11.07.2011

6 bieg - wspomnienia o mistrzu rajdowym Marianie Bublewiczu


W czwartek, 7 lipca odbyła się w olsztyńskiej Bibliotece Wojewódzkiej uroczysta premiera książki „6 bieg – wspomnienia o mistrzu rajdowym Marianie Bublewiczu”, będącej zbiorem wspomnień o legendarnym polskim kierowcy rajdowym.

Sprawdź teraz najlepsze kredyty samochodowe!

Warto przypomnieć, że wkrótce po śmierci kierowcy 20 lutego 1993, ukazały się dwie pozycje: „Odcinek Specjalny. Z Bublewiczem przez Europę” autorstwa Grzegorza Gaca i Henryka Gawucia oraz „Oesy Bubla” Janusza Śmiłowskiego i Zbigniewa Próchniaka, a w 2005 roku córka rajdowego mistrza, Beata Bublewicz opublikowała swoją książkę pod tytułem „Marian Bublewicz – wspomnienia”.

Na początku 2010, w roku sześćdziesiątej rocznicy urodzin Mariana, Beata Bublewicz wpadła na pomysł opublikowania nowego wydawnictwa o swoim ojcu, które byłoby połączeniem dotychczasowych. Pomimo problemów ze sfinansowaniem przedsięwzięcia, dzięki wielkiemu wysiłkowi i nakładowi pracy pomysłodawczyni oraz wsparciu sponsorów i patronów medialnych, książka właśnie ukazuje się i z pewnością będzie wyjątkową atrakcją dla wszystkich kibiców sportu motorowego. W wydawnictwie zamieszczono nowe, niepublikowane dotąd zdjęcia, co będzie dodatkowym magnesem dla czytelników.

Z inicjatywy Beaty Bublewicz, posłanki na Sejm RP i przewodniczącej Parlamentarnego Zespołu Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, książka została uzupełniona o rozdział poświęcony tej tematyce.

Sprawdź teraz najlepsze kredyty samochodowe!

W czwartkowej uroczystości w Olsztynie, prowadzonej przez dziennikarza TVP Macieja Iwańskiego wzięło udział troje współautorów: Beata Bublewicz, były pilot Mariana Grzegorz Gac i dziennikarz Henryk Gawuć.

Oto, co powiedzieli autorzy obecni na premierze:

Beata Bublewicz: „Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tej książki. Historia życia mojego Taty potwierdza banalną prawdę, że marzenia się spełniają, trzeba tylko bardzo tego chcieć. Często zastanawiam się, skąd on czerpał wiarę w siebie, siłę i cierpliwość w dążeniu do celu.”

Grzegorz Gac: „Pamięć o Marianie jest wciąż żywa, dlatego z wielką radością przyjąłem inicjatywę wydania książki. To był wspaniały kierowca i wyjątkowy człowiek, prawdziwy wzór do naśladowania dla młodzieży. Sportowa przygoda z Marianem to najwspanialsze wspomnienie z całej mojej kariery.”

Henryk Gawuć: „Ogromnie się cieszę z wydania książki. W ciągu minionych lat w rajdach wiele się zmieniło, ale jedna rzecz pozostała niezmienna: aby wygrywać, trzeba być wielkim sportowcem, takim jak Marian Bublewicz. I dlatego zawsze warto przypominać młodym kibicom tę postać.”

Książka„6 bieg – wspomnienia o mistrzu rajdowym Marianie Bublewiczu” ukazała się dzięki wsparciu sponsorów, którymi są: Polski Związek Motorowy, Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz firmy Bosch i Nord Auto - dealer Volvo w Olsztynie i Białymstoku. Patroni medialni to TVP Olsztyn, Magazyn Rajdowy WRC, Polskie Radio Olsztyn i Gazeta Olsztyńska.

Książka jest już do kupienia poprzez stronę internetową www.bublewicz.pl. Być może wkrótce trafi także do dystrybucji w sieci księgarń oraz stacji paliw. Trwają rozmowy w tej sprawie.

Książka jest wydawnictwem charytatywnym. Autorzy zrezygnowali ze swoich honorariów, a całkowity dochód zostanie przeznaczony na Fundację im. Mariana Bublewicza, która wspiera młodych sportowców ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego im. Mariana Bublewicza w Olsztynie oraz na działania na rzecz bezpieczeństwa na drogach.

Na koniec lipca zaplanowano w Warszawie kolejną prezentację książki.

Sprawdź teraz najlepsze kredyty samochodowe!

Źródło: Mototarget.pl11.07.2011
Dodaj do

TOP 3 - KREDYTY SAMOCHODOWE

Więcej
Bank
Rata
Prowizja
Oprocentowanie
rzeczywiste
Ocena
klientów
 
Kredyt samochodowy
964.38 PLN
1.00%
6.07%
Kredyt samochodowy
966.29 PLN
1.20%
6.15%
Kredyt samochodowy (z ubezpieczeniem)
987.84 PLN
4.50%
7.13%

 • Jak napisać oświadczenie o wypadku?
  24.05.201624.05.2016
  Jak napisać oświadczenie o wypadku?
  Gdy podczas podróży samochodem zdarzy nam się drobna stłuczka, do której nie musimy wzywać policji, powinniśmy za zgodą wszystkich uczestników zdarzenia spisać oświadczenie. Co powinno znaleźć się w oświadczeniu z kolizji...  »
 • Wypożyczanie samochodów - jak nie stracić kaucji?
  17.05.201617.05.2016
  Wypożyczanie samochodów - jak nie stracić kaucji?
  Decydując się na wypożyczenie samochodu, musimy liczyć się z tym, że wypożyczalnia będzie chciała skorzystać z opcji blokady pieniędzy na naszej karcie płatniczej lub zażąda wstępnej przedpłaty. Jak nie stracić kaucji, korzystając z...  »
 • Niemcy dopłacają do elektryków. A Polska?
  06.05.201606.05.2016
  Niemcy dopłacają do elektryków. A Polska?
  Ponieważ rynek samochodów elektrycznych w Niemczech nie rozwija się tak szybko, jak zakładał tamtejszy rząd, kraj ten zamierza przeznaczyć na rozwój tej gałęzi motoryzacji aż 1 mld euro. Czy w Polsce również możemy liczyć...  »
 • Zgubiona karta pojazdu to nie problem
  02.05.201602.05.2016
  Zgubiona karta pojazdu to nie problem
  Karta pojazdu jest wydawana obowiązkowo do każdego samochodu rejestrowanego w Polsce po 1999 roku. Tego typu dokument jest niezbędny przy rejestracji samochodu. Co zrobić, gdy jednak kartę pojazdu zgubimy?   »
 • Oto 3 najczęściej kupowane samochody w Polsce
  29.04.201629.04.2016
  Oto 3 najczęściej kupowane samochody w Polsce
  Wedle statystyk z roku poprzedniego okazuje się, że Polacy kupują coraz więcej nowych samochodów. Sprzedaż aut w salonach w roku 2015 w porównaniu do roku 2014 wzrosła aż o 8%. Jakie samochody są najczęściej kupowane Polsce?   »
 • Kolejne auta bezzałogowe wyjadą na ulice Chin
  25.04.201625.04.2016
  Kolejne auta bezzałogowe wyjadą na ulice Chin
  Już niedługo samochody autonomiczne będą testowane w warunkach ruchu drogowego w Chinach. Prezes Volvo zapowiedział, że w pierwszej kolejności technologia ta będzie jednak sprawdzona w Szwecji. Kiedy samochody bezzałogowe trafią na drogi Chin?...  »
 • Jak działa leasing konsumencki?
  20.04.201620.04.2016
  Jak działa leasing konsumencki?
  Leasing konsumencki to stosunkowo nowa metoda pozyskania pieniędzy na sfinansowanie samochodu przez osobę niebędącą przedsiębiorcą. Niestety wciąż wielu z nas nie wie, jak działa leasing konsumencki, a szkoda, bo może stanowić dobrą alternatywę...  »