• Autokredyty
 • Kredyty gotówkowe
 • Kredyty hipoteczne
 • Kredyty dla firm
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz aby otrzymać najlepsze oferty!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz aby otrzymać najlepsze oferty!
Kwota kredytu
Kwota spłaty
lat
Wypełnij formularz aby otrzymać najlepsze oferty!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz aby otrzymać najlepsze oferty!
26.01.2016

VW Caddy samochodem dostawczym nr 1 w Polsce

VW Caddy samochodem dostawczym nr 1 w Polsce

Polscy dziennikarze z branży motoryzacyjnej za najlepszy samochód dostawczy minionego roku uznali Volkswagena Caddy. Auto to - pokonawszy w testach Citroena Berlingo, Fiata Doblo, Renault Kangoo oraz Dacię Doker - zdobyło tytuł „Samochodu Dostawczego 2015 roku w Polsce”.

Pod koniec roku 2015 odbył się branżowy konkurs, w którym udział wzięły małe samochody dostawcze. Ocenie zostało poddanych 5 najpopularniejszych pojazdów, spełniających standardy wyposażenia wymagane przez użytkowników tego typu samochodów w Polsce. W jury konkursy zasiedli dziennikarze z branżowych mediów: Ciężarówki, Samochody Specjalne, Polski Traker, 4Trucks.pl i VANekstra.pl. Ich zadaniem był wybór najlepszego samochodu dostawczego debiutującego na rynku w poprzednim roku. Zgodnie z zasadami konkursu pojazd mógł być wybierany tylko spośród tych należących do tej samej klasy. W ocenie auta brano pod uwagę jego główne aspekty:

 • kabina,
 • przedział bagażowy,
 • silnik i układ przeniesienia napędu,
 • właściwości jezdne,
 • codzienna funkcjonalność,
 • bezpieczeństwo.

W każdej ocenianej kategorii samochód mógł zdobyć maksymalnie 10 punktów. Następnie suma punktów była pomniejszana o współczynnik uwzględniający średnie zużycie paliwa podczas prób testowych.

Volkswagen na czele

Jako zwycięzcę wszystkich testów wytypowano VW Caddy w wersji 1.6 TDI - zdobył on w konkursie 43,7 pkt, tym samym pokonując rywali - Citroena Berlingo, Fiata Doblo, Renault Kangoo oraz Dacię Doker. Dziennikarze w VW ocenili najwyżej przede wszystkim kabinę, układ napędowy, właściwości jezdne i funkcjonalność.

VW Caddy podbija rynek

Oceniany VW Caddy jest już czwartą wersją tej popularnej marki samochodów dostawczych produkowanej w Poznaniu. Ten model aut dostawczych jest wysoko ceniony nie tylko w Polsce, ale także na całym świecie. Caddy osiągnęło już sprzedaż 11 mln sztuk, najnowsza wersja tej popularnej marki debiutowała na rynku w połowie 2015 roku. Tylko w Polsce w poprzednim roku zarejestrowano 2951 samochodów Caddy, zwiększając o 2% wynik rejestracji z roku 2014.

Nowo wydane wersja VW Caddy dostawczego posiada silniki TSI i TDI o mocy od 84 do 150 KM. Klienci mogą wybierać między mechaniczną skrzynią biegów lub automatyczną przekładnią dwusprzęgłową DSG. Ponadto nabywcy mogą zdecydować się na wersję z napędem czterech kół 4Motion.

Caddy a wersja Maxi

Tę wersję Caddy można także nabyć w wersji Maxi, z wydłużonym rozstawem osi. Dostępne są także odmiany specjalne – Generation Four oraz Beach. W Polsce ceny VW Caddy zaczynają się od 53 800 zł netto w wersji furgon oraz 56 500 zł netto w wersji osobowej – kombi.26.01.2016
Dodaj do
, ekspert Comperia.pl

TOP 3 - KREDYTY SAMOCHODOWE

Więcej
Bank
Rata
Prowizja
Oprocentowanie
rzeczywiste
Ocena
klientów
 
Kredyt samochodowy - nowe
954.83 PLN
0.00%
5.63%
Kredyt samochodowy
964.38 PLN
1.00%
6.07%
Kredyt samochodowy
1009.52 PLN
1.99%
8.11%

 • Jak napisać oświadczenie o wypadku?
  24.05.201624.05.2016
  Jak napisać oświadczenie o wypadku?
  Gdy podczas podróży samochodem zdarzy nam się drobna stłuczka, do której nie musimy wzywać policji, powinniśmy za zgodą wszystkich uczestników zdarzenia spisać oświadczenie. Co powinno znaleźć się w oświadczeniu z kolizji...  »
 • Wypożyczanie samochodów - jak nie stracić kaucji?
  17.05.201617.05.2016
  Wypożyczanie samochodów - jak nie stracić kaucji?
  Decydując się na wypożyczenie samochodu, musimy liczyć się z tym, że wypożyczalnia będzie chciała skorzystać z opcji blokady pieniędzy na naszej karcie płatniczej lub zażąda wstępnej przedpłaty. Jak nie stracić kaucji, korzystając z...  »
 • Niemcy dopłacają do elektryków. A Polska?
  06.05.201606.05.2016
  Niemcy dopłacają do elektryków. A Polska?
  Ponieważ rynek samochodów elektrycznych w Niemczech nie rozwija się tak szybko, jak zakładał tamtejszy rząd, kraj ten zamierza przeznaczyć na rozwój tej gałęzi motoryzacji aż 1 mld euro. Czy w Polsce również możemy liczyć...  »
 • Zgubiona karta pojazdu to nie problem
  02.05.201602.05.2016
  Zgubiona karta pojazdu to nie problem
  Karta pojazdu jest wydawana obowiązkowo do każdego samochodu rejestrowanego w Polsce po 1999 roku. Tego typu dokument jest niezbędny przy rejestracji samochodu. Co zrobić, gdy jednak kartę pojazdu zgubimy?   »
 • Oto 3 najczęściej kupowane samochody w Polsce
  29.04.201629.04.2016
  Oto 3 najczęściej kupowane samochody w Polsce
  Wedle statystyk z roku poprzedniego okazuje się, że Polacy kupują coraz więcej nowych samochodów. Sprzedaż aut w salonach w roku 2015 w porównaniu do roku 2014 wzrosła aż o 8%. Jakie samochody są najczęściej kupowane Polsce?   »
 • Kolejne auta bezzałogowe wyjadą na ulice Chin
  25.04.201625.04.2016
  Kolejne auta bezzałogowe wyjadą na ulice Chin
  Już niedługo samochody autonomiczne będą testowane w warunkach ruchu drogowego w Chinach. Prezes Volvo zapowiedział, że w pierwszej kolejności technologia ta będzie jednak sprawdzona w Szwecji. Kiedy samochody bezzałogowe trafią na drogi Chin?...  »
 • Jak działa leasing konsumencki?
  20.04.201620.04.2016
  Jak działa leasing konsumencki?
  Leasing konsumencki to stosunkowo nowa metoda pozyskania pieniędzy na sfinansowanie samochodu przez osobę niebędącą przedsiębiorcą. Niestety wciąż wielu z nas nie wie, jak działa leasing konsumencki, a szkoda, bo może stanowić dobrą alternatywę...  »