystać z opcji blokady pieniędzy na naszej karcie płatniczej lub zażąda wstępnej przedpłaty. Jak nie stracić kaucji, korzystając z...  »
 • Niemcy dopłacają do elektryków. A Polska?
  06.05.201606.05.2016
  Niemcy dopłacają do elektryków. A Polska?
  Ponieważ rynek samochodów elektrycznych w Niemczech nie rozwija się tak szybko, jak zakładał tamtejszy rząd, kraj ten zamierza przeznaczyć na rozwój tej gałęzi motoryzacji aż 1 mld euro. Czy w Polsce również możemy liczyć...  »
 • Zgubiona karta pojazdu to nie problem
  02.05.201602.05.2016
  Zgubiona karta pojazdu to nie problem
  Karta pojazdu jest wydawana obowiązkowo do każdego samochodu rejestrowanego w Polsce po 1999 roku. Tego typu dokument jest niezbędny przy rejestracji samochodu. Co zrobić, gdy jednak kartę pojazdu zgubimy?   »
 • Oto 3 najczęściej kupowane samochody w Polsce
  29.04.201629.04.2016
  Oto 3 najczęściej kupowane samochody w Polsce
  Wedle statystyk z roku poprzedniego okazuje się, że Polacy kupują coraz więcej nowych samochodów. Sprzedaż aut w salonach w roku 2015 w porównaniu do roku 2014 wzrosła aż o 8%. Jakie samochody są najczęściej kupowane Polsce?   »
 • Kolejne auta bezzałogowe wyjadą na ulice Chin
  25.04.201625.04.2016
  Kolejne auta bezzałogowe wyjadą na ulice Chin
  Już niedługo samochody autonomiczne będą testowane w warunkach ruchu drogowego w Chinach. Prezes Volvo zapowiedział, że w pierwszej kolejności technologia ta będzie jednak sprawdzona w Szwecji. Kiedy samochody bezzałogowe trafią na drogi Chin?...  »
 • Jak działa leasing konsumencki?
  20.04.201620.04.2016
  Jak działa leasing konsumencki?
  Leasing konsumencki to stosunkowo nowa metoda pozyskania pieniędzy na sfinansowanie samochodu przez osobę niebędącą przedsiębiorcą. Niestety wciąż wielu z nas nie wie, jak działa leasing konsumencki, a szkoda, bo może stanowić dobrą alternatywę...  »