31.12.2015

Volkswagen rozpoczyna akcję naprawczą w Polsce

Volkswagen rozpoczyna akcję naprawczą w Polsce

Już od początku roku 2016 właściciele samochodów marki Volkswagen z silnikami wysokoprężnymi z serii EA189 zaczną być wzywani do serwisów na bezpłatną naprawę swoich silników. Jest to związane z niedawno wykrytą aferą Dieselgate, która ujawniła nieprawidłowości w silnikach samochodów tej marki.

Koncern Volkswagen przedstawił Federalnemu Urzędowi ds. Ruchu Drogowego (KBA) środki techniczne, jakie ma zamiar wykonać w celu naprawy silników EA189 o pojemności 1,2, 1,6 oraz 2,0 litrów. KBA po przeprowadzeniu stosownych badań zaakceptowała zaproponowane środki w pełnym zakresie. W związku z tym koncern Volkswagen może podjąć środki zaradcze w stosunku do wszystkich samochodów z wadliwymi silnikami. Właściciele tych samochodów zostaną poinformowani o kolejnych krokach.

List od Volkswagena

Firma Volkswagen już rozesłała listy z informacją o nieprawidłowościach w oprogramowaniu w silnikach do klientów, którzy są właścicielami wadliwych pojazdów. W następnej kolejności będą rozsyłane pisma z zaproszeniem do serwisu. Listy te mają być wysyłane z wyprzedzeniem, aby umożliwić klientowi wybór dogodnego terminu wizyty serwisie. Koncern Volkswagen deklaruje, że jeśli zaistnieje taka potrzeba, zapewni klientom bezpłatny transport na czas naprawy.

Kolejność napraw serwisowych

W pierwszej kolejności na naprawę serwisową mają być zaproszeni właściciele Volkswagenów z silnikami 2.0 – naprawa ma być przeprowadzana już w pierwszym kwartale 2016 r. Jako następni będą wzywani kierowcy jeżdżący Volkswagenami z silnikiem 1.2. Na końcu, czyli w trzecim kwartale 2016 roku, ma być prowadzona akcja naprawcza aut z silnikami 1.6.

Każdy klient Volkswagena może sprawdzić na podstawie numeru nadwozia, czy jego samochód podlega akcji naprawczej. W tym celu wystarczy wejść na stronę internetową www.volkswagen.pl.

Jak będzie wyglądała naprawa samochodów?

Według koncernu Volkswagena naprawa samochodów z wadliwym oprogramowaniem ma wyglądać następująco:

 • w silnikach o pojemności 1.2 i 2.0 ma zostać dokonana aktualizacja oprogramowania, naprawa może potrwać około 30 minut,
 • w samochodach z silnikami 1,6 także ma być dokonana aktualizacja, a oprócz tego ma być zamontowany regulator przepływu powietrza bezpośrednio przed przepływomierzem. W tych autach naprawa potrwa dłużej, bo około godziny.

Po przeprowadzonej w serwisie akcji technicznej samochody marki Volkswagen będą spełniały rygorystyczne normy emisji dwutlenku węgla, obowiązujące w Unii Europejskiej. Przedstawiciele koncernu Volkswagen deklarują, że naprawa ma być tak przeprowadzona by nie wpływała negatywnie na moc, osiągi i zużycie paliwa.31.12.2015
Dodaj do

TOP 3 - KREDYTY SAMOCHODOWE

Więcej
Bank
Rata
Prowizja
Oprocentowanie
rzeczywiste
Ocena
klientów
 
Kredyt samochodowy
954.83 PLN
0.00%
5.63%
Kredyt samochodowy
964.38 PLN
1.00%
6.07%
Kredyt samochodowy (z ubezpieczeniem)
973.51 PLN
4.50%
6.48%

 • Jak napisać oświadczenie o wypadku?
  24.05.201624.05.2016
  Jak napisać oświadczenie o wypadku?
  Gdy podczas podróży samochodem zdarzy nam się drobna stłuczka, do której nie musimy wzywać policji, powinniśmy za zgodą wszystkich uczestników zdarzenia spisać oświadczenie. Co powinno znaleźć się w oświadczeniu z kolizji...  »
 • Wypożyczanie samochodów - jak nie stracić kaucji?
  17.05.201617.05.2016
  Wypożyczanie samochodów - jak nie stracić kaucji?
  Decydując się na wypożyczenie samochodu, musimy liczyć się z tym, że wypożyczalnia będzie chciała skorzystać z opcji blokady pieniędzy na naszej karcie płatniczej lub zażąda wstępnej przedpłaty. Jak nie stracić kaucji, korzystając z...  »
 • Niemcy dopłacają do elektryków. A Polska?
  06.05.201606.05.2016
  Niemcy dopłacają do elektryków. A Polska?
  Ponieważ rynek samochodów elektrycznych w Niemczech nie rozwija się tak szybko, jak zakładał tamtejszy rząd, kraj ten zamierza przeznaczyć na rozwój tej gałęzi motoryzacji aż 1 mld euro. Czy w Polsce również możemy liczyć...  »
 • Zgubiona karta pojazdu to nie problem
  02.05.201602.05.2016
  Zgubiona karta pojazdu to nie problem
  Karta pojazdu jest wydawana obowiązkowo do każdego samochodu rejestrowanego w Polsce po 1999 roku. Tego typu dokument jest niezbędny przy rejestracji samochodu. Co zrobić, gdy jednak kartę pojazdu zgubimy?   »
 • Oto 3 najczęściej kupowane samochody w Polsce
  29.04.201629.04.2016
  Oto 3 najczęściej kupowane samochody w Polsce
  Wedle statystyk z roku poprzedniego okazuje się, że Polacy kupują coraz więcej nowych samochodów. Sprzedaż aut w salonach w roku 2015 w porównaniu do roku 2014 wzrosła aż o 8%. Jakie samochody są najczęściej kupowane Polsce?   »
 • Kolejne auta bezzałogowe wyjadą na ulice Chin
  25.04.201625.04.2016
  Kolejne auta bezzałogowe wyjadą na ulice Chin
  Już niedługo samochody autonomiczne będą testowane w warunkach ruchu drogowego w Chinach. Prezes Volvo zapowiedział, że w pierwszej kolejności technologia ta będzie jednak sprawdzona w Szwecji. Kiedy samochody bezzałogowe trafią na drogi Chin?...  »
 • Jak działa leasing konsumencki?
  20.04.201620.04.2016
  Jak działa leasing konsumencki?
  Leasing konsumencki to stosunkowo nowa metoda pozyskania pieniędzy na sfinansowanie samochodu przez osobę niebędącą przedsiębiorcą. Niestety wciąż wielu z nas nie wie, jak działa leasing konsumencki, a szkoda, bo może stanowić dobrą alternatywę...  »